دسته‌ها
توریسم گردشگری گردشگری

چشمه های پاموکاله

به گزارش ویرلن:

پاموکاله  از زیباترین چشم‌اندازهای گردشگری در جهان است. اینجا جایی است که به واسطه زیبایی خیره‌کننده‌اش لقب قلعه سفید پنبه‌ای را از آن خود کرده.
با وارد شدن به کوه‌های پاموکاله احساس می‌کنید به شهری برف گرفته و زمستانی وارد شده‌اید.
گردی سفیدرنگ تمامی پستی و بلندی‌های کوه را به محاصره گرفته، اما اینجا زمستان نیست، از سرمای هوا و یخ و یخبندان هم خبری نیست، هوا در تمام سال در این منطقه گرم و معتدل است و همین باعث شده تا پاموکاله با دریاچه‌های آب گرم و بهاری‌اش به یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ترکیه تبدیل شود.
به همین خاطر است که این شهر تاریخی و دریاچه‌های جادویی آن که در شهر دنیزلی در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیاست، گردشگرانی که راه درازی را می‌پیمایند تا به دیدن دریاچه‌های آب گرم و شفابخش بیایند.  پاموکاله در واقع منطقه‌ای کوهستانی است که در فاصله اندکی از دریای مدیترانه قرار گرفته و با شهر ساحلی آنتالیا تنها دو ساعت فاصله دارد. روستای کوچک نزدیک این منطقه پر است از مهمانسرا‌ها و هتل‌های کوچک و بزرگی که برای آسایش حال گردشگران ساخته شده‌اند.
این کوه زمانی محل زندگی رومی‌ها بوده و هنوز هم بقایای شهر تاریخی هیراپولیس بر فراز کوه‌های این منطقه با ارتفاع ۱۶۰ متر به چشم می‌خورد که امروزه دولت ترکیه آن را به شکل یک موزه درآورده.
یکی از جذابیت‌های اصلی این شهر چشمه‌های آب گرم و غنی از مواد معدنی آن است، چشمه‌هایی که انگیزه اصلی گردشگران برای بازدید از این منطقه هستند و سالیان سال است که افراد زیادی از هر دسته و طبقه‌ای در فصل گرم به این ناحیه سرازیر می‌شوند تا تنی به آب بزنند چرا که گفته می‌شود این چشمه‌ها خواص درمانی بسیاری دارند و برای درمان دردهای مفاصل، آرتروز و هزار و یک بیماری دیگر مفید هستند و این اطلاعات را می‌توان به خوبی از تابلوهای بزرگی که در ورودی روستا نصب شده‌اند کسب کرد.
علاوه بر خواص درمانی، این چشمه‌ها شکل ظاهری زیبایی هم دارند.مواد و ترکیبات معدنی موجود در آب حوضچه‌ها که به طور عمده از کربنات کلسیم و آهک تشکیل شده به مرور زمان کوه‌های پلکانی از رسوبات معدنی تشکیل داده‌اند و فرو ریختن آب دریاچه از بالا روی این طبقات حوضچه‌های طبیعی آبی ساخته‌اند که زیبایی‌اش خیره‌کننده است و حیرت هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد.
در پاموکاله ۱۷ حوضچه طبیعی آب گرم وجود دارد که آب آنها تا ۳۵ درجه هم می‌رسد و این آب گرم که از ارتفاع ۱۰۰ متری پایین می‌ریزد در شیب کوهستان آنجا که سرعتش کم می‌شود رسوب می‌کند و این رسوبات و سنگ‌های آهکی سفیدرنگ منظره زیبایی را به وجود می‌آورند، درست به همین دلیل است که بسیاری از گردشگرانی که به این مکان رویایی قدم می‌گذارند معتقدند که اینجا برای آرامش روح و روان، مکانی ایده‌آل است.
پاموکاله در نوک قله‌اش استخری هم دارد که به استخر آرزوها معروف است و همین جاست که گردشگران سر و روی خود را با مواد معدنی و گل و لای سفید و مقوی حوضچه‌ها می‌پوشانند و به انتظار خواص درمانگر آن می‌نشینند.ورودی این مکان تفریحی برای بزرگسالان ۲۵ لیر و برای کوچولوها ۱۰ لیر است که شامل پیاده‌روی روی پلکان کوه، بازدید از شهر تاریخی هیراپولیس و استفاده از استخر خدایان است.برای راه رفتن در این مکان باید کفش‌هایتان را در بیاورید و پا برهنه تمام مسیر را طی کنید تا آسیبی به پلکان‌های طبیعی و آهکی وارد نشود.

 برای مشاهده اطلاعات هتل در پاموکاله، راهنمای جاذبه های تور پاموکاله، و گرفتن قیمت هتل های پاموکاله، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در پاموکاله، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle