2023/06/02

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

بهترین راه پیشگیری از پوکی استخوان

تحقیقات جدید نشان داده آقایانی که در نوجوانی و جوانی درگیر فعالیت های فیزیکی با شدت بالا و ورزش های استقامتی باشند در میان سالی استخوان هایی قوی تر خواهند داشت.
به گزارش ویرلن ؛ به مرور زمان، فعالیت های شدید فیزیکی – مانند تنیس یا آرام دویدن – به تقویت تراکم استخوان در ران و ستون فقرات کمری کمک می کند، هرچقدر تراکم استخوان بیشتر شود احتمال ابتلا به پوکی استخوان در سنین بالاتر کاهش می یابد.
با اینکه پوکی استخوان بیشتر در خانم ها و پس از دوران یائسگی شایع است، اما در واقع برای آقایان نیز مشکلی جدی به حساب می آید.
این تحقیقات حتی نشان داد که عواقب پوکی استخوان برای مرد ها می تواند بدتر نیز باشد، چون معمولا زیاد به فکر تشخیصش نیستند و بعدها می تواند با یک افتادن و شکستگی از چند نقطه خود را نشان دهد.
در این تحقیق اطلاعات پزشکی ۲۰۳ مرد در سنین ۳۰ تا ۶۵ سال مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان مقادیر مختلفی فعالیت بدنی داشتند و در فعالیت های مختلفی نیز درگیر بودند.
مردانی که در سنین نوجوانی و جوانی درگیر ورزش های مفید برای استخوان بودند بعدها تراکم استخوانی بهتری داشتند. ورزش با شدت بالا مخصوصا برای بهبود سلامت استخوان های آقایان بسیار تاثیر گذار است.
در واقع اگر احساس سالم بودن می کنید هیچ زمان بری شروع ورزش های ترکیبی و استقامتی دیر نیست و می توانید در هر سنی به بهبود تراکم استخوان های خود کمک کنید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »