Categories
اخبار داغ پزشکی و سلامت ویژه پزشکی و سلامت

مشکلات پوستی در دوران بارداری

مراقبتهای پوستی در دوران بارداری

به گزارش ویرلن، لک های حاملگی و مشکلات پوستی در دوران بارداری بسیار شایع است. به دنبال افزایش متابولیسم حرارت بیشتری در بدن تولید می شود که با افزایش میزان جریان خون پوست ارتباط مستقیمی دارد و باعث از بین رفتن اضافه حرارت تولیدی از متابولیسم بدن می شود. ممکن است تغییرات وزنی و متابولیسمی در بدن باعث ایجاد مشکلات پوستی شود. لک های پوستی نیز با توجه به تغییرات ایجاد شده در هورمون های بدن ایجاد می شوند که معمولا بعد از زایمان از بین می روند. معمولا لک های قهوه ای رنگ جای نگرانی ندارند و به صورت موقت تا پایان دوران بارداری همراه مادر خواهند بود.

مشکلات پوستی در دوران بارداری

ترک های موجود در دیواره شکمی

معمولا در ماه های آخر بارداری ، ایجاد خطوطی قرمز رنگ و فرورفتگی بر روی پوست شکم دیده می شود.

البته ایجاد خطوط قرمز رنگ در سینه و پاها نیز مشاهده می شود. این خطوط که استریاهای بارداری نام دارند از علایم کشش پوست است که در اثر اضافه وزن ناشی از بارداری ایجاد می شوند.

بیشترین عوامل برای ترک های پوستی در این دوره عبارتند از:

  • افزایش وزن در طول بارداری
  • پایین بودن سن مادر
  • داشتن سابقه خانوادگی

    هرچند که روش های مختلفی برای از بین بردن این ترک ها وجود دارد اما بهترین توصیه برای این معضل در بارداری چرب کردن شکم و ماساژ دادن آن با روغن های مخصوص است. این روغن ها کمک می کنند تا بافت پوست نرم شود و کشیدگی کمتری در آن احساس شود. به صورت روزانه این کار را انجام دهید و سعی کنید از امگا های بیشتری استفاده کنید.

    سعی کنید تحت مراقبت یک متخصص زنان و زایمان با تجربه قرار بگیرید و توصیه های لازم برای میزان وزن گیری در دوران بارداری را رعایت نمایید.

منبع: سایت دکتر زارع پور