آخرین اخبار

  پربازدید ترین مطالب

  داستان موفقیت

  وردپرس

  فریلنسر

  تولید محتوا

  آموزش بهینه سازی تصاویر برای موتور جستجوی گوگل

  بهینه سازی تصاویر

  بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو بخشی جدانشدنی از فرآیند سئو است. به عبارتی در مسیر تولید محتوا و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو باید عکس‌ها را نیز بهینه کنیم.

  هدف شما از تولید محتوا چیست؟ یک بلاگر، نویسنده وب سایت خبری یا محتواگذار یک وب سایت فروشگاهی نیازمند استفاده از تصویر در مطالب خود است. عکس به مطلب جان بخشیده و سبب افزایش جذابیت آن می‌شود. در بسیاری از موارد، افزودن تصویری به مطلب ضروری است، چرا که بدون آن، قادر به انتقال مفهوم به کاربر نخواهید بود.

  خرید رپورتاژ آگهی

  گفته می‌شود یک تصویر، بهتر از صدها کلمه، منظور را به کاربر منتقل می‌کند، به همین دلیل استفاده از عکس بخشی جدانشدنی از محتوا است. از طرفی می‌دانیم هدف اصلی گوگل، اطمینان از تولید محتوایی باب میل کاربران است. پس می‌توان نتیجه گرفت موتور جستجوی گوگل، نوشته‌های فاقد عکس را دوست ندارد.

  سئو وب سایت

  آموزش سئو تصاویر

  اما بدون بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت در سئو تاثیر مثبتی داشته باشند. از طرفی دیگر، عدم توجه به بهینه سازی عکس‌ها سبب تاثیرگذاری منفی آن روی وب سایت می‌شود.

  استفاده همیشگی از عکس در محتوا

  تصاویر، وقتی با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرند، به خواننده کمک خواهند کرد معنا و مفهوم محتوا را بهتر درک کند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، بر اساس یک اصطلاح قدیمی، یک تصویر، به صدها و شاید هزاران کلمه ارجحیت دارد. بسیاری تصور می‌کنند این قانون درباره گوگل صدق نمی‌کند، چرا که ربا‌ت‌های این موتور جستجو قادر به تحلیل تصاویر نبوده و نمی‌توانند آن‌ها را تشخیص بدهند. اما می‌دانیم اولویت گوگل برای افزایش رتبه یک مطلب در موتور جستجوی خود، کاربرپسند بودن آن است. یک مطلب هزار کلمه‌ای بدون هر گونه عکس، نه تنها فاقد جذابیت و کسل‌کننده است، بلکه بسته به نوع محتوا همچون آموزشی بودن، بدون فایل تصویری، نیاز کاربر را برطرف نخواهد کرد.

  از طرفی دیگر، به وسیله قرار دادن عکس‌های خوب داخل مطالب خود و نوشتن متن جایگزین در مشخصه alt آن، می‌توان بازدید خوبی از طریق بخش تصاویر موتور جستجوی گوگل به دست آورد. با بررسی بخش عکس‌های این موتور جستجو متوجه خواهیم شد شرکت در پس پرده، مشغول توسعه ربات‌های خود برای تحلیل و تشخیص تصاویر است. به همین دلیل مدتی است در یافتن عکس‌های مرتبط با کلمه یا عبارت مورد نظر بهتر عمل می‌کند.

  خرید رپورتاژ

  خرس

  یافتن تصویر مناسب

  می‌دانیم گوگل، دوست‌دار مطالب دست اول یا همان اورجینال است. حالت ایده‌آل، استفاده از تصاویر اورجیتال داخل آن‌ها است. به عبارتی حالا که مطلب شما از منبع دیگری کپی نشده و حاصل تحقیق، بررسی و‌ آزمایش شما است، بهتر است عکس‌های به کار رفته داخل آن را نیز شخصا ثبت یا طراحی کرده باشید.

  بسته به نوع و هدف از تولید یک محتوا، نیاز به عکسی اورجینال ضروری یا انتخابی می‌شود. به عنوان نمونه، وقتی در حال تولید محتوا درباره تیم دیجیتال مارکتینگ شرکت خود هستید، قرار دادن عکسی دانلود شده از گوگل، نمایش‌دهنده یک سری کارمند مشغول به کار در اداره‌ای در آمریکا، هیچ معنا و مفهومی ندارد. در چنین مطلبی قطعا باید تصویری از تیم دیجیتال مارکتینگ شرکت قرار بدهید.

  یک مثال دیگر، تولید محتوا برای بررسی یک گوشی هوشمند است. در صورت قرار دادن عکس‌هایی گرفته شده به صورت اورجینال توسط خود، به کاربران اثبات خواهید کرد که بررسی تخصصی کنونی به دست شما صورت گرفته و برگرفته از یک منبع دیگر نیست. با این حال، اجباری برای این کار وجود ندارد و می‌توانید داخل مطلب، از عکس‌های مربوط به گوشی هوشمند مورد بررسی که توسط دیگران به ثبت رسیده‌اند استفاده کنید.

  مطالب شما، نیازمند تصویری مرتبط با عنوان آن است. به همین دلیل نباید برای سبز شدن چراغ افزونه بررسی فاکتورهای سئو در محتوا و جلب توجه گوگل به خاطر رعایت قانون استفاده از عکس داخل مطلب، بدون توجه به ارتباط، تصویری را به مطلب خود اضافه کنید. عکس باید با عنوان مطلب ارتباط مستقیم داشته باشد، مگر این که در قسمتی از مطلب، برای نمایش چیزی مرتبط با تکه‌ای نوشته، تصویری در رابطه با آن قرار بدهید.

  در بهینه سازی تصاویر یک نکته مهم را نباید از یاد برد؛ تصویری با نوشته جایگزین صحیح، برای کلمه کلیدی که مخصوص آن بهینه سازی شده است، امتیاز بهتری کسب خواهد کرد.

  سئو وب سایت

  در صورت عدم وجود تصاویر اورجینال و نبود فرصت و امکانات برای ثبت آن‌ها، روش‌های دیگری به منظور یافتن تصاویری مناسب برای مطالب وجود دارند. به عنوان نمونه می‌توانید به وب سایت‌های منبع و مرجع همچون flickr.com مراجعه کنید. البته در هر صورت، برای رعایت کپی رایت باید نام عکاس یا طراح را در گوشه‌ای از تصویر ذکر کنید. وب سایت‌های دیگری همچون unsplash.com نیز وجود دارند. استفاده از این وب سایت‌ها به گوگل ارجحیت دارد، چرا که عکس‌های بهتری را در اختیارتان قرار می‌دهند.

  آماده‌سازی عکس برای استفاده در محتوا

  بعد از یافتن فایل مناسب می‌بایست در پی بهینه سازی تصاویر باشید. در این مسیر باید به چندین نکته بسیار مهم توجه کنید.

  نام فایل تصویری

  بهینه سازی تصاویر با انتخاب نامی مناسب برای فایل‌ آن‌ها شروع می‌شود. باید به گوگل کمک کنید بدون نیاز به آنالیز تصویر به چیستی آن پی ببرد. به همین دلیل می‌بایست عبارت کلیدی مورد نظرتان را به عنوان نام فایل قرار بدهید. بسیاری از کاربران، این موضوع را در زمان استفاده از تصاویر اورجینال و ثبت شده توسط خود و همچنین استفاده از عکس‌های دریافت شده از گوگل و منابع معرفی شده در بالا رعایت نمی‌کنند.

  برای عکسی که در میدان آزادی زیر نور آفتاب مستقیم به ثبت رسیده، نام فایل DSC4536.jpg مناسب نیست، بلکه باید tehran-azadi-square-under-sun.jpg را برایش انتخاب کنید! همانطور که متوجه شدید، حتی برای محتواهای فارسی نیز می‌بایست نام فایل تصویری را به صورت انگلیسی مشخص کنید.

  مقاله پیشنهادی: آموزش سئو صفحه اول وب سایت

  انتخاب فرمت مناسب

  برای عکس‌ها، چیزی تحت عنوان بهترین فرمت وجود ندارد. همه چیز به نوع تصویر مورد استفاده و نحوه بهره بردن از آن بستگی دارد. با این حال، می‌توان یک سری قوانین در این رابطه وضع کرد:

  • فرمت JPEG برای تصاویر بزرگ و نگاره‌ها مناسب است. به لطف آن می‌توان از نظر رنگ و وضوح در جزئیات نتایج بهتری به دست آورد، در حالی که اندازه فایل نیز افزایش چندانی نخواهد داشت.
  • فرمت PNG برای عکس‌های دارای پس‌زمینه شفاف تنها گزینه پیش رو است.
  • فرمت WebP این روزها محبوبیت بیشتری در مقایسه با دو فرمت نام برده در بالا پیدا کرده است. مزیت آن، ارائه تصاویری باکیفیت‌تر به ازای حجم کمتر است. می‌توانید با استفاده از یک وب اپلیکیشن تغییر فرمت تصویر همچون squoosh فرمت عکس‌هایتان را از JPEG و PNG به WebP تغییر دهید.
  • فرمت SVG برای لوگوها و آیکون‌ها مناسب است. به لطف بهره بردن از سی‌اس‌اس یا جاوااسکریپت قادر به مدیریت تصاویر دارای این فرمت خواهید بود. به عنوان نمونه می‌توان به تغییر اندازه بدون کاهش کیفیت اشاره کرد.

  اگر از استفاده از مرورگرهایی مشخص توسط اغلب کاربران خود اطمینان دارید، می‌توانید با کمک وب سایت CanIuse.com، از پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از فرمت‌های تصویر مورد استفاده توسط  آن مرورگرها اطمینان پیدا کنید.

  همانطور که گفتیم، از دیدگاه سئو، فرمتی برتر برای فایل‌های تصویری وجود ندارد. برخی کاربران فرمت JPG را به خاطر داشتن حجم کمتر به PNG ارجح می‌دانند. از دیدگاه سئو، داشتن حجم پایین به خاطر کاهش حجم کلی صفحه و در ادامه افزایش سرعت بارگذاری آن، بسیار مهم تلقی می‌شود، اما نکته اینجاست که در برخی موارد، استفاده از تصویری با فرمت JPG به جای PNG به کیفیت مطلب ضربه وارد می‌کند. به همین دلیل به جای تغییر فرمت، باید به فکر بهینه سازی تصاویر باشید. بعد از نوشتن عنوانی مناسب برای فایل و همچنین تعیین فرمت آن، نوبت به تغییر اندازه و بهینه سازی تصاویر می‌رسد.

  تغییر اندازه عکس

  از دیدگاه سئو و همچنین تجربه کاربری، زمان بارگذاری وب سایت فاکتوری بسیار مهم محسوب می‌شود. هر چه بارگذاری صفحه‌های یک وب سایت زمان کمتری طلب کند، مشاهده و ایندکس کردن آن‌ها راحت‌تر خواهد بود. در آن سو، بر اساس ارزیابی‌ها مشخص شده تعداد بسیار زیادی از کاربران، در صورت افزایش مدت زمان بارگذاری وب سایت از چند ثانیه مشخص، آن را بسته و به سراغ یک وب سایت دیگر خواهند رفت.

  یک مطلب، حتی در صورت داشتن چند صد هزار خط نوشته، حجم بسیار کمی دارد. در نتیجه حجم یک مطلب، به طور مستقیم فقط به حجم تصاویر به کار رفته در آن ارتباط دارد.

  روش ناکارآمد برخی کاربران، بارگذاری عکس‌ها داخل سرور در ابعاد واقعی و سپس کاهش اندازه آن حین استفاده داخل مطلب است. به عنوان نمونه، تصویری با رزولوشن ۲۵۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسل را داخل سرور آپلود می‌کنند، اما حین قرار دادنش داخل نوشته، اندازه را به ۲۵۰ در ۱۵۰ پیکسل تغییر می‌دهند. نکته اینجاست که برای نمایش تصویر، کل فایل آن در نهایت می‌بایست بارگیری شود، به همین دلیل به خاطر داشتن حجم زیاد، در نهایت تاثیر منفی خود را روی سئو خواهد گذاشت.

  بهتر است قبل بارگذاری تصویر، اندازه آن را به میزان دلخواه برای استفاده در وب سایت تغییر بدهیم. در برخی سیستم‌های مدیریت محتوا همچون وردپرس، این کار به صورت خودکار برای کاربر انجام می‌شود. در وردپرس، بعد از بارگذاری یک فایل تصویری، سیستم مدیریت محتوا به صورت خودکار آن را در چند سایز مختلف آماده می‌کند. متاسفانه این موضوع به معنی بهینه سازی تصاویر از نظر حجم فایل آن‌ها نیست. این کلیدی‌ترین نکته حین بررسی عکس‌ها برای سئو وب سایت به شمار می‌رود.

  استفاده از عکس‌های واکنش‌گرا

  پیش از پرداختن به بحث بهینه سازی تصاویر از نظر اندازه فایل، بهتر است برای رفع مشکل بالا راهکاری ارائه کنیم. این موضوع البته بیشتر از بحث سئو، از دیدگاه تجربه کاربری اهمیت پیدا می‌کند. امروز بیش از پنجاه درصد کاربران، با استفاده از دستگاه‌های موبایل به گشت و گذار در وب می‌پردازند. به همین دلیل هر عکس باید داخل دستگاه‌های دارای ابعاد مختلف، به شکلی صحیح نمایش داده شود. به عبارتی یکی از فاکتورهای طراحی وب سایت واکنش‌گرا، استفاده از عکس‌های واکنش‌گرا است.

  این کار در سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت پیش‌فرض برای کاربران انجام می‌شود. هر تصویر باید دارای مشخصه srcset باشد. به لطف آن، تصویر عرض متفاوتی بسته به نمایشگری که در حال استفاده از آن هستیم، خواهد داشت. با تغییر عرض عکس، برای جلوگیری از بهم ریختن آن، طول آن نیز تغییر خواهد کرد تا در نهایت نسبت ابعاد تصویر حفظ شود.

  بهینه سازی تصاویر و کاهش حجم فایل

  قدم بعدی و در اصل مهم‌ترین قدم در مسیر بهینه سازی عکس برای موتورهای جستجو اطمینان از فشرده بودن فایل تصویری دارای اندازه صحیح است. به عبارتی کاهش حجم فایل زمانی معنا پیدا خواهد کرد که اندازه آن را در قدم قبل تا جای ممکن کاهش داده باشید. به عنوان نمونه، در صورت بهینه سازی یک عکس بدون کاهش کیفیت آن، حجمش را از ۱ مگابایت به ۵۰۰ کیلوبایت خواهید رساند، در حالی که اگر اندازه عکس کاهش پیدا می‌کرد، حجم نهایی کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت بود.

  نمی‌توان اندازه‌ای مشخص به عنوان بهینه برای حجم فایل تصویری در نظر گرفت. هر چه اندازه آن کمتر باشد، سرعت بارگذاری صفحه حاوی مطلب افزایش پیدا خواهد کرد، به همین دلیل باید تا جای ممکن، بدون کاهش کیفیت، حجم عکس را کاهش بدهید.

  مقاله پیشنهادی: چگونه کلمات کلیدی مناسب برای تولید محتوا پیدا کنیم؟

  استفاده از نرم افزارهایی خوب به این منظور اهمیت زیادی پیدا می‌کند، چرا که هر برنامه از یک الگوریتم فشرده‌سازی متفاوت بهره می‌برد. یکی از بهترین نرم افزارهای موجود JPEGmini است. این برنامه بدون کاهش کیفیت عکس، حجم آن را به شدت کاهش می‌دهد. یکی از روش‌های کار نرم افزارهای بهینه سازی تصاویر حذف داده EXIF از آن‌ها است. در صورت داشتن سرعت دسترسی به اینترنت بالا، می‌توانید از وب اپلیکیشن‌های متعدد مخصوص کاهش حجم فایل‌های تصویری استفاده کنید.

  افزودن عکس به مطلب

  اگرچه گوگل روز به روز توانایی بیشتری برای تحلیل عکس‌ها و پی بردن به چیستی آن‌ها پیدا می‌کند، اما نباید به این ویژگی بسنده کنید. در صورت عدم تشخیص صحیح و دقیق تصویر، شما متضرر خواهید شد. به همین دلیل نباید نوشتن متن جایگزین عکس یا همان نوشته داخل مشخصه alt را پشت گوش انداخت.

  مشخصه alt در دو موقعیت کاربرد دارد. ربا‌ت‌های موتورهای جستجو حین تحلیل مطلب در مرحله ایندکسینگ، از طریق آن به ماهیت عکس پی‌ می‌برند. همچنین اگر به هر دلیل، عکسی که داخل مطلب قرار داده‌اید بارگیری نشود، در جای خالی آن، متن نوشته شده به عنوان مشخصه alt آن عکس نمایان خواهد شد تا کاربر به وجود تصویر غیر قابل نمایش در حال حاضر پی ببرد.

  کپشن‌ها

  منظور از کپشن عکس، نوشته‌ای است که عکس یا صفحه را همراهی می‌کند. به عنوان نمونه برای عکس زیر، کپشن «این کپشن نمونه است» در نظر گرفته شد. این متن می‌تواند طولانی یا در حد یک خط باشد.

  سئو وب سایت

  این کپشن نمونه است

  از دیدگاه سئو، کپشن تصاویر دارای اهمیت زیادی است. کاربران در زمان مطالعه یک مطلب، از آن‌ها استفاده می‌کنند. کاربران در زمان خواندن یک مطلب، عناوین، تصاویر و کپشن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. هر چه طول یک محتوا افزایش پیدا کند، اهمیت متن‌هایی همچون کپشن تصاویر بیشتر می‌شود. به عنوان سایر قسمت‌های جلب‌کننده توجه خواننده علاوه بر هدینگ‌ها، تصاویر و کپشن‌های آن‌ها باید به نوشته‌های بولد، ایتالیک یا رنگی شده و همچنین جدول‌ها اشاره کرد. به عبارتی هر عنصری که شکل ظاهری متفاوتی با نوشته‌های اصلی متن داشته باشد، جلب توجه خواهد کرد.

  بر اساس یک ارزیابی، به طور متوسط، میزان خوانده شده کپشن عکس‌ها در مقایسه با بدنه اصلی مطلب ۳۰۰ درصد بیشتر است! به همین دلیل عدم استفاده از آن‌ها برای یادآوری مطلبی مهم به کاربران، به معنی از دست دادن فرصتی استثنایی به منظور جلب توجه کاربر است.

  مقاله پیشنهادی: آیا با انواع بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) آشنا هستید؟

  در مسیر بهینه سازی تصاویر نیازمند افزودن کپشن به تمامی آن‌ها نیستیم، چرا که دلایل استفاده از عکس‌‌ها داخل یک محتوا متفاوت است. باید دید هدف از قرار دادن یک عکس داخل متن، چقدر به سئو آن مطلب نزدیک است. به همین دلیل نباید برای بهینه سازی تصاویر به منظور بهینه سازی مطلب برای موتورهای جستجو، تجربه کاربری را زیر پا گذاشته و ظاهری آزاردهنده برای کاربر ایجاد کنیم. در نتیجه تصمیم برای نوشتن یا عدم نوشتن کپشن برای یک عکس، باید بر اساس نیاز کاربران به منظور دریافت اطلاعات اضافی گرفته شود.

  متن alt و title

  مشخصه alt در تگ img (تگ مخصوص قرار دادن عکس در زبان اچ تی ام ال)، حاوی متنی کوتاه یا بلند است که در صورت عدم نمایش صحیح تصویر به کاربر به هر دلیل، در معرض دید قرار می‌گیرد. ممکن است کاربر، برای افزایش سرعت گشت و گذار در اینترنت و همچنین کاهش پهنای باند مصرفی، بارگیری عکس‌ها را در مرورگر وب خود غیر فعال کرده باشد. همچنین ممکن است به خاطر خارج شدن سی دی ان از دسترس، با وجود نمایش خود مطلب، تصاویر آن دانلود و بارگیری نشوند. در این شرایط متن نوشته شده داخل مشخصه alt نمایش داده خواهد شد.

  کاربرد دیگر آن، کمک به تحلیل بهتر مطلب برای کاربران نابینا است. آن‌ها با استفاده از برنامه‌های مخصوص اقدام به وب‌گردی می‌کنند. این برنامه‌ها با رسیدن به یک تصویر داخل یک مطلب، متن داخل alt را قرائت می‌کنند تا کاربر نابینا به وجود عکسی با یک سری مشخصات خاص داخل متن پی ببرد.

  به منظور بهینه سازی تصاویر می‌بایست برای تمامی عکس‌های مورد استفاده در همه مطالب، مشخصه alt را تعیین کنیم. تا جای ممکن باید کلمه یا عبارتی کلیدی مربوط به صفحه را نیز در نوشته جایگزین عکس جا داد، مگر این که به طور کامل با آن نامرتبط باشد. بهترین کار، تشریح عکس است. به این ترتیب علاوه بر کاربران فاقد توانایی مشاهده تصویر، موتورهای جستجو نیز به خوبی آن را درک خواهند کرد.

  در برخی مرورگرها، با بردن نشانه‌گر ماوس روی یک عکس نوشته داخل مشخصه title تگ img نمایش داده می‌شود. بسیاری از کاربران تفاوتی بین title و alt قائل نشده و متن مورد استفاده در یکی از آن‌ها را در دیگری نیز کپی می‌کنند، اما این بهترین روش برای بهینه سازی تصاویر نیست. در برخی مرورگرها، نوشته داخل مشخصه title فقط با بردن نشانه‌گر ماوس روی عکس نمایش داده می‌شود. در بقیه مرورگرها، این نوشته هرگز در معرض دید کاربر قرار نمی‌گیرد. به همین دلیل بهتر است از نوشتن اطلاعات مهم در آن خودداری کنید.

  افزودن داده‌ ساختار یافته تصویر

  اضافه کردن داده ساختار یافته به صفحه حاوی مطلب سبب خواهد شد تصاویر به کار رفته در آن، توسط موتور جستجوی گوگل در بخش نمایش عکس‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. اگرچه بر اساس اعلام گوگل، افزودن داده ساختار یافته سبب بهبود رتبه یک مطلب در نتیجه جستجوی کلمه یا عبارت کلیدی مربوط به آن نمی‌شود، اما در هر صورت نمی‌توان از خیر ترافیک دریافتی از این موتور جستجو از طریق بخش تصاویر، به سادگی عبور کرد.

  بد نیست بدانید منظور از داده ساختار یافته، کدهایی است که دارای فرمت مشخصی بوده و نحوه نوشته شده خاصشان، آن‌ها را برای موتورهای جستجو قابل درک می‌کند. ربات‌‌های موتورهای جستجو بعد از خواندن این کدها، آن‌ها را در نمایش نتایج جستجوی کاربران لحاظ می‌کنند.

  داده ساختار یافته

  تصویر بالا مثال بسیار خوبی است. در اینجا، علاوه بر عنوان مطلب، آدرس اینترنتی آن و همچنین متا دسکریپشن یا همان توضیحات متا، اطلاعات بیشتری همچون کالری غذا، مدت زمان پخت و تعداد نظرات ارائه شده درباره آن نیز قابل رویت هستند. این در حالی است که در سایر مطالب دیگر وب سایت‌ها چنین اطلاعاتی را مشاهده نمی‌کنیم. وب سایت food.com از داده ساختار یافته بهره برده است، در غیر این صورت گوگل قادر نبود اطلاعات اضافی مربوط به مطلب را به شیوه‌ای که در بالا مشاهده می‌کنیم به نمایش در آورد.

  در گوگل ایمیج، از داده ساختار یافته برای سه دسته زیر پشتیبانی می‌شود:

  • محصولات
  • ویدیو
  • دستورالعمل

  به منظور بهره برده از داده ساختار یافته برای نمایش خاص و متفاوت مطالب خود، باید به وب سایت developers.google.com مراجعه کرده و آموزش نحوه استفاده از آن‌ها را فرا بگیرید.

  نمایش عکس در پیش نمایش شبکه‌های اجتماعی

  حین اشتراک‌گذاری لینک مطلبی در شبک‌های اجتماعی، تنها در صورت افزوده شدن تگ زیر به قسمت head کدهای اچ تی ام ال صفحه در بر دارنده آن، عکس اصلی مربوط به آن نمایش داده خواهد شد:

  <meta property=”og:image” content=”http://example.com/link-to-image.jpg” />

  پیش نمایش عکس

  حین استفاده از افزونه‌ای همچون Yoast، با بخشی مخصوص شبکه‌های اجتماعی رو به رو خواهید شد که به کاربر اجازه می‌دهد تصویر مورد نظرش برای پیش نمایش در شبکه‌های اجتماعی را تعیین کند.

  سایت مپ تصاویر در قالب XML

  یک توسعه‌دهنده وب، باید درباره نقشه سایت که در قالب یک فایل XML ایجاد و به گوگل خورانده می‌شود اطلاعاتی داشته باشید. حال نقشه تصاویر سایت را نیز نباید از یاد برد. بر اساس گفته‌های شرکت گوگل، می‌توان با استفاده از افزونه‌های تهیه شده به منظور تهیه سایت مپ عکس‌ها، اقدام به ایجاد فایل‌های XML و در ادامه ارائه اطلاعاتی مفید به گوگل درباره عکس‌های مورد استفاده در مطالب کرد.

  سایت مپ تصاویر سبب می‌شود گوگل، تصاویری را که به صورت عادی قادر به رویت آن‌ها نبود را پیدا کرده و در مرحله ایندکسینگ لحاظ کند.

  منبع: yoast

  قبلی «
  بعدی »

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تولید محتوا + رپورتاژ آگهی

  آخرین مقالات