سئو چیست؟

SEO Search engine otimization thin line concept. Vector illustration. Editable stroke.

سئو یا (Search Engine Optimization) به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به عبارت دیگر سئو یعنی انجام یک سری از فعالیت ها، با هدف اینکه عملکرد یک سایت طبق استانداردهای تعریف شده برای موتورهای جستجوگر، بازدید یک سایت را افزایش دهد. موارد زیادی برای بهینه سازی یک سایت در سئو وجود دارد که مهم ترین آن کلماتی هستند که در محتوای سایت از آن ها استفاده می شود.

از دیگر موارد تاثیر گذار در سئو می توان به لینک های ورودی اشاره کرد که یک سایت را به سایت های دیگر تطابق می دهد. به طور کلی سئو یعنی ساختار استاندارد مناسب برای موتورهای جستجوگر.

خرید رپورتاژ آگهی

اما با تمام این تفاسیر کاربرانی هستند که به دنبال تعریف دقیق تری از سئو می گردند. که برای توضیح بیشتر باید بگوییم که، سئو مجموعه ای از فعالیت هاست که در قالب طراحی سایت و تولید محتوا صورت می گیرد، تا برای سایت مذکور نتایج بهتری در موتورهای جستجوگر به دست بیاورد. در واقع هدف اصلی آن افزایش بازدید بیشتر است.

درسال های اخیر کابران انتظارات زیادی از گوگل داشته اند و همین موجب شده تا فعالیت ها و سیاست های گوگل، با خواسته های کاربران پیش برود. به همین خاطر مفهوم سئو تنها مختص موتورهای جستجوگر نیست بلکه یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو، مناسب سازی سایت برای کاربران است.

تاثیر عملکرد کاربران بر سئو چیست؟

همانطور که می دانید هر موتور جستجو از جمله گوگل دارای الگوریتم های به خصوصی هستند. از میان این الگوریتم ها، الگوریتم رنک برین از حساسیت بیشتری برخوردار است، به گونه ای که تمام فعالیت کاربران را در زمان جستجو بررسی می کند و رتبه هر سایت را بر اساس همان فعالیت ها مشخص می نماید.

برای مثال زمانی که شما یک عبارت را در گوگل سرچ می کنید، قطعا یک یا چند مورد از پیشنهاداتی که گوگل به شما می دهد را انتخاب خواهید کرد و در اینجا باید بگوییم که گوگل اهمیت زیادی به انتخاب های شما می دهد. به عبارتی دیگر، اگر یک سایت در پایین ترین نتایج گوگل نمایش داده شود و کاربران زیادی آن را انتخاب کنند، نظر گوگل بر اساس همان الگوریتم های تعریف شده، تغییر می کند و باعث می شود که آن سایت در گوگل جایگاه بهترین داشته باشد.

خرید رپورتاژ

 پس همانطور که گفته شد کاربران می توانند تاثیر بسزایی در سئو سایت داشته باشند. گوگل به زمان حضور کاربران در یک سایت اهمیت زیادی می دهد. وقتی که شما وارد یک سایت می شوید و تا زمانی که دوباره همان عبارت و یا شبیه آن را جستجو می کنید در واقع Dwell Time انجام داده اید.

اهمیت اصول سئو در چیست؟

رایج ترین موتورهای جستجوگری که کاربران از آن ها برای پیدا کردن صفحات اینترنتی مورد نظر خود استفاده می کنند عبارت اند از: گوگل، یاهو و بینگ. از طرف دیگر اگر هدف اصلی شما افزایش بازدید سایت تان باشد، سئو، کلیدی مناسب برای این کار است. چراکه موتورهای جستجوگر همیشه صفحاتی را در اختیار مخاطبان قرار می دهند که آن ها به دنبالش هستند.

اکثر کاربران اعتماد چندانی به تبلیغات اینترنتی ندارند اما اگر محتوای سایت خود را با استفاده از سئو بهینه سازی کنید مسلما کاربران اعتماد بیشتری به سایت تان خواهند کرد. این امر نشان می دهد که بهینه سازی سایت می تواند تاثیر بسزایی در افزایش بازدید داشته باشد.

بر اساس تجربیات، کلمات جستجو شده توسط کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و همین باعث افزایش و جذب بازدید کنندگان یک سایت می شود. به طور کلی سئو از هر گونه تبلیغاتی بهتر است و با استفاده از این روش می توان در طولانی مدت هزینه کمتری پرداخت.

آیا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند؟

درست است که گوگل یک موتور هوشمند و دارای الگوریتم های از پیش تعیین شده است اما با این وجود هنوز هم به کمک کاربران نیاز دارد. چراکه آن ها همیشه سعی می کنند تا بهترین نتایج را به کاربران ارائه دهند. اما در این میان محدودیت هایی تعیین کرده اند که نیاز به سئو را ایجاد می کند. به عنوان کسی که قصد بالا بردن رتبه سایت و بازدید آن را دارد، باید بدانید که سئو غیر استاندارد می تواند سایت شما را ضعیف تر کند و تمام تلاش و هزینه های تان به ضرر تبدیل شوند، و در مقابل رقبای تان با محتوایی ضعیف از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند.

فاکتورهای مهمی در گوگل برای درک محتوای صفحه وجود دارند،  که از جمله مهم ترین آن ها ربات های خزنده هستند. اگر شما این فاکتورها را که به اصلطلاح به آن onpage seo را رعایت کنید شانس بیشتری برای افزایش بازدید و رتبه سایت خود خواهید داشت.

سئو کلاه سیاه و سفید

سئو کلاه سفید به معنای استفاده درست و به جا از تمام تکنیک ها و قوانین سئو است. اما سئو کلاه سیاه به معنای فریب و نارضایتی مشتری، همچنین استفاده از نقاط ضعف موتورهای جستجو است. گوگل در فاصله هر چند ماه یکبار تمامی سایت هایی که از روش سئو کلاه سیاه استفاده کرده اند را شناسایی کرده و آن ها را جریمه می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *