Categories
اخبار تکنولوژی اخبار خودرو برترینها حمل و نقل علمی و فناوری

فراری ۴۸۸ GTB

طبیعتاً پس از تولد هریک از مدل‌های فِراری تیونرهای نام‌آشنا و همچنین کمتر شناخته‌شده‌ها یکی‌یکی به سراغشان می‌روند و برداشت خودشان را به واقعیت تبدیل می‌کنند. حالا هم پس از چند ماهی که ۴۸۸ GTB در میان ماست گروه آلفا N-پرفورمَنس (Alfa N-Performance) به سراغش رفته و خروجی‌اش را به ۷۷۹ اسب بخار (bhp) و ۸۵۹٫۵ نیوتون‌متر افزایش داده‌اند.

به گزارش ویرلن ؛ این اعداد افزایش چشمگیر به‌ترتیب ۱۱۸ و ۱۰۰ واحدی را نسبت به بیشینه قدرت و گشتاور نسخه استاندارد نشان می‌دهند، همچنین باعث قرار گرفتن آن در زمره مدعیانِ قَدری چون لامبورگینی آونتادور سوپرولوچه و فِراری F12tdf می‌شوند که به‌خودی‌خود موفقیت خوبی برای این گروه است.

شاید فکر کنید برای افزایش بازدهی به این اندازه تغییرات زیادی در پیشرانه ۳٫۹ لیتری V8 موردنیاز است، اما باید بگویم که به لطف واکنش‌های سامانه توربو شارژر تمامی نتایج تنها با نقشه‌کشی دوباره EVOX در واحد کنترل الکترونیکی (ECU) به ‌دست آمده‌اند. مراحل اضافه کردن این نقشه آن‌قدر ساده است که کمپانی حتی به خریداران اجازه می‌دهد که خودشان با استفاده نرم‌افزار “plug and play” انجامش دهند!

۴۸۸ GTB در حالت استاندارد طوری عمل می‌کند که رانندگان در آزمایشات میدانی با خود می‌گویند که شاید برای رانندگی در جاده کمی زیادی سریع است، چون بعضی‌اوقات برای کنترل حجم بالای گشتاور ترجیح می‌دهید تعویض‌ دنده‌ها را کوتاه‌تر کنید! حالا هم که آلفا N-پرفورمَنس خروجی‌اش را اینقدر افزایش داده به نظر می‌رسد در خارج از پیست کمی غیرقابل‌کنترل‌تر خواهد بود.

ferari
به هر حال شکی نیست که ۷۷۹ اسب بخار و ۸۵۹٫۵ نیوتون‌متر روی کاغذ بسیار هیجان‌انگیز و تأثیرگذار است. اگر این نسخه بتواند شتاب اولیه ۳ ثانیه‌ای و سقف سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت مدل استاندارد را بهبود بخشد افتخار وارد کردن ۴۸۸ GTB به قلمرو هایپرماشین‌ها را از آنِ آلفا N-پرفورمَنس خواهد کرد تا برگ برنده درخشانی به کارنامه این تیونر اضافه شود.

تلقیح نقشه مذکور با ECU مبلغ ۲,۹۹۹ یورو (حدود ۲,۱۱۶ پوند) هزینه خواهد داشت. البته به یک نکته هم باید اشاره‌کنم که با انجام این تغییر گارانتی رسمی خودرو باطل می‌شود، پس مجبورید بین خدمات پس از فروش صاحب مارانللو و ارقام وسوسه‌ کننده کمپانی آلمانی یکی را انتخاب کنید!

 

ferari

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle