چگونه در اینستاگرام اسپانسر بگیریم و چطور به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم؟

اینفلوئنسر

چگونه می توانیم در اینستاگرام به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم؟

حتی اگر در حال حاضر هیچ فالووری نداشته باشید!

جای تعجب نیست که شما می خواهید به یک شخص تاثیرگذار یا اینفلوئنسر اینستاگرام تبدیل شوید -چراکه متوسط قیمت یک پست اسپانسر شده ی اینستاگرام حدود ۳۰۰ دلار است! و اگر بتوانید موفق تر شوید، مانند یوگی راشل براتن، می توانید برای هر پست ۲۵۰۰۰ دلار درآمد کسب کنید.

خرید رپورتاژ آگهی

اما ایده ی جذب اسپانسر ممکن است برای شما خنده دار باشد. چون شما عکسی از اسکای دایوینگ تان در استرالیا ارسال نمی کنید که آنقدر جذاب باشد . بلکه از وعده های غذایی تان عکس هایی پست می کنید. با این حال، ممکن است بیشتر از آنچه فکر می کنید، قابلیت درآمدزایی داشته باشید.

اینستاگرام در زمینه ی تبلیغ محصولات برندها، به یک کانال بسیار محبوب تبدیل شده است در واقع Influencer Central متوجه شده است که اکثر مصرف کنندگان، اینستاگرام را ششمین عامل تاثیرگذار بر تصمیمات خریدشان می دانند.

ممکن است محبوبیت اینستاگرام باعث شود که احساس کنید که این پلتفرم در حال حاضر بیش از حد شلوغ است، پس نمی توان به سادگی رشد کرد. اما نکته اینجاست که امروزه برند ها قدرت افراد عادی برای تبلیغ محصولات شان را درک کرده اند. نفوذگران کوچک یا افرادی که تعداد کمتری فالوور در مقایسه با بازیکنان بزرگ دارند، بیشترین تعامل را از مخاطبین خود می گیرند.

به این قضیه اینطور نگاه کنید – هنگامی که من قصد خرید یک محصول را داشته باشم، به توصیه بهترین دوستم بیشتر اعتماد می کنم. چراکه من به بهترین دوستم اعتماد دارم، زیرا در بسیاری از موارد ما نهم نظریم، و می دانم که او در مورد خرید یک محصول واقعیت را به من می گوید.

جریان نفوذگران کوچک یا micro-influencers نیز همینطور است – با استراتژی مناسب، مخاطبانتان، شما را به عنوان یکی از دوستان واقعی خود می بینند. هرچه هنگام خرید یک محصول به توصیه های شما بیشتر اعتماد کنند ، احتمال اینکه شما اسپانسر دریافت کنید، بیشتر خواهد بود.

خرید رپورتاژ

البته مراقب باشید و از اشتباهات حین فعالیت در اینستاگرام که از رشد شما جلوگیری می‌کنند پرهیز کنید.

در اینجا ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چکونه می توانید در اینستاگرام اسپانسر جذب کنید، حتی اگر در حال حاضر هیچ فالووری نداشته باشید. با ویرلن همراه باشید…

 

چگونه در اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟

 • برند خود را تعریف کنید
 • مخاطبان خود را بشناسید
 • به شکل پایدار پست ارسال کنید
 • از هشتگها و برچسبهای جغرافیایی استفاده کنید
 • برند ها را در پست های خود تگ کنید
 • اطلاعات تماس تان را در bio وارد کنید
 • اسپاسر پولی جذب کنید
 • ارزش خود را بدانید
 1. برند خود را تعریف کنید

اگر بتوانید طاقچه یا niche خاص خود را تعریف کنید، بیشترین تعامل را مشاهده خواهید کرد. آیا می خواهید مطالبی مربوط به غذا و سلامت پست کنید یا روی مد تمرکز کنید؟ در هر صورت، باید برای خود برندی ایجاد کنید(روی یک زمینه تمرکز کنید).

علاوه بر نوع محتوایی که ارسال می کنید، برندینگ به زیبایی شناسی کلی شما نیز بستگی دارد. چگونه می خواهید به پست های خود سبک و قالب دهید؟ پیام شما چیست؟ برای تقویت برند خود، باید قالب فید(feed) یا خوراکی یکپارچه ایجاد کنید (از این خوراک برای جذب افراد استفاده کنید).

خاص بودن، یک کلید است. پست های یک نفوذگر خوب، قابل تشخیص و منحصر به فرد هستند – زمانی که یک کاربر در خوراک خود چرخ می زند، هر زمان که پستی از آن نفوذگر ببیند، توقف کرده و آن را شناسایی می کند. هرچه که وی محتوایات مشابهی را به مرور ببیند، به اعتبار این برند به عنوان یک متخصص در این زمینه اعتماد خواهد کرد. اگر نفوذگر، به طور ناگهانی و به صورت تصادفی، جهتش(تخصصش) را تغییر دهد، ممکن است کاربر دیگر محتوایش را درک نکرده و یا اعتماد نکند.

علاوه بر این، ممکن است بخواهید برند اینستای خود را با حضور آنلاین خود هماهنگ کنید. ایجاد یک وب سایت با همان زیبایی شناسی و پیام رسانی، راه خوبی برای انجام این کار است – هر چه حساب های رسانه های اجتماعی خود را متحدتر سازید، برای برندها تشخیص اینکه چگونه می توانید به آنها کمک کنید، آسان تر خواهد بود.

 

 1. مخاطب خود را بشناسید

شناختن مخاطب، در متقاعد کردن یک برند برای کار با شما امری حیاتی است. این برای شما از هر دو طرف سودمند است – اگر مخاطبان خود بشناسید، می توانید به درستی مشخص کنید، کدام برند ها بیشترین سود را از حمایت شما کسب خواهند کرد.

برای مثال مخاطبینی را جذب خود کنید که فقط به یک زمینه ی خاص علاقه مند باشند یا به یک محدوده خاص تعلق داشته باشند.

با جمع آوری پایه های اولیه – جنسیت، سن و موقعیت جغرافیاییِ جمعیت اصلی خود آغاز کنید؟ آنها کدامیک از پست های شما را بیشتر از سایرین دوست دارند؟ چه زمانی از روز به محتوا بیشتر توجه می کنند ببینید از این اطلاعات چه برداشتی می توانید داشته باشید؟

اطلاعات جمعیت شناختی، به شما کمک می کند تا مشارکت خود با برند ها را پایه گذاری کنید. برندها می خواهند بدانند که در صورتی که با شما کار کنند به چه افرادی می توانند دست پیدا کنند. با توضیح اینکه: “شما حدود سی نفر کارمند زن، عمدتا از نیویورک، که اغلب اولین کارشان در صبح استفاده از اینستاگرم است و محتوای تناسب اندام را ترجیح می دهند” قطعا قدرتمندتر از گفتنِ “شما به چند مخاطب خانم دسترسی پیدا خواهید کرد” است.

 

 1. به طور مداوم و پایدار پست کنید

CoSchedule، از ۱۴ مطالعه به منظور شناسایی مدت زمانی که باید در سایت های رسانه های اجتماعی پست کرد، نتایجی جمع آوری کرد. برای اینستاگرام، آنها دریافتند که باید حداقل یک بار در روز پستی ارسال کنید، اما می توانید آن را به سه بار در روز نیز برسانید.

CoSchedule همچنین دریافت که ساعت ۸:۰۰ تا ۹:۰۰ صبح و ۲:۰۰ ظهر بهترین زمان برای پست کردن است.

برای افزایش فالوورها، مهم است که حداقل یک بار در روز پست کنید. الگوریتم اینستاگرم، محتوای تازه و جدید را ترجیح می دهد و شما نباید کاری کنید که مخاطبانتان شما را آنفالو کنند یا بخاطر پست نکردنِ مداوم، شما را فراموش کنند.

با این حال، باید ببینید چه چیزی بهترین نتیجه را برای شما و مخاطبانتان خواهد داشت. شاید اگر سه بار در روز پست کنید، مخاطبان تان حس بمباران شدن کنند، یا شاید آنها اینطور ترجیح دهند. ممکن است مخاطبان شما بیشتر در ظهر با پست های شما ارتباط برقرار کنند. این موضوع به کمی آزمون و خطا نیاز دارد، ابزارهای اندازه گیری اینستاگرام نیز می توانند به شما کمک کنند.

نفوذگران اینستاگرام

 1. از هشتگ ها و Geotag ها استفاده کنید

هشتگ ها، پیدا کردن و کشف مطالب شما را ممکن می سازند، بنابراین آنها برای افزایش فالوور ضروری هستند. شما می توانید از حداکثر ۳۰ هشتگ برای هر پست استفاده کنید، اما تحقیقات TrackMaven متوجه شد که تعداد ۹ هشتگ برای بهبود تعامل مناسب تر خواهد بود.

هشتگها باید تا حد امکان با محتوا مرتبط باشند. همچنین باید مطمئن شوید که هشتگهایی که استفاده می کنید، خراب یا ممنوع نباشند (در صورتی که مطمئن نیستید، به لیستی از هشتگهای ممنوع مراجعه کنید).

مهم است هشتگهایی را انتخاب کنید که بیش از حد گسترده نباشند. Healthyliving#، به عنوان مثال، دارای بیش از ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ پست است، در حالی که healthylivingtips# تنها ۱۳،۰۰۰پست دارد. هرچه رقابت کمتر باشد، کشف محتوای شما آسانتر خواهد بود. یا برای مثال #زبان بسیار گسترده است؛ پس بهتر است کمی ریزتر شوید.

هنگامی که یک صفحه هشتگ را مشاهده می کنید، می توانید متوجه شوید که پستتان در مقابل چه نوع محتوایی قرار می گیرد. Healthylivingtips# ممکن است در حالت عادی دارای پست هایی مربوط به دستور غذایی(سلامت) باشد، در حالی که پست شما در مورد دوچرخه سواری است (دوچرخه هم به سلامت کمک می کند) – این می تواند شما را در استفاده از این هشتگ متمایز کند.

برچسبهای جغرافیایی یا Geotag نیز به همان اندازه مهم هستند، اما به دلایلی دیگر. برچسبهای جغرافیایی می توانند به افرادی کمک کنند که شما را در موقعیت خاصی پیدا کنند. این به شما کمک می کند تا فالوورهای بیشتری کسب کنید و همچنین باعث جلب توجه برند هایی می شود که علاقه مند به رسیدن به یک جمعیت خاص هستند. به عنوان مثال، شاید یک بوتیک، ببیند که شما اغلب پست هایی در مورد مد برای منطقه کالیفرنیا ارسال می کنید، و آن بوتیک به دنبال افرادی باشد که در آن منطقه هستند- این اقدام برد-برد است.

 

 1. برند ها را در پست های خود تگ کنید

خب، الان دیگر شما رسما برای شروع دستیابی به برندها آماده هستید. برند و مخاطب خود را تعریف کرده اید و چند پست معتبر و با کیفیت ایجاد کرده اید. حال، باید بدانید که کدام نوع از کسب و کارها از مشارکت با شما سود می برد.

مهم است که با کسب و کارهای کوچک شروع کنید. اگر علاقه مند به مراقبت های پوستی هستید، از ابتدا مستقیم به سراغ استی لاودر نبروید – به جای آن، سعی کنید استارت آپ های کوچکِ مراقبت های پوستی را که در اینستاگرام دیده اید، تگ کنید.

بیایید به مثالی نگاه گنیم -Tzibirita، یک نفوذگر در زمینه سفر، این تصویر خود را با پوشیدن یک ساعتِ پولی هیتیت ارسال کرد. این یک تصویر با کیفیت بوده و با برند خودش نیز متناسب است؛ او را در بخش توضیحات @ paul_hewitt را تگ کرد. حتی اگر شما از پول هیتیت درآمدی کسب نکنید، باز هم می توانید همان نوع محتوا را ارسال کنید و برندشان را در پست تگ کنید. در حالت ایده آل، حداقل کاری که این روش می تواند برای شما انجام دهد، این است که شما را در رادار توجه آنها قرار خواهد داد.

با برند های کوچک شروع کرده و آنها را در توصیفات خود تگ کنید. با پاسخ دادن به نظرات خود مانند “از کجا می توانم یکی از اینها را دریافت کنم” با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. یا “قیمت این چنده؟” در این صورت آن برند به زودی خواهد دید که شما خود را به عنوان یک شریک تجاری خوب ثابت کرده اید.

برندهای اینستا

 1. اطلاعات تماس تان را در بیو شامل کنید

به BIO ی خود به عنوان فرصتی نگاه کنید برای جذب برندهایی که می خواهید نفوذگرشان باشید. یک ایمیل یا وب سایت اضافه کنید تا آنها بتوانند به شما دسترسی داشته باشند و در صورت امکان یک دکمه قرار دهید.

به عنوان مثال،zibirita فضای بیو خود را هدر نداده. او فقط ایمیل و وب سایت خود را وارد کرده، و یک تیتر با عنوان – “تولیدکننده محتوا“. در این صورت برندها هیچ شکی نخواهند داشت که او برای انجام تجارت با آنها آماده است.

علاوه بر این، شما باید از یک وب سایت یا وبلاگ به عنوان فرصتی برای گسترش برند خود استفاده کنید و در دسترس بودن خود را نشان دهید. یک صفحه مطبوعاتی در وب سایت خود در نظر بگیرید، تا برند های تجاری بتوانند به خدمات شما نگاه کنند. هنگامی که شما شروع به حمایت از برند ها کنید، می توانید آنها را در این صفحه اضافه کنید تا برند ها بتوانند تحت تأثیر تجربه شما قرار گیرند.

 

 1. اسپانسر پولی جذب کنید

هیچ مشکلی ندارد که به برندها دسترسی پیدا کرده و خدمات خود را به آنها ارائه دهید. با استفاده از یک اقدام مناسب، ممکن است نیازی نباشد منتظر باشید تا برندها شما را پیدا کنند.

به دنبال برند هایی باشید که به وضوح وقت و پولی را برای حضور در اینستاگرام سرمایه گذاری می کنند. بهتر است با تحقیقی در مورد نفوذگران مشابه در صنعت خود که برند مورد نظر در حال حاضر از آنها حمایت می کند، شروع کنید. به یاد داشته باشید، مشکلی ندارد که با برندهای کوچک شروع کنید. کار با برند های کوچکتر به شما این امکان را می دهد که برای خود پورتفولیو یا نمونه کار بسازید.

هنگامی که لیستی از برند های که ممکن است بخواهند با شما شریک شوید آماده کردید، به آنها ایمیل ارسال کنید. در پیام خود، به وضوح و به طور خلاصه بگویید که چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید، و هر دستاوردی که باعث شده که در آن زمینه متخصص شوید، را ذکر کنید. سپس، توضیح دهید که چرا شما برای برند آنها مناسب هستید و داده هایی از قبیل تعداد فالوورها و نرخ متوسط ​​تعامل(engagement rate) را نیز اضافه کنید.

در کنار این روش، ممکن است بخواهید مستقیما از طریق Instagram به یک برند یک DM ارسال کنید. این قطعا بیشتر به کاری که شما برایش رقابت می کنید، مربوط است، اما اگر یک برند در یک روز صدها DM دریافت کند، ممکن است DM شما گم شود.

 1. ارزش خود را بدانید

مطمئن شوید که اگر یک برند به شما دسترسی پیدا کرد، می دانید که چقدر هزینه درخواست کنید. استاندارد صنعت ۱۰ دلار برای ۱۰۰۰ فالوور است، اما این می تواند بسته به تعداد لایک هایی که برای هر پست می گیرید، متفاوت باشد. علاوه بر این، همانطور که در این راه رشد می کنید، می توانید هزینه بیشتری درخواست کنید.

شاید بخواهید حداقل مبلغ را تنظیم کنید، اما می توانید با آن برندها مذاکره کنید تا آنها را تشویق کنید که مبلغ بیشتری نیز بپردازید. شاید برای پنج پست استوری ۳۰۰ دلار بخواهید و یا برای ۲۴ ساعت یک لینک در بیو خود قرار دهید که به وب سایت آنها هدایت می شود. شما می توانید از ویژگی های دیگر Instagram برای تقویت معامله استفاده کنید.

 

منبع

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *