2023/06/09

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

معرفی و آموزش اپلیکیشن Snapchat

اسنپ چت یکی از اپلیکیشن های معروف ارسال پیام است که برای ارسال عکس و ویدیو برای دوستان و فامیل خیلی طرفدار پیدا کرده . خوبی این اپلیکیشن اینه که ارسال تصویر و ویدیو هیچ فضایی از حافظه موبایل شما را نمی گیره.
اسنپ چت در سال ۲۰۱۱ معرفی شد. با این اپلیکیشن شما می تونید به عکس ها و ویدیوهاتون متن ، نقاشی یا انواع فیلترها رو اضافه کنین. به عکس و ویدیویی که با این اپلیکیشن ارسال می شه اصطلاحاً Snap می گن. برخلاف سایر اپلیکیشن های پیام رسان، اسنپ هایی که با این اپلیکیشن می فرستین فقط تا ۱۰ ثانیه پس از ارسال دیده میشن و بعد ناپدید می شن! هر چیزی که با این اپلیکیشن ارسال کنین خودبخود نابود می شه و هیچ اثری از آن باقی نمی مونه (البته مثل همه فعالیت های آنلاین اینجا هم حفظ حریم خصوصی کاربر تضمین نمی شه!).
اگه قصد دارین به جمع اسنپ چتی ها بپیوندین ، از این راهنمای گام به گام استفاده کنین.
۱- دانلود و ایجاد حساب کاربری
این اپلیکیشن را می تونین به رایگان روی سیستم عامل اندروید یا iOS دانلود کنین. پس از نصب، اپلیکیشن رو روی گوشی خودتون باز کنین. برای ایجاد حساب کاربری رایگان ، روی sign Up ضربه بزنین. پس از وارد کردن آدرس ایمیل ، کلمه عبور و مشخصات روز تولدتون روی دکمه sign up ضربه بزنین.

۱d0467c2-168d-4bcf-ab0d-74cb0064170a

 

برای ایجاد حساب کاربری در اسنپ چت باید حداقل ۱۳ سالتون باشه. اگر سن شما کمتر از ۱۳ سال باشه، به نسخه خاصی از اسنپ چت هدایت می شین به اسم SnapKids . کاربران این نسخه اجازه ندارن اسنپ ردو بدل کنن یا دوستان جدیدی رو به فهرست دوستانشون اضافه کنن. در این نسخه کاربر فقط می تونه با موبایل خودش تبادل اسنپ و متن داشته باشه.
اگر بیشتر از ۱۳ سالتونه ، پس از این مرحله برای تایید اطلاعات باید شماره موبایلتون رو وارد کنین. جای نگرانی نیست ، اسنپ چت شماره تون رو با سایر کاربران به اشتراک نمی گذاره. پس از وارد کردن شماره تلفن تون ،یک کد شناسایی شش رقمی از طریق پیام کوتاه یا تماس تلفنی براتون ارسال می شه. پس از دریافت کد ، اون رو در محل مشخص شده Verification Code وارد کنین.
در روند شناسایی و تایید اطلاعات ممکنه پرسش هایی ازتون پرسیده بشه که برای رفتن به مرحله بعد باید اونها رو پاسخ بدین.

a4c55fae-ce1d-4e15-b2a7-4aeceb0528e7

۲- افزودن شماره های تماس
حالا صفحه “دوستانتان را بیابید” (Find Friends) روی نمایشگر نمایان می شه. اسنپ چت برای اینکه شما رو در یافتن دوستانتون در این اپلیکیشن کمک کنه، از شماره تلفن های موجود در دفتر تلفن موبایلتون استفاده می کنه.برای اینکه اجازه اینکار رو به اسنپ چت بدین ، روی دکمه OK ضربه بزنین.

آموزش اسنپ جت

سایر کاربران اسنپ چت هم که شماره تلفن شما رو داشته باشن ، می تونن شما رو در این اپلیکیشن جستجو و پیدا کنن. اگر بخواهید می تونین تمام افرادی که شماره شون را دارین و در اسنپ چت هستن را در یک مرحله به فهرست دوستانتون در اسنپ چت اضافه کنین یا این کار رو در چند مرحله و با اضافه کردن تدریجی افراد انجام بدهید که در این صورت باید نام کاربری آنها را در ابزار جستجوی “My Friends” تایپ کنین.
“My Friends” محلی برای مشاهده دوستانتونه. برای یافتن این صفحه کافیه صفحه رو به سمت راست بکشین یا روی سه خطی که در قسمت راست پایین صفحه دوربین قرار داره ضربه بزنین.
برای افزودن دوستان به فهرست ، روی آیکون سمت راست بالای صفحه که تصویر شخصی با یک علامت جمع است ضربه بزنین. حالا فهرستی از افرادی که شما تلفنشون را دارین و در اسنپ چت هستن دیده می شه. با ضربه زدن روی علامت جمع افراد به فهرست دوستانتون اضافه می شن.اگر می خواهید با استفاده از نام کاربری دنبال شخصی بگردین، روی علامت جستجو ( ذره بین ) ضربه بزنین. برای اینکه بدونین چه افرادی شما رو به فهرست دوستان خودشون اضافه کردن ، روی آیکون بالای صفحه (شخصی با علامت جمع در کنارش) ضربه بزنین.

۴۴۱۵۹۱۷d-90fb-4597-b62d-9225e8c96930

۳- تعیین ترجیح های شخصی

قبل از اینکه از اپلیکیشن استفاده کنین، نگاهی به تنظیمات بندازین. باید روی مربع قرمز که در گوشه سمت راست پایین صفحه دوربین است ضربه بزنید. بعد روی آیکون چرخ دنده که گوشه راست بالای صفحه است ضربه بزنین.
اینجا می تونین اطلاعات شخصی تون را به روزرسانی کنین ، افرادی که اجازه دارن براتون اسنپ بفرستن ، و داستانهای (بعداً در مورد داستان ها Stories توضیح می دیم)شما رو ببینن رو مشخص می کنین. اگر دلتون نمی خواد دوستاتون با استفاده از شماره تلفنتون شما رو پیدا کنن ، روی Mobile Number ضربه بزنید و این ویژگی را غیر فعال کنین.

فعال کردن سرویس های اضافی

۱a80f60c-43e4-42e4-bae7-0c644d0b82cb

اگر در بخش Additional Services روی Manage ضربه بزنین، گزینه های جالب زیادی رو می بینین که می تونین فعالشون کنین. در اینجا ، می تونین فیلتر ها ، فلش جلویی دوربین ، حالت ذخیره انرژی و متن های خاص رو فعال کنین.
یادتون باشه برای استفاده از ویژگی های فیلتر و Our Story (داستان ما) باید به اپلیکیشن اجازه بدین به موقعیت مکانیتون دسترسی داشته باشه. وقتی فیلترها رو فعال می کنین یعنی به اسنپ چت این اجازه رو می دین.
ویژگی متن خاص بهتون امکان میده متن های با فونت بزرگ و اموجی ها رو روی اسنپتون بندازین. با فعال کردن این ویژگی ، حرف T ، کنار تصویر قلم در گوشه سمت راست بالای صفحه اسنپ نشون داده می شه. اگر روی حرف T ضربه بزنین می تونین متن تایپ کنین یا اموجی اضافه کنین. این متن و اموجی ها روی اسنپتون بزرگ تر نشون داده میشن.
اینجا می تونین ویژگی “پخش دوباره” (Replay) رو هم فعال کنین. با این ویژگی می تونین یک اسنپ که در عرض ۲۴ ساعت گذشته براتون ارسال شده رو دوباره پخش کنین. فقط یادتون باشه که هر ۲۴ ساعت فقط یک بار می تونین از این ویژگی استفاده کنین و فقط می تونین آخرین اسنپی که دیدین رو دوباره پخش کنین. همه کاربرها به این ویژگی دسترسی دارن.

۴- ساخت اسنپ

از دوربین استفاده کنین

ee66a00a-4d1a-49de-9a3c-be1e87bc4058

اسنپ چت به طور خودکار دوربین گوشیتون رو فعال می کنه. با ضربه زدن به نمایشگر می تونین دوربین رو زوم کنین. روی آیکون دوربین در گوشه سمت راست بالای صفحه که ضربه بزنید می تونید بین دوربین اصلی و دوربین سلفی انتخاب کنید. با ضربه زدن روی علامت صاعقه در گوشه سمت چپ بالای صفحه ، فلش را فعال می کنین. به همین سادگی!
حالا اگر روی دایره پایین صفحه بزنید عکس گرفته می شه.برای ضبط ویدیو هم روی دایره ضربه بزنید و آن رو نگه دارین . ویدیو هاتون حداکثر می تونه ۱۰ ثانیه باشه.

عنوان اضافه کنین
با اضافه کردن عنوان و متن به اسنپاتون هیجان بدین! وقتی دوستتون اسنپتون را باز می کنه عنوان و متنی که اضافه کردین روی یک نواری در بالای تصویر یا ویدیوتون نمایش داده می شه. هر جایی از نمایشگر رو که ضربه بزنید می تونید عنوان اضافه کنین.

روی اسنپتون نقاشی کنین

۲۳f06c58-f61a-452d-a667-25ef999780a8

می تونین روی اسنپتون با ابزار قلم خط خطی کنین. این ابزار گوشه سمت راست بالای صفحه قرار گرفته. برای انتخاب رنگ، اسلایدر رو تنظیم کنین.بعد با انگشتتون روی عکس نقاشی کنین. اشتباه کشیدین؟ ناراحتی نداره! روی فلشی که سمت چپ قلم بالای صفحه است بزنین تا طرحتون پاک بشه.
اضافه کردن فیلتر و افکت

دوست دارین به اسنپتون رنگ های مختلف یا زمان و محل اسنپ رو اضافه کنین؟ ویژگی فیلتر رو در بخش تنظیمات فعال کنین. انگشتتون رو روی نمایشگر به راست یا چپ بکشید تا به پیش نمایش فیلترها دسترسی داشته باشین.

 

محدوده زمانی را مشخص کنین

۱۹bce378-105e-4dfd-8a63-712f629f371e

می تونین طول مدتی که دوست دارین دوستتون بتونه اسنپتون ببینه رو مشخص کنین که حداکثر ۱۰ ثانیه است.برای تنظیم زمان بندی ، روی آیکون کرونومتردر گوشه چپ پایین صفحه ضربه بزنید.

عکساتون رو ذخیره کنین
برای ذخیره تصاویر و ویدیو ها قبل از اینکه اونها رو ارسال کنین، روی فلشی که به سمت پایین اشاره می کند و در پایین صفحه قرار داره ضربه بزنین. اسنپ چت برای ذخیره عکس و ویدیو باید به آلبوم هاتون دسترسی داشته باشه. یادتون باشه اسنپ رو بعد از ارسال نمی تونین ذخیره کنین.
۵- ارسال اسنپ
وقتی آمادگی ارسال شاهکاری که خلق کردین رو داشتین، روی فلش گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنین. فهرست شماره تماسهاتون نمایش داده میشه، کسی  که می خواهید اسنپ رو براش ارسال کنین رو انتخاب کنین. محدودیتی برای تعداد افرادی که می تونین یک اسنپ رو براشون بفرستین وجود نداره. پس هر چند تا گیرنده که دوست دارین انتخاب کنین بعد روی فلش گوشه سمت راست پایین صفحه بزنین. اسنپتون ارسال شد!

وقتی گیرنده اسنپتون رو باز کنه،علامت  مثلث روی عکس ارسال شده و یا علامت مربع روی ویدیوی ارسال شده  تو خالی نمایش داده می شه.اگر این علامتها تو پر باشن یعنی اسنپ ارسال شده ولی هنوز گیرنده اون رو ندیده.
خب، چه بلایی سر اسنپی که فرستادین میاد؟ قوانین حریم شخصی اسنپ چت میگه که وقتی همه گیرنده های اسنپ اونرو دیدن ، اسنپ از سرورهای اسنپ چت حذف می شه. سرویس های اسنپ چت طوری برنامه ریزی شدن که اسنپ را از اپلیکیشن اسنپ چت گیرنده ها هم حذف می کنند.
۶- مشاهده اسنپ های دریافتی

ad5c6d73-1853-41cf-aa6f-7234487a046cدوستانتون هم میتونن براتون اسنپ بفرستن.برای دیدن اسنپ هایی که براتون ارسال میشه، وارد صفحه ی دوربین بشید ، در کناره سمت چپ پایین صفحه یک عدد میبینین. این عدد نشون میده که چندتا اسنپ نخونده دارین.اگر علامت توپر کنار اسم فرستنده میبینین یعنی اسنپ رو هنوز باز نکردین، یک علامت تو خالی به این معنیه که اسنپ را دیدین.

الا روی اسنپی که می خواهید بخونین بزنین و انگشتتون رو نگه دارین. اینقدر باید انگشتتون رو نگه دارین تا اسنپ باز شه. اگر نه اسنپ ناپدید میشه!

در گوشه سمت راست بالای صفحه تایمر رو می بینین که نشون میده تا چه مدت می تونین اسنپ رو ببینین. وقتی زمان تایمر تموم شه ، اسنپ ناپدید میشه(مگر اینکه از ویژگی پخش دوباره استفاده کرده باشین)
توجه کنین! اگه از اسنپی که براتون فرستادن اسکرین شات بگیرین ، یک نوتیفیکیشن برای فرستنده ارسال میشه.

۷- تولید و ارسال داستان
داستان ها هم مثل اسنپ می تونن عکس یا ویدیو باشن. فرقش اینه که داستان را می تونین روی feed پست کنین که اونوقت شما و دوستاتون اونو می بینین.داستان ها برای این طراحی میشن که به دوستاتون نشون بدین روز قبل چیکارا کردین. داستان ها ۲۴ ساعت هستن و میتوین اونها رو هر چند بار که بخواهین پخش کنین.
برای ساخت داستان، یه عکس یا ویدیو بگیرین ، بعد روی علامت مستطیل که یه ضربدر داره و در پایین صفحه است ضربه بزنین. روی “به داستان افزوده شود” (Add to Your Story) بزنین. حالا این علامت تا ۲۴ ساعت روی فیدتون می مونه. برای حذف اسنپ از داستان، به بخش “دوستان من” (My Friends) برید و روی علامت چرخ دنده کنار داستانتون ضربه بزنین ، بعد هم روی “حذف” (Delete) بزنین.

راه دیگه برای ساخت داستان اینه که عکس یا ویدیو رو بگیرید بعد “ارسال شود به…” (Send to…) انتخاب بشه. علامت دایره کنار My story رو بردارین. میتونین دوستانی رو که می خواهین داستانتون رو به صورت شخصی ام دریافت کنن را انتخاب کنین.
۸- مشاهده داستان ها
برای مشاهده داستان ها به صفحه My friends برو. روی نام کاربریت در بالای صفحه ضربه بزن ، حالا داستان های خودت رو می بینی. اگر روی تصویر چرخ دنده ضربه بزنی، داستانت روی گوشیت ذخیره میشه.
برای اینکه داستان دوستاتو ببینی ، روی نام کاربریشون ضربه بزن ، یه منویی باز میشه که داستان هایی که دوستات منتشر کرده رو می بینی.
۹- چت زنده
ارسال متن، عکس و ویدیو
کار اسنپ چت فقط ارسال اسنپ و داستان نیست. میتونین مکالمه زمان واقعی هم داشته باشین. برای شروع چت، وارد صندوق اسنپ چت بشین ، انگشتتون رو روی اسم یه دوست به راست بکشین. برای ضمیمه کردن عکس یا ویدیو ، روی دکمه زرد رنگ دوربین ضربه بزنین.
وقتی از صفحه چت بیاین بیرون ، همه سابقه مکالمه بین شما و دوستتون پاک می شه. اگر دوست دارین پیامهاتون رو ذخیره کنین، یا اسکرین شات بگیرین ، یا روی مکالمه تون ضربه بزنین تا ذخیره بشه. وقتی روی پیام ضربه می زنین، فونت تغییر می کنه و هایلایت و خاکستری میشه که یعنی ذخیره اش کردین.

چت زنده ویدیویی

d83ed908-5a3e-4614-810a-9669ff1df0c4

 

۸۸۱۵bf17-240b-4596-a1b8-f4006cee877e

اگر شما و دوستتون همزمان تو صفحه چت باشین، دکمه دوربین آبی میشه. برای گرفتن ویدیوی زنده ، شما و دوستتون باید همزمان انگشتتون رو روی دکمه دوربین بذارین و نگه دارین. هورا! حالا یک چت ویدیویی زنده دارین.
۱۰ – امتیاز اسنپ چتتون رو ببینین
امتیاز اسنپ چت ، تعداد کل اسنپ هایی است که فرستادین یا دریافت کردین.برای دیدن امتیازتون، به صفحه ای برید که می تونین اسنپ های دریافت شده رو ببینین. روی Snapchat که بالای صفحه است بزنین . امتیازتون نمایش داده میشه. امتیازتون دو عدد است که تعداد رو به این ترتیب نشون میده: ارسال شده/ دریافت شده.

اسنپ چت

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »