2022/11/28

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

دریاچه کیندی قزاقستان, جنگل زیر آب

به گزارش ویرلن:

دریاچه کیندی قزاقستان, جنگل زیر آب

دریاچه کیندی قزاقستان یک ویژگی منحصر بفرد به نسبت دیگر دریاچه ها دارد و آن وجود یک جنگل در زیر آن است.
این دریاچه به دنبال یک زلزله در سال ۱۹۱۱ میلادی به وجود آمده و در آن زمان درختان این منطقه بصورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه قرار دارند.
این ویژگی در این دریاچه در جهان به صورت منحصر بفرد بوده و سالانه گردشگران بسیار زیادی را به این منطقه جذب می کند.دریاچه کیندی به طول ۴۰۰ متر است که عمق آن در بعضی نقاط به ۳۰ متر هم میرسد.
دریاچه کیندی در جنوب شرقی آلماتی (Almaty) قرار دارد و ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.
شاید مشخصه‌ های ظاهری این دریاچه مانند همه دریاچه‌ های دیگر دنیا باشد اما آنچه در لحظه اول کیندی را متفاوت ‌تر و عجیب ‌تر از بقیه در چشم هر بیننده ‌ای نشان میدهد درختانی است که ریشه ‌هایشان را در کف دریاچه دوانده‌ اند اما به گونه‌ ای سر از آب بیرون آورده ‌اند که گویی دکل کشتی‌ هایی غرق شده هستند.
دریاچه کیندی جوان ترین دریاچه دنیا است که تنها یک قرن از عمرش میگذرد و زندگی ‌اش را مدیون سیلی است که باعث شست ‌و شوی سنگهای آهکی و لغزش آنها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند.
دریاچه کیندی متولد شد اما تولدش با مرگ درختانی همراه بود که تنها توانستند نوک خود را از آب بیرون نگه دارند، شاخه ‌هایی خشک که تنها پناهگاهی برای شناگران خسته باشند تا زمانی کوتاه دستان خود را دور شاخه ‌ها حلقه کنند.
این دریاچه در فصلهای سرد و گرم سال تصاویری متفاوت از خود به نمایش میگذارد. در روزهای گرم تابستان، این دریاچه تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را در ذهن بازدیدکنندگانش بر جای میگذارد، در حالیکه در زمستان، با سطحی کاملا یخ‌ زده داستانی متفاوت را روایت میکند.

برای مشاهده اطلاعات هتل  قزاقستان، راهنمای جاذبه های تور ایالت   قزاقستان، و گرفتن قیمت هتل های  قزاقستان، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل  قزاقستان، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »