Categories
اخبار تکنولوژی برترینها توریسم گردشگری گردشگری

برترین جزیره مصنوعی شناور در جهان

رونمایی از پیشرفته ترین جزیره مصنوعی شناور جهان
محققان خوش ذوق در سوئیس کانسپت جزیره مصنوعی ارایه کرده اند که از حیث برابری با محیط طبیعی ساحل چیزی از آن کم ندارد.

به گزارش ویرلن، همزمان با تداوم گرمایش زمین که با بالاآمدن نسبی سطح آب اقیانوسها همراه است، صاحبان جزایر خصوصی در گوشه و کنار جهان نسبت به اتفاقاتی که در آینده روی می دهد ابراز نگرانی می کنند.

اکنون یک شرکت تولید کننده زیردریایی در سوئیس موسوم به Migaloo ایده جالب توجهی برای طراحی و ساخت جزایر مصنوعی ارایه کرده است که مهمترین ویژگی آن شناور بودنش در اقیانوس است.

این جزیره مصنوعی که از دور بی شباهت به سکوهای نفتی مستقر در اقیانوس نیست با نام Kokomo Ailand ساخته می شود.
در این سازه شناور انبوهی از فناوری های نوین همراه با امکانات رفاهی و سرگرم کننده به کار گرفته شده است. بدون شک پنت هاوس این جزیره شناور دیدنی ترین بخش آن به شمار می آید. همچنین سکوهای مخصوصی برای پهلو گرفتن زیردریایی در کنار آن تعبیه شده است.

کل این مجموعه که ۱۲.۸ کیلومتر بر ساعت حداکثر سرعت دارد طی ۸ تا ۱۰ سال ساخته می شود.

تمام چهارپایه این جزیره شناور بر روی دو کرجی مستقر شده تا تعادل مجموعه به خوبی حفظ شود. درحقیقت این بخش، جزیره شناور را بر روی آب نگاه می دارد.

اما این تمام داستان نیست. چهار برج زیردریایی نیز در زیر این سازه ساخته شده که از آن به عنوان محل ذخیزه سازی مواد مختلف استفاده می شود.

اما اوج هنرنمایی به کار رفته در این پروژه در بالاترین نقطه آن است یعنی جایی که معادل طبقه ۲۶ سازه است. در این قسمت فضاهای مناسبی برای ورزش و سرگرمی در نظر گرفته شده است.

سکوی ویژه بالگرد از دیگر ویژگیهای ساختاری این جزیره مصنوعی به شمار می آید.

۲۰۵۵۰۸۳