Categories
VIRLAN اخبار تکنولوژی علمی و فناوری

پرفروش‌ترین برندهای موبایل

رقابت برندهای تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در عصر نسل‌های سوم و LTE به اندازه‌ای تنگاتنگ است و در این دوره شاهد بروز و ظهور مارک‌های تجاری مختلفی هستیم که گاهی از یاد می‌بریم معروف‌ترین مارک‌های دنیا کدامند و مردم بیشتر تمایل دارند چه گوشی را خریداری کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مرکز مطالعاتی IDC با توجه به این دغدغه فراگیر، اقدام به انتشار گزارش میزان فروش پُرفروش‌ها در بازه زمانی مشخص سه ماهه سوم سال جاری میلادی کرده است.

این مرکز با بیان اینکه براساس آمار مربوط به فصل سوم ۲۰۱۵، بازار گوشی‌های هوشمند ۶٫۸ درصد رشد سالانه دارد و بر همین اساس در این بازه زمانی ۳۵۵٫۲ میلیون دستگاه اسمارت‌فون فروخته شده است.

آی‌دی‌سی معتقد است که چنین رشدی در خرید کاربران جهانی بیشتر به آگاهی آنها از برندهای جایگزین تلفن همراه باز می‌گردد و دیگر اینطور نیست که مردم فقط برندهای نام‌ آشنا و قدیمی را بشناسند. در بازار حال حاضر یک برند تازه تأسیس هم می‌تواند سریعا به کالایی رقابتی تبدیل شود و در لیست انتخاب مردم قرار گیرد.

این مرکز اقدام به انتشار لیست برندهای برتر گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم ۲۰۱۵ کرده و این لیست را به عنوان ملاک برندهای سال ۲۰۱۵ معرفی کرده که به شرح زیر است: