آموزش طراحی گرافیک و تولید محتوای بصری برای شبکه های اجتماعی

طراحی گرافیک
طراحی گرافیک

ترندهای طراحی گرافیک خیلی سریع‌تر از آنکه بتوانید از همه آنها استفاده کنید، عوض می‌شوند؛ ولی اگر می‌خواهید در سال ۲۰۲۰ یک قدم از رقبای خود جلوتر باشید، لازم است از همین حالا با جدیدترین تغییرات در این حوزه آشنا شوید.

 

ترندهای طراحی گرافیک برای شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

همیشه نخستین چیزی که کاربر با آن برخورد می‌کند، محتوای بصری و طرح‌هایی است که شما برای وب سایت، محصول یا برند خود در نظر در می‌گیرید. در طول زمان، طراحی نیز همانند هر چیز دیگری دست‌خوش تغییر می‌شود و نیاز است طراحان با تازه‌ترین تکنیک‌ها و ایده‌ها آشنا باشند. خوشبختانه، برای آشنایی با سبک‌های جدید نیازی به صرف ساعت‌ها زمان در سایت‌های مختلف نیست زیرا گروه معتبر Venngage در مجموعه‌ای کاربردی، لیستی از تازه‌ترین ترندهای طراحی گرافیک برای سال ۲۰۲۰ را گردآوری کرده و در اختیار همگان قرار داده است.

خرید رپورتاژ آگهی

در ادامه، نکاتی ساده اما مفید را بیان می‌کنیم تا بتوانید در سال ۲۰۲۰، محتوای بصری خود در شبکه های اجتماعی را مطابق با جدیدترین سبک‌ها به‌روز کنید.

 

جدیدترین ترندهای طراحی گرافیک سوشال مدیا

 

پالت‌های رنگ بی‌صدا

پالت‌های رنگ بی‌صدا، گزینه‌ای عالی برای به‌روز کردن و تازه‌سازی طراحی‌های گرافیکی شما هستند. رنگ بی‌صدا، رنگی‌ست که به آن سفید یا مشکی اضافه شده باشد؛ بنابراین در مقابل رنگ‌های پرجنب‌وجوش قرار می‌گیرد.

ترندهای طراحی گرافیک

این رویکرد می‌تواند یکی از سبک‌های جدید در شبکه های اجتماعی باشد چرا که خیلی سریع و راحت می‌توان آن را روی هدرها و تصاویر اصلی اعمال کرد.

ترندهای طراحی گرافیک

طراحی مینیمالیسم

مینیمالیسم Minimalism یا ساده‌گرایی طی چند سال گذشته مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و بسیاری از کمپانی‌های فعال در حوزه فناوری از این سبک برای طراحی لندینگ پیج یا صفحات فرود خود استفاده می‌کنند.

خرید رپورتاژ

ترندهای طراحی گرافیک

به عقیده ما، این روند در سال ۲۰۲۰ نیز ادامه پیدا خواهد کرد و در شبکه های اجتماعی، به‌وفور از مینیمالیسم استفاده خواهد شد. شما هم می‌توانید همین حالا خلق طرح‌های ساده را شروع کرده و برای اثربخشی بیشتر، روی فضای سفید طراحی‌های خود تمرکز کنید.

 

مقاله مرتبط : صدای برند چیست؟

ترندهای طراحی گرافیک

انیمیشن‌ها و تصاویر متحرک

این روزها فایل‌های GIF به اندازه‌ای فراگیر شده‌اند که حتی برخی افراد از آنها به عنوان بخشی از واژگان خود استفاده می‌کنند. با این حال، معمولا کمتر کسی به پتانسیل این ابزار برای برندسازی توجه دارد.

ساخت انیمیشن گیف GIF منحصربه‌فرد برای معرفی برندها، ایده جذابی است که شما را جلوتر از رقیبان‌تان قرار می‌دهد. چنین گیف‌هایی نه‌تنها مختص شما خواهند بود، بلکه باعث می‌شوند مخاطبان نام برند شما را بهتر به یاد داشته باشند.

در سوی دیگر، فایل‌های GIF را می‌توان در هر شرایطی شخصی‌سازی کرد؛ مثلا وقتی که تعداد دنبال‌کننده‌های صفحه شخصی شما به سطحی مشخص می‌رسد یا قصد دارید کمپینی جدید را اجرا کنید.

 

مقاله مرتبط: آموزش ساخت انیمیشن گیف

ترندهای طراحی گرافیک

 

تصویرسازی انتزاعی و خیالی

تصویرسازی پای ثابت بسیاری از طراحی‌های گرافیکی در سال‌های اخیر بوده است: از کسپر تا اسپاتیفای و غول‌های فناوری مشهوری همچون اپل و توییتر، همگی از این سبک استفاده کرده‌اند.

ترندهای طراحی گرافیک

تصویرسازی خیالی با دربرداشتن الگوهای اغراق‌شده و ترکیب‌های رنگی غیر معمول، در مقابل تصاویرسازی واقعی قرار می‌گیرد.

ترندهای طراحی گرافیک

این سبک می‌تواند یکی از بهترین ترندهای طراحی گرافیک برای شبکه های اجتماعی باشد زیرا در مدت زمانی بسیار کوتاه، توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و آنها را تشویق می‌کند که زمان بیشتری را برای نگاه کردن به پست‌های شما در نظر بگیرند.

فونت‌های سنگین اما ساده

در سال ۲۰۲۰، فونت‌های سبک (light) و دست‌نویس جای خود را به فونت‌های سنگین (heavy) خواهند داد. منظور ما از فونت‌های سنگین، فونت‌هایی است که در محدوده بولد (Bold) و خیلی بولد (Extra Bold) قرار می‌گیرند.

 

مقاله مرتبط : تبلیغات در تلویزیون آنلاین ؛ تکنیک جدید برند های زیبایی

ترندهای طراحی گرافیک

فونت‌های سنگین اما ساده می‌توانند گزینه‌ای عالی برای استفاده از طراحی‌ گرافیکی شبکه های اجتماعی باشند. اگر یک فونت سنگین در کنار یک طراحی گرافیکی ساده قرار بگیرد، قطعا توجه مخاطبان را بیشتر جلب خواهد کرد؛ رویکردی که برای اغلب برندها جواب می‌دهد.

ترندهای طراحی گرافیک

اینجا یک نکته بسیار مهم وجود دارد: در استفاده از این سبک طراحی زیاده‌روی نکنید! در عوض سعی کنید از فونت‌های سنگین فقط برای طراحی هدرها و عبارت‌های مهم استفاده نمایید.

 

مقاله مرتبط : آموزش ویدیو مارکتینگ و بازاریابی ویدیویی برای برندینگ در شبکه‌ های اجتماعی

 

 

منبع: Social Media Today

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *