اگر به فکر برندینگ در اینستاگرام هستید از این اشتباهات دوری کنید!

برندینگ در اینستاگرام
برندینگ در اینستاگرام

برندینگ در اینستاگرام جزو مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای توسعه کسب و کار و افزایش فروش انجام دهید. در صورت عدم فعالیت صحیح در اینستاگرام، این شبکه اجتماعی کمکی به برندینگ شما نخواهد کرد.

۵ اشتباه حین فعالیت در اینستاگرام که از رشد برند شما جلوگیری می‌کنند!

اینستاگرام امروز تبدیل به یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای فعالیت‌های تجاری شده است. این شبکه اجتماعی، پایین‌تر از فیس وک، جزو معدود پلتفرم‌های دارای بیش از یک میلیارد کاربرد فعال است! با در نظر گرفتن این تعداد زیاد کاربر و از طرفی قابلیت‌هایی که در آن مخصوص کسب و کارهای مختلف توسعه پیدا کرده‌اند، فعالیت در اینستاگرام یکی از بهترین روش‌های برندسازی محسوب می‌شود.

خرید رپورتاژ آگهی

البته، تعدد پروفایل‌های تجاری و وجود چندین اکانت محبوب در هر زمینه کاری، برندینگ در اینستاگرام را دشوار کرده است. موفق‌ترین‌ها در این مسیر، از یک سری قانون ساده پیروی کرده‌اند. بعد از آموزش ساخت یک برند قدرتمند بر اساس آخرین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، در این مطلب قصد داریم به طور ویژه روی برخی اشتباه‌های متداول حین فعالیت در اینستاگرام تمرکز کنیم. با ویرلن همراه باشید:

بایدها و نباید های برندینگ در اینستاگرام

چرا با وجود تعدد صفحه‌های بیزینسی، تنها تعداد محدودی دارای محبوبیت بوده و سود سرشاری از فعالیت در اینستاگرام برده‌اند؟ یک سری اشتباه متداول بین مدیران اکانت‌های اینستاگرام رایج شده و همه آن‌ها را تکرار می‌کنند. در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱- عدم فعالیت کافی و مناسب

عده‌ای تنها روی تعدد پست‌های منتشر شده در صفحه اینستاگرامی خود متمرکز بوده و تصور می‌کنند با همین کار، معجزه‌ای رخ خواهد داد. در هر ثانیه هزاران تصویر و ویدیو در این شبکه اجتماعی بارگذاری می‌شود و با فعالیت در اینستاگرام بدون استراتژی، به جز پر کردن ظرفیت سرورهای آن، دستاورد دیگری نخواهید داشت!

نباید بعد از انتشار یک پست، تا زمان بارگذاری تصویر یا ویدیوی بعدی ناپدید شوید. تلاش برای وادار کردن کاربران به نوشتن نظر زیر محتواهای خود و در ادامه پاسخ دادن به تک تک کامنت‌ها، کوچک‌ترین کاری است که می‌توانید در این مسیر انجام دهید. باید کاربران دارای علاقه‌های مشترک با خود را شناسایی کرده و بیشتر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

خرید رپورتاژ

 

مقاله مرتبط : آموزش افزایش فروش با اینفلوئنسر مارکتینگ

برندینگ در اینستاگرام

به عنوان نمونه، می‌توانید هشتگ‌های مرتبط با زمینه فعالیت خود را جستجو کرده و بعد از یافتن تصاویر و ویدیوهای منتشر شده همراه آن‌ها، زیرشان کامنت بگذارید. اشتباهی که مدیران اکانت‌های تجاری در این زمینه مرتکب می‌شوند، نوشتن کامنت‌های کلیشه‌ای همچون «مطلب بسیار خوبی بود» است! این نظر به طور واضح، به شکل کپی و پیست، زیر پست‌های متعددی نوشته شده است. باید به تصویر یا ویدیو دقت کرد و بعد از خواندن کپشن، نظری مرتبط نوشت.

۲- اهمیت استفاده درست از هشتگ‌ ها هنگام برندینگ در اینستاگرام

هشتگ‌ ها بخش بسیار مهمی از تکنیک‌های بازاریابی و برندسازی در اینستاگرام محسوب می‌شوند. با استفاده صحیح از هشتگ‌ها، کاربرانی که از وجود صفحه شما مطلع نیستند را به سمت خود راهنمایی کرده و لایک، کامنت، فالوور و در نهایت مشتریان جدیدی کسب می‌کنید. وقتی کاربری حین فعالیت در اینستاگرام از طریق هشتگ‌ها به صفحه شما می‌رسد، یعنی به خدمات یا کالاهایتان علاقه‌مند است. در نتیجه احتمال تبدیل شدن آن به یک مشتری دائمی بالا است.

متاسفانه مدیران صفحه‌های بیزینسی، هر پست خود را با انبوهی از هشتگ‌ها منتشر می‌کنند، به این امید که در دسته‌بندی‌های زیادی قرار گرفته و شانس بیشتری در دیده شدن داشته باشند. این نحوه فعالیت در اینستاگرام علاوه بر عدم کمک به جذب فالوور، تاثیر مخربی روی برندتان خواهد داشت.

برندسازی در اینستاگرام

برای موفقیت در نحوه هشتگ‌گذاری، نمی‌توان فرمول یا استراتژی خاصی ارائه کرد. می‌توانید میزان کارآمدی هشتگ‌هایی که پیش از این مورد استفاده قرار داده‌اید را ردیابی کرده و به مرور زمان، موارد غیر مفید را حذف کنید. در مطلبی دیگر به آموزش نحوه ردیابی نحوه عملکرد و میزان بازدهی هشتگ‌های مورد استفاده در شبکه اجتماعی اینستاگرام خواهیم پرداخت. بعد از یافتن هشتگ‌های دارای اثربخشی بیشتر، می‌توانید از موارد جدید شبیه به آن‌ها استفاده کنید.

فقط روی استفاده از هشتگ‌های محبوب و جستجو شده به میزان زیاد توسط کاربران تمرکز نکنید. فعالیت در اینستاگرام زمانی بهترین نتیجه ممکن را خواهد داد که با در نظر گرفتن اهداف بلند مدت، یک سری هشتگ جدید ایجاد کرده و برای محبوب کردن آن‌ها تلاش کنید. به عنوان یک استراتژی موفق در این مسیر می‌توان به تشویق کاربران به استفاده از هشتگ‌های اختصاصی شما زیر پست‌های خود اشاره کرد. البته این پست‌ها باید دارای تصاویر یا ویدیوهای مرتبطی باشند. به عنوان نمونه می‌توان به اکانت jcrew اشاره کرد که همیشه از هشتگ اختصاصی خود با عنوان jcrewalways# استفاده کرده و کاربران را نیز به استفاده از آن در صورت انتشار پست‌های مرتبط تشویق می‌کند.

مقاله مرتبط : آموزش راه اندازی کمپین بازاریابی ویروسی و وایرال مارکتینگ در اینستاگرام

برندینگ در اینستاگرام

۳- تبلیغات مستقیم بیش از حد

فعالیت در اینستاگرام به شیوه‌ای موفق، در گرو تعامل است. تبلیغ بیش از حد درباره خود، عملی غیر تعاملی و یک طرفه بوده و رفته رفته سبب خواهد شد خسته‌کننده به نظر برسید. این موضوع انزوای شما را در پی خواهد داشت.

اگرچه ممکن است در هر لحظه، ایده‌های فراوانی در ذهن داشته باشید، اما نباید آن‌ها را یکجا به خورد کاربران بدهید. مشاهده پست‌های متعدد از یک صفحه در یک بازه زمانی کوتاه، برای بیشتر کاربران خسته‌کننده و غیر قابل تحمل است.

باید به شکل‌های مستقیم و غیر مستقیم به فعالیت در اینستاگرام بپردازید. انتشار پست‌های یکنواخت با محتوای «محصولات و خدمات ما عالی و بی‌نظیر هستند»، هرگز راه به جایی نخواهد برد! باید به وسیله انتشار تصاویر و ویدیوهای خاص و خلاقانه، کاربران را به فعالیت زیر پست‌های خود تشویق کرده و آن‌ها را به برندتان عادت بدهید.

استفاده از بخش استوری می‌تواند ایده‌ای بسیار مناسب برای جلوگیری از بروز این مشکل باشد. ماهیت اینستاگرام استوری سبب می‌شود ازدیاد تصاویر و ویدیوهای بارگذاری شده در آن، برای کاربران قابل تحمل باشد. به عنوان نمونه‌ای موفق در این زمینه می‌توان به صفحه everlane اشاره کرد. در این صفحه، کاربران به منظور طرح پرسش‌های خود درباره لباس‌ها یا تماشای نحوه ایجاد آن‌ها، به تماشای استوری‌ها دعوت می‌شوند.

برندینگ در اینستاگرام

۴- انتشار محتواهای زرق و برق‌دار

متاسفانه اینستاگرام، تبدیل به مکانی برای غیر واقعی نشان دادن خود شده است. این موضوع درباره صفحه‌های کاربران عادی و همچنین اکانت‌های بیزینسی صدق می‌کند. اگرچه تبلیغ به بهترین شکل ممکن درباره محصولات و سرویس‌های خود کار عجیبی نیست، اما ممکن است در طولانی مدت اثرش را از دست داده و در برخی مواقع، نتیجه مخالف بدهد.

یک تحقیق وب سایت The Guardian نشان داد تولید ویدیوهای زرق و برق‌دار، ارزش هزینه‌های مربوط به آن‌ را ندارد. کاربران محتواهای واقعی را بیشتر دوست داشته و آن‌ها بهتر به دلشان می‌نشینند. سادگی کلید اصلی موفقیت در اینستاگرام است. باید برای ایجاد تصاویر و ویدیوهایی صمیمانه تلاش کنید.

۵- استفاده از برنامه‌ها و ربات‌‌های ثبت لایک و کامنت دشمن برندینگ در اینستاگرام!

باید اعتراف کرد جذب فالوور واقعی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و برندینگ در اینستاگرام حقیقتا کار دشواری است. به همین دلیل عده‌ای تلاش می‌کنند جای خالی کاربران واقعی را با ربات‌ها پر کنند. اکنون به لطف وجود اپلیکیشن‌ها و ترفندهای مختلف قادر خواهید بود طی یک ساعت، عدد مربوط به نمایش تعداد فالوورهای خود را هزار عدد افزایش داده و برای پست‌های خود، لایک و کامنت فراوانی بگیرید.

مقاله مرتبط : آموزش اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام با ۶ روش برای کسب بهترین نتیجه

برندینگ در اینستاگرام

هر چقدر صرف زمان و هزینه برای دریافت لایک، کامنت و مخصوصا فالوور به شکل غیر طبیعی، شما را از هدف اصلی‌تان یعنی برندینگ در اینستاگرام دور خواهد کرد. این کار به جز اتلاف سرمایه و زمان، هیچ ثمره دیگری نداشته و در مواردی، به برند شما آسیب می‌زند. به عنوان نمونه، تعداد لایک و کامنت پست‌های صفحه‌های دارای دنبال‌کنندگان غیر واقعی، متناسب با عدد مربوط به تعداد فالوورهای آن‌ها نیست. کاربران به خوبی به این موضوع پی برده و از برند مربوط به آن صفحه زده می‌شوند!

 

منبع: contentmarketinginstitute

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *