Categories
عمومی

اینترنت با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه

گرچه گوگل هنوز نتوانسته است به قول خود عمل کند و اینترنت یک‌گیگابیتی را به دست کاربران آمریکایی برساند، ولی برخی شرکت‌های ارتباطی دسترسی با سرعت صد مگابیت بر ثانیه را برای کاربران خود فراهم می‌کنند.
اگرچه دسترسی به سرعت حدود صد مگابیت در ثانیه، برای کاربران آمریکایی به امری معمول تبدیل شده است، ولی شرکت Electric Power Board در شهر چاتانوگا در ایالت تنِسی توانست رکورد پرسرعت‌ترین اینترنت کاربری جهان را بشکند.

این شرکت که با نام اختصاری EPB شناخته می‌شود، برای ساکنان شهر چاتانوگا امکان اتصال به اینترنت با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه را فراهم کرده است. این نخستین شهر در جهان است که ساکنان آن می‌توانند به شبکه اینترنت با چنین سرعتی دسترسی داشته باشند.

شرکت EPB نخستین‌بار در سال ۲۰۱۲ میلادی اینترنت گیگابیتی را ارائه کرد و در آن زمان هم موفق به ثبت رکورد جدید شد. همچنین زِد.‌دی. نت می‌نویسد: شرکت گوگل هم‌اکنون امکان دسترسی به اینترنت با سرعت گیگابیتی را برای برخی شهروندان آمریکایی فراهم کرده است، ولی این سرویس هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است.

هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ شرکت آمریکایی سرمایه‌گذاری‌های گسترده خود را آغاز کرده‌اند تا به سرعت چندگیگابیتی اینترنت دسترسی پیدا کنند، ولی EPB نخستین شرکتی است که چنین سرویسی را در اختیار مشترکان خود می‌گذارد.