Categories
ورزشی

تا ۱۰ سال آینده فوتبال ایران نابود می‌شود

کاپیتان پیشین استقلال با بیان اینکه فوتبال ایران روند رو به نزولی را پیش گرفته، گفت: با این روند تا ۱۰ سال آینده فوتبالی برای ما باقی نخواهد ماند.
به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهر، محمود فکری با اظهار رضایت از عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ پانزدهم، گفت: استقلال در نیم فصل عملکرد خوبی از خود ارائه داده و توانسته است در هفته‌های اخیر صدرنشین لیگ باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: مظلومی و کادر فنی‌اش زحمات زیادی کشیدند و با همدلی که در تیم وجود دارد، توانسته‌اند نتایج قابل قبولی تا هفته سیزدهم کسب کنند.

فکری در خصوص دیدار استقلال مقابل سایپا نیز گفت: درست است که در نیمه اول بازی انتظارات برآورده نشد، اما استقلال در نیمه دوم پرفروغ ظاهر شد و موقعیت‌های خوبی داشت که با بدشانسی نتوانست آنها را به گل تبدیل کند.

وی تاکید کرد: البته از حق نگذریم که سایپا هم در دقایق پایانی خیلی خوب بازی کرد و توانست به گل هم دست پیدا کند، البته به اعتقاد من طبیعی بود که استقلال در دقایق پایانی عقب بکشد تا بتواند گل زده را حفظ کند و به دنبال کسب سه امتیاز باشد.

فکری در خصوص شایعاتی مبنی بر حضور بختیار رحمانی به جای جاسم کرار در نیم فصل دوم نیز گفت: استقلال باید به دنبال بازیکنی باشد که بتواند میانه میدان را به خوبی بچرخاند و با پاس‌هایی که به مهاجمان می‌دهد، آنها را در موقعیت گل قرار دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بختیار رحمانی یا هر کس دیگری که به استقلال می‌آید، باید بداند به چه تیمی آمده و چه شرایط  حساسی در این تیم دارد و هواداران چه انتظاری از او در مسابقات دارند.

کاپیتان پیشین استقلال در خصوص مگویان نیز گفت: او بازی بسیار خوبی از خود ارائه می‌دهد و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است و توانسته با فکری باز، موقعیت‌های زیادی را از مهاجمان بگیرد، البته در کنار او عمران‌زاده و روزبه چشمی هم عملکرد خوبی داشته و توانسته‌اند یک خط دفاعی خوب را تشکیل دهند.

فکری در پاسخ به این سئوال که آیا فوتبال باشگاهی نسبت به فصل قبل پیشرفتی داشته است یا خیر، گفت: متاسفانه فوتبال ما به سوی سقوط شیرجه زده است و پیشرفتی حاصل نشده و با این روندی که پیش گرفته‌ایم به نظر من تا ۱۰ سال آینده دیگر فوتبالی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: ما برخلاف تمامی کشورهای دیگر که به دنبال راهکاری برای پیشرفت فوتبالشان هستند، فقط در حال درجا زدن و پسرفت هستیم. شما به لیگ امسال نگاه کنید بارها تعطیل شد و بارها هم صدای مربیان به خاطر این تعطیلی‌ها درآمده است و همین مسئله باعث شده تا وقتی تیم‌ها شرایط خوبی پیدا می‌کنند و امتیازات لازم را کسب می‌کنند، یک وقفه باعث می‌شود تا از آن شرایط آرمانی دور شده و دوباره از نو باید بدنسازی را شروع کرده و آماده‌سازی را شروع کنند.

فکری در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه سرمربی ما که اسمش را یک تریلی هم نمی‌کشد و مدعی است از حضور در رئال و منچستر تجربیات زیادی کسب کرده، آیا در آنجا هم برای هر بازی تیم ملی، فوتبال آن کشور را تعطیل می‌کردند که او چنین کاری می‌کند.

وی تاکید کرد: نمی‌دانم چرا او به فوتبال ما بی‌توجهی می‌کند، اما عده‌ای چشم‌ها را بسته و کورکورانه از او حمایت می‌کنند.

کاپیتان پیشین استقلال در پایان و در پاسخ به این سئوال که هواداران از عملکرد سرمربی استقلال در دیدار مقابل سایپا ناراضی بوده‌اند، گفت: به اعتقاد من هواداران باید آرامش خودشان را حفظ کنند و صبور باشند. هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و تیم همچنان صدر جدول است و هواداران واقعی تیم می‌توانند با حمایت از مظلومی و بازیکنان روزهای خوبی در آینده پیش رو داشته باشند.