Categories
برترینها ربات ویدئو

۱۰ ربات شگفت انگیز که جهان را تغییر میدهد

 

۱۰٫ آسیمو هوندا : ربات انسان نما که می ایستد و کمی بیش از ۴ فوت قد و وزن آن ۱۱۹ پوند است، آسیمو می تواند صحبت کند، فوتبال بازی کند و حتی نوشیدنی خدمت شما بیاورد.

 

۹٫ Kuratas :  اگر رویای شما این است که خلبان یک ربات بزرگ باشید ، این شانس شماست. در داخل آن ۱۳ فوت فضای کافی برای یک فرمانده پردازنده وجود دارد . اوه ! حتی می توان آن را با آی فون کنترل کرد.

 

۸٫ اطلس :راه اندازی شده توسط پنتاگون، و مهندسی توسط بوستون دینامیک، ساخته شده است تا قهرمانانه و بدون خطر جان افراد در خطر را نجات دهد .

 

۷٫ موریانه روبات :  این بچه های کوچک طراحی شده اند برای انجام کارهای سخت، که از موریانه الهام گرفته شده .

 

۶٫ یوزپلنگ : ایده ای از یک گربه، ساخته شده توسط دانشمندان در موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس.

 

۵٫ گربه وحشی : گربه وحشی جدیدترین نسل از ربات های یوزپلنگ بوستون دینامیک است. این دستگاه ها برای سرعت ساخته شده است و ۲۹ مایل در ساعت سرعت دارند در حالی که نسخه های قبلی در محیط داخلی بودند ولی این یکی برای فضای باز مناسب است.

 

۴٫ VGO دانشجو مجازی : در خانه برای کمک به دانش آموزانی که قادر به شرکت در کلاس نیستند ، یک دانش آموز در تگزاس در حال حاضر قادر است در کلاس شرکت کند به لطف اینربات. این ربات می تواند نسخه مجازی او در کلاس باشد و از طریق اینترنت و یک وب کم ، بداند در کلاس چه خبر است.

 

۳٫ Robo-Fly : کوچک و سریع، وزن آن تنها ۸۰ میلی گرم است و ۱۲۰ بار در هر ثانیه بال میزند . این حشرات رباتیک پیش بینی شده اند برای یک ابزار مفید در ماموریت های جستجو و نجات.

 

۲٫ ماب. : گر خانه شما کثیف شده ، یک دسته از این ربات ها اعزام میشود . آنها همه جا را تمیز و درخشان میکنند . این هنوز یک کانسپت است ولی به اندازه کافی یک پیروزی در رقابت طراحی آزمایشگاه الکترولوکس بشمار می آید .

 

۱٫ کنجکاو : کاوشگر مریخ ناسا است به مراتب بیشتر از هر ربات دیگر که می توانید تصور کنید کارایی دارد. این ربات برای حدود یک سال و نیم در سیاره سرخ بوده است.

 

 

 

اگر شما می توانستید چه رباتی درست میکردید ؟