آموزش پرسنال برندینگ با ۷ تکنیک موثر برای موفقیت شما

پرسنال برندینگ
پرسنال برندینگ

بزرگترین تصور غلط در مورد پرسنال برندینگ این است که برند شما در مورد شخص شما است. اشتباه می کنید!! پرسنال برندینگ یا برندینگ شخصی در مورد این است که شما چگونه ارزشی را به دیگران منتقل می کنید. برندهای قوی در قلب و ذهن کسانی که آنان را می شناسند، به یاد می مانند. فقط یک تکنیک وجود دارد که شما بتوانید پرسنال برندینگ قوی و تاثیرگذار بسازید: انتقال دادن

سخاوت داشتن یکی از موثرترین روش ها برای رشد برند شما است که خیلی از اوقات نادیده گرفته می شود. نه تنها باعث می شود که پرسنال برندینگ شما رشد کند، بلکه سبب می شود تا شما اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید. اما چگونه می توانید برند خود را بسازید؟

خرید رپورتاژ آگهی

 

۷ روش موثر پرسنال برندینگ یا برندینگ شخصی

 

۱٫ اشتراک دانش

زمانی که تخصص خود را با دیگران به اشتراک می گذارید، ضمن اینکه نشان می دهید چقدر باهوش هستید، به آنها کمک می کنید. دیگران می تواند شامل همکاران شما در سازمان، یا افرادی که در زمینه فعالیت شما کار می کنند، باشد.

ابتدا این مقاله را بخوانید: داستان برند خودتان را تعریف کنید

 

۲٫ مشاوره بدهید تا به پرسنال برندینگ خود کمک کنید

برای کمک کردن به موفقیت همکاران، کارمندان و سایر اطرافیان آماده باشید. این کمک می تواند شامل راهنمایی هایی باشد که به آنان کمک کند تا بازدهی خود را افزایش بدهند یا مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می کردند را حل کنند. مشاوره دادن می تواند شامل ارائه راهنمایی برای اینکه چگونه رابطه خود را با مدیرشان قوی تری کنند، باشد. حتی می تواند نکاتی درباره چگونگی مدیریت زمان و تکمیل گزارش هزینه ها باشد.

۳٫ پشتیبانی در زمان نیاز

زمانی که دیگران به تاریخ ارائه کارها و گزارش هایشان نزدیک می شوند،دقیقاً زمانی است که بیشترین نیاز را به شما دارند. در این زمان شما باید در دسترس آنان باشید. زمانیکه به آنها نشان می دهید که در زمان نیاز پشت آنها هستید، سبب می شود که به شما اعتماد کنند و نسبت به شما وفادار باشند.

خرید رپورتاژ

۴٫ ابراز قدردانی

به رسمیت شناختن دیگران یکی از بهترین روش ها برای ساخت رابطه با دیگران است. اگر که آنان را در حضور دیگران به رسمیت بشناسید، مزیت دیگری نیز شامل حال شما می شود. ضمن اینکه آنها در جلوی دیگران از جمله همکاران و مدیرانشان قدردانی می شوند، رفتار شما نشان می دهد که شما به کار گروهی اهمیت می دهید. برای این کار شما می توانید در جلسات گروهی، یا حتی نوشتن چند خط در صفحه LinkedIn اشخاص، از آنها تشکر و قدردانی کنید.

۵٫ دیگران را در فعالیت ها مشارکت دهید

زمانی که می خواهید یک کار گروهی انجام دهید یا برای انجام یک پروژه خیلی هیجان انگیز انتخاب شده اید، روش هایی را پیدا کنید که دیگران بتوانند از آنها در پرسنال برندینگ خود کمک بگیرند. ممکن است از آنها بخواهید یک جمع بندی ارائه دهند، یا از آنها دعوت کنید تا در یک برنامه آموزشی که شما در آن شرکت می کنید یا مسئول برنامه ریزی آن هستید، شرکت کنند.

 

توصیه میکنیم این مقاله را بخوانید: لینکدین چگونه به شبکه‌سازی و برندینگ شخصی کمک می‌کند؟

 

۶٫ بازخورد بدهید

بازخورد گرفتن برای همه ما مهم است. چرا که به ما کمک می کند تا کارهایی را که انجام می دهیم و نحوه انجام آن را تصحیح کنیم. سبب می شود تا با دیگران روابط محکم تری برقرار کنیم. همچنین به ما کمک می کند تا کارهایی را که خوب انجام می دهیم شناسایی کنیم تا بتوانیم کارهای مشابه آن را بیشتر انجام دهیم. اگر هر چه بیشتر و مرتب تر، بازخورد ارائه دهیم – حتی اگر همه بازخوردها مثبت نباشد- سبب می شود تا شما از لحاظ شغلی، آینده بهتری داشته باشید و در پرسنال برندینگ به موفقت های بیشتری دست پیدا کنید. فقط به یاد داشته باشید که ارائه بازخورد یک امر حیاتی است پس باید در زمان ارائه بازخورد با احتیاط عمل کنید و مهربان و پشتیبان باشید.

۷٫ مربی باشید

زمانی که به طور رسمی، نقش مربی را بر عهده می گیرید، متعهد به موفقیت شخص دیگری هستید. به عنوان یک مربی، شما در حال به اشتراک گذاری تجربیاتی هستید که به دیگران کمک می کند تا سریعتر ارتباط برقرار کنند.

با این کار، شما به آنان کمک می کنید که از چالش ها و اشتباهات شما درس بگیرند. به گفته بسیاری از مدیران ارشد، مربیان آنان، نقش مهمی در صعود آنان به قله داشته اند. اگر شما یک کارمند جوان هستید، مربی معکوس نیز می تواند به شما کمک کند تا سریعتر رشد کنید. در این حالت، شما می توانید با به اشتراک گذاشتن تخصص و دیدگاه های خود در مورد موضوعاتی مانند دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی، با مدیران ارشد، سریعتر ارتباط پیدا کنید. مزیت دیگر مشاوره معکوس این است که شما با شخصی که تجربه بیشتری از شما دارد، می توانید ارتباط خاصی برقرار کنید، کاری که در حالت عادی ممکن است نتوانید انجام دهید.

این مقاله هم میتوانید برایتان جالب باشد: دارا خسروشاهی کیست؟ چرا گران‌ترین مدیرعامل جهان است!

 

منبع: forbes

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *