واتس اپ به طور رسمی پروفایل تجاری را اجرا می کند

واتس اپ تجاری
واتس اپ تجاری

چهار ماه پس از زمانی که WhatsApp اعلام کرد که ابزارهایی را برای کسب و کارها معرفی خواهد کرد، در روز پنج شنبه این سرویس پیام رسان به طور رسمی از پروفایل هایی مختص کسب و کارها و یک اپلیکیشن تلفن همراه برای بازاریابان به منظور مدیریت حساب های WhatsApp خود رونمایی کرد.

به گزارش ویرلن؛ برنامه ی تجاری واتس اپ WhatsApp در حال حاضر تنها برای آندروید و کسب و کاری حاضر در ایالات متحده، بریتانیا، مکزیک، ایتالیا و اندونزی در دسترس است. بر طبق یک پستی در یک وبلاگ، این اپ “در هفته های آینده” بلافاصله در سراسر جهان در دسترس خواهد بود ، اما مشخص نیست که نسخه iOS چه زمانی آماده خواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی

به منظور اینکه این اپ برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی شده، ویژگی هایی نسبتا اولیه (ساده) را ارائه می دهد.

به عنوان مثال، بازاریابان هنوز هم باید به صورت دستی پیامهای خود را تایپ کنند به جای اینکه بتوانند با مکالمات از طریق chatbots تایپ کنند. بعلاوه این برنامه تنها تجزیه و تحلیل های عمومی را ارائه می دهد، از جمله تعداد پیام هایی که فرستاده شده، تحویل داده شده، خوانده شده و دریافت شده.

بازاریابان می توانند از این برنامه برای ایجاد پروفایل هایی مخصوص کسب و کار در WhatsApp استفاده کنند؛

به صورتی که می توانند شرحی از فعالیت کسب و کار و دسته(گروه) فعالیت شان را، در کنار آدرس ایمیل، آدرس حضوری (که بر روی نقشه نشان داده می شود)، ساعت کاری و لینک سایت شان در قسمت پروفایل اضافه کنند.

WhatsApp پروفیل های شرکتی را به عنوان “حساب های تجاری” در اپ خود تشخیص خواهد داد. در نهایت، آن را به صورت پروفایل های تایید شده، به اصطلاح “حساب های تایید شده،” در خواهد آورد، البته در صورتی که شماره تلفن حساب کاربری با شماره کسب و کار مطابقت داشته باشد( با توجه به وبلاگ/وبسایت شرکت).

خرید رپورتاژ

WhatsApp اینطور در نظر می گیرد که شماره تلفن های شرکت های تجاری به طور معمول یک تلفن ثابت هستند، نه یک شماره همراه. شرکت ها می توانند حساب های خود را به یک شماره تلفن ثابت متصل کنند تا افراد بتوانند از طریق WhatsApp پیام هایی ارسال کرده یا با آن شماره تماس بگیرند.

این برنامه مسولان بازاریابی اینترنتی را قادر می سازد تا به راحتی مکالمات خود را با مشتریان مدیریت کنند. کسب و کارها می توانند پیام های خوش آمدگویی ایجاد کنند و در زمان هایی که قادر به پاسخگویی نیستند، پیام هایی ارسال کنند. بعلاوه آنها می توانند از قابلیتی به اصطلاح “پاسخ سریع”، بهره مند شوند به طوری که در آن یک کسب و کار یک میانبر کلید واژه ای تنظیم می کند که مطابق یک پیام طولانی تر است… به طوری که می تواند به جای تایپ “ما از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر، از یکشنبه تا شنبه باز هستیم ” تایپ کنند “/ ساعت” . کسب و کارها همچنین قادر خواهند بود پیام هایی از طریق سایت دسکتاپ WhatsApp ارسال و دریافت کنند.

 

دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات در واتس‌اپ

WhatsApp فرصتی را برای برندهایی فراهم کرده که به دنبال برقراری ارتباط با مشتریان از طریق برنامه های پیام رسان پرکاربرد هستند. ویژگی های تجاری اولیه آن تقلیدی از سایر پلتفرم های پیام رسان، مانند پیام رسان فیسبوک و خدمات پیام رسانی مستقیم توییتر است.

به گفته مدیران آژانس ، از آنجایی که سرعت پیام رسانی برای بازاریابان در بسیاری از پلتفرم های دیگر پایین بوده است، WhatsApp فرصتی منحصر به فرد را فراهم می کند چراکه پایگاه کاربری جهانی بزرگتری در اختیار دارد که توانسته کسب و کارها و افراد بیشتری را جذب خود کند.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *