دسته‌ها
توریسم گردشگری گردشگری

هند را می‌شناسید ؟ نکات جالی که نمی‌دانستید

به گزارش ویرلن ؛ هندوستان کشوری است که بیشتر برای بدی‌هایش شناخته‌شده است تا خوبی‌هایش. برجسته بودن مسائلی همچون فقر، جنایت و فساد در میان دیگر مسائل در طول سال‌های گذشته، هند را از کشوری که باید آن را دید به کشوری که باید از آن پرهیز کرد تبدیل کرده است. اما هندوستان به‌عنوان هفتمین کشور بزرگ و دومین کشور پرجمعیت جهان آن‌قدرها هم بد نیست. امروزه نسل جوان هندوستان می‌کوشند تا حجاب یأس را از چهره ملت خود پاک کنند. بیایید نگاهی به چند حقیقت کوچک در مورد هندوستان بیندازیم؛ حقایقی که این کشور را در ذهن ما از یک کشور بد به یک کشور منحصربه‌فرد تبدیل خواهد کرد.

۱۰٫ هندوستان بسیار جوان است

این‌ یک حقیقت است که هندوستان بسیار جوان و در حال بلوغ است. درواقع، ۵۰ درصد از جمعیت ۱٫۲ میلیارد نفری این کشور ۲۵ سال و یا کمتر از آن سن دارند. فراتر از آن اینکه دوسوم جمعیت هندوستان در رده سنی زیر ۳۵ سال قرار دارند. بنابراین با اطمینان می‌توان گفت که این کشور، درحال‌توسعه باقدرت برتر جوانی است.

The_Country_Is_Very_Young1

The_Country_Is_Very_Young2


۹٫ به‌ندرت کسی در هندوستان مالیات پرداخت می‌کند

این موضوع ممکن است به نظر خوب نیاید و البته خوب هم نیست اما پیش از اینکه آن را فساد تلقی کنیم خوب است دلایل پیرامونش را بدانیم. هندوستان کشوری است که از اساس بر پایه کشاورزی و زراعت اداره می‌شود و همه ی ما می‌دانیم که کشاورزی معاف از مالیات است. موضوع دیگری که نظام مالیاتی را دچار مشکل می‌کند سیستم سازمان‌دهی نشده نیروی کار در هندوستان است. چرا که در این سیستم آمار دقیقی از افراد شاغل و میزان درآمد آن‌ها در دست نیست.

Barely_Anyone_Pays_Tax1

Barely_Anyone_Pays_Tax2


۸٫ جاسوسی قبل از ازدواج

در سرزمینی که ازدواج مطابق با اصول خاص خود حکم‌فرما است، والدین برای دختران خود به دنبال بهترین گزینه می‌گردند و چیزی جلودار آن‌ها نیست. اگر در حال رانندگی در یک بزرگراه در هندوستان با تابلویی که روی آن نوشته‌شده است «کارآگاه ازدواج» مواجه شدید تعجب نکنید، چون این دقیقاً چیزی است که شما فکر می‌کنید. بسیاری از این مؤسسات کارآگاهی در تمام کشور به دنبال اطلاعات دقیقی راجع به دامادها و زندگی گذشته آن‌ها می‌گردند. آن‌ها این اطلاعات را از طریق اقوام و دوستان نزدیک داماد به دست می‌آورند. اگر همه‌چیز واضح و روشن بود، زوج موردنظر می‌توانند زندگی مشترک خود را شروع کنند.

The_Pre_Wedding_Spy2

The_Pre_Wedding_Spy1


۷٫ لطفاً بوق بزنید

صحنه ی ترافیک در دومین کشور پرجمعیت جهان را تصور کنید. ترافیک سنگین امری عادی در تمام جاده‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌ها است. حالا بوق زدن مداوم را هم به آن اضافه کنید و در عرض چند دقیقه به میگرنی شدید دچار شوید. در هندوستان بوق زدن رواج یافته است؛ طوری که در پشت کامیون‌ها و ماشین‌های بارکش می‌توانید جمله ی «لطفاً بوق بزنید» را ببینید. بنابراین ماشین‌های پشتی می‌دانند که در موقع سبقت باید با بوق زدن ماشین جلویی را باخبر کنند!متأسفانه این به یک رسم تبدیل‌شده اما حداقل احتمال تصادف در هنگام سبقت را پایین می‌آورد.

Horn_OK_Please1

Horn_OK_Please2


۶٫ روزنامه‌ها با قدرت پیش می‌روند

درحالی‌که استفاده از روزنامه در اکثر نقاط جهان به دلیل افزایش استقبال مردم از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها برای دسترسی به اخبار کاهش‌یافته، در هندوستان مردم هنوز هم اعتقاد دارند که بهترین راه برای مطلع شدن از اخبار گرفتن یک روزنامه در دست و خواندن آن است. دلیل آن افزایش قابل‌ملاحظه ی سواد و در مقابل کاهش استفاده از اینترنت است. دلیل دیگر تعداد زبان‌های رایج در هندوستان است، روزنامه‌ها به زبان‌های مختلفی چاپ می‌شوند درحالی‌که اخبار در اینترنت نهایتاً با ده زبان منتشر می‌شود. البته خریدن روزنامه از استفاده از اینترنت ارزان‌تر است. اما بهترین دلیل این است که شما می‌توانید پس از خواندن روزنامه آن را به شخصی با قیمت معینی بفروشید و آن شخص هم دوباره روزنامه را به فروش می‌رساند. این هم یک روش بازیافت است.

Newspapers_Run_Strong1

Newspapers_Run_Strong2


۵٫ مشکل چاقی در حال افزایش است

همانند بقیه جهان، هندی‌ها هم شروع به افزایش وزن کرده‌اند و به‌تدریج به سمت معضل چاقی پیش می‌روند. با افزایش فست‌فودها و هجوم غذاهای آماده و بسته‌بندی‌شده به سوپرمارکت‌ها، غذاهای تازه در حال فراموش‌شدن هستند. با اهمیت بیشتری که مردم به کار می‌دهند، دیگر وقتی برای تهیه غذا و حمل آن تا محل کار باقی‌ نمی‌ماند. آن‌ها ترجیح می‌دهند یک وعده فست فود ارزان را از کنار خیابان تهیه کنند و بخورند.

Obesity_on_the_Rise1

Obesity_on_the_Rise2


۴٫ صندلی‌های پلاستیکی همه‌جا هستند

در کشوری که تمام ویژگی‌های آن در حال تغییر است یک‌چیز همچنان پایدار مانده. وجود صندلی‌های پلاستیکی درست به‌اندازه حضور یک گاو در خیابانی با ترافیک سنگین عادی شده است. این صندلی‌ها در خانه، رستوران، هتل، مدرسه، بیمارستان، دفتر کار و هر جای دیگری پیدا می‌شوند. باوجوداینکه طراحی آن‌ها ممکن است متفاوت باشد (با و بدون دسته)، آن‌ها همه‌جا حضور دارند. برخی از مردم با کندن پشتی صندلی از آن به‌عنوان میز هم استفاده می‌کنند.

Plastic_Chairs_Everywhere1

Plastic_Chairs_Everywhere2


۳٫ تف کردن آب دهان و دستشویی کردن درملأ عام

این موضوعی است که هندوستان به آن افتخار نمی‌کند، اگرچه که بعضی از هندی‌ها به آن می‌بالند. این دو حرکت وحشتناک دست منتقدان هندوستان را کاملاً باز گذاشته است. تف کردن آب دهان در هندوستان به امری رایج بدل شده، به‌طوری‌که مردم احساس می‌کنند وظیفه‌دارند توی خیابان یا روی دیوارها این کار را انجام دهند. این مسئله در مورد دستشویی کردن هم صادق است. موضوع وقتی بدتر می‌شود که می‌دانیم دولت هندوستان توالت‌های عمومی متعددی در خیابان برای این افراد ساخته اما آن‌ها بازهم کار خود را درملأعام انجام می‌دهند.

Spitting_and_Peeing_Publically1

Spitting_and_Peeing_Publically2


۲٫ خرافات

در سرزمینی با مخلوقات اسطوره‌ای و تخیلات عجیب، خرافات باید هم رایج باشد. هندی‌ها اساساً در مورد همه‌چیز خرافاتی هستند، از عبور کردن از خیابان پس‌ازاینکه یک گربه عبور کرد گرفته تا نپوشیدن لباس نو در روز شنبه. حتی گرفتن چیزی با دست چپ هم بدشانسی می‌آورد! همه این خرافات را دنبال می‌کنند، فقیر و غنی هم ندارد. قرار دادن یک حلقه‌گل روی یک موتورسیکلت یا اتومبیل نو واجب است، چرا که آن را متبرک می‌کند.

Superstitions2

Superstitions1


۱٫ توی خیابان‌ها دنبالش بگرد

هندوستان کشوری است که در آن همه‌چیز را به شکلی کاملاً متفاوت و شگفت‌انگیز تجربه می‌کنید. خیابان جایی است که بیشتر مردم هندوستان زمان خود را در آن سپری می‌کنند. فرقی نمی‌کند چیزی برای خوردن بخواهید یا به دنبال تعمیر وسیله‌ای باشید، مطمئن باشید آن را در ابعاد بسیار گسترده توی خیابان پیدا خواهید کرد. کفاشی، فست‌فود، پزشک آیورودا، متخصص ارتوپد، تمیزکننده‌های گوش و بینی، آرایشگر و هر چیز دیگری در خیابان پیدا می‌شود. کافی است فقط نگاهی به دوروبر بیندازید.

Take_it_to_The_Streets1

Take_it_to_The_Streets2

منبع: کافه گردش

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle