2023/10/02

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

مکان های دیدنی شهر نیویورک

به گزارش ویرلن:

نیویورک، بزرگ ترین شهر در ایالات متحده، یک شاهکار معماری است که تعداد زیادی از بناهای تاریخی، ساختمان های باشکوه، و آسمان خراش های مسحور کننده را در خود جای داده است…

میدان تایمز (Times Square)
میدان ساعت یکی از شلوغ‌ترین میدان‌های نیویورک است که به دلیل تئاترها، سینماها و بیلبوردهایش مشهور است. این میدان یکی از جاهایی است که نیویورک را تبدیل به شهری که هیچگاه نمی خوابد کرده است.
میدان تایمز

مجسمه‌ی آزادی (Statue of Liberty)
یک سفر کوتاه با قایق شما را از مانهاتان به مجسمه‌ی آزادی می‌رساند. مجسمه‌ای که هدیه‌ای از طرف فرانسه برای صدمین سالگرد استقلال آمریکا بوده و امروزه به عنوان نماد آمریکا و به خصوص نیویورک شناخته می‌شود.
مجسمه‌ی آزادی

پارک مرکزی (Central Park)
پارک مرکزی اولین پارک بزرگ در ایالات‌متحده‌ی آمریکا بود. از طراحی این پارک که توسط المستد ((Olmsted و واکس (Vaux) انجام شد، در سراسر دنیا کپی برداری شد. این پارک که در ابتدا در یک منطقه‌ی کم جمعیت قرار داشت، امروزه توسط ساختمان‌های بلند احاطه شده است.
پارک مرکزی

پل بروکلین (Brooklyn Bridge)
پل بروکلین در طی سال‌های ۱۸۶۹ تا ۱۸۸۳ ساخته شد و بروکلین را به جزیره‌ی مانهاتان متصل می‌کند. این پل یکی از باشکوه‌ترین نشانه‌های شهر نیویورک است.
پل بروکلین

ساختمان امپایر استیت (Empire State Building)
هنگام سفر به نیویورک حتماً باید از مشهورترین آسمان‌خراش دنیا دیدن کنید. از بالای برج، دیدی خوبی به Midtown( قسمت میانی شهر) و سایر بخش‌های نیویورک خواهید داشت.
ساختمان امپایر استیت

ساختمان کرایسلر (Chrysler Building)
ساختمان کرایسلر یکی از معروف‌ترین و مورد علاقه ترین آسمان‌خراش‌ها در نیویورک است. این برج که در سبک آرت دکو ساخته شده است، در زمان ساختش در سال ۱۹۳۰ بلندترین ساختمان دنیا بود.
ساختمان کرایسلر

خیابان پنجم (Fifth Avenue)
خیابان پنجم یکی از مشهورترین خیابان‌ها در جهان است. این خیابان با داشتن فروشگاه های بسیار معروف خود، نه تنها بهشتی برای خریداران است، بلکه مکان‌های مشهور و برجسته‌ای مانند کاخ پاتریک یا برج ترامپ را نیز در عرض خود جای داده است.
خیابان پنجم

مرکز تجارت جهانی (World Trade Center)
مرکز تجارت جهانی یک مجتمع اداری است که زمانی بلندترین آسمان‌خراش دنیا بود. امروزه این مرکز با یک مجتمع اداری جدید و یادبود جایگزین شده است. این یادبود به احترام قربانیان حمله‌ی تروریستی به برج‌های دوقلو که قبلاً مرکز تجارت جهانی بودند قرار داده شده است.
مرکز تجارت جهانی

مرکز راکفلر (Rockefeller Center)
مرکز راکفلر که در ابتدا با نام شهر رادیویی شناخته می‌شد، مجموعه‌ای از ساختمان‌هاست که در زمان رکود بزرگ اقتصادی دهه ۳۰ ساخته شده بود. این مجتمع در ابتدا ۱۴ ساختمان داشت که ساختمان ۷۰ طبقه ای RCA بلندترین آنها بود.
مرکز راکفلر

پایانه‌ی مرکزی بزرگ (Grand Central Terminal)
پایانه‌ی مرکزی بزرگ یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های راه‌آهن در سراسر دنیاست. این مجموعه بزرگ در سبک هنرهای زیبا، در سال ۱۹۱۳ برای نیویورک و شرکت راه‌آهن هارلم ساخته شد.
پایانه‌ی مرکزی بزرگ

وال استریت (Wall Street)
وال استریت خیابانی کوچک در مانهاتان جنوبی است که یکی از مشهورترین خیابان‌های دنیا می‌باشد. به دلیل مراکز بورس و بانک های متعدد در این خیابان، وال استریت نماد مرکز مالی شهر نیویورک است.
وال استریت

یادبود ۱۱/۹ ( ۱۱/۹ Memorial)
یک میدان یادبود با دو استخر بزرگ و آبشار، یادگاری از قربانیان حمله‌ی تروریستی به مرکز تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ است.
یادبود ۱۱/۹

مقر سازمان ملل متحد (United Nations Headquarters)
مقر سازمان ملل متحد در نیویورک توسط تیمی بین‌المللی از معماران ساخته شد. ساختمان اصلی، دبیرخانه (Secretariat)، یکی از اولین برج‌های شهر بود که در سبک بین‌المللی ساخته می شد.
مقر سازمان ملل متحد

جزیره‌ی الیس (Ellis Island)
جزیره‌ی الیس که امروزه محل موزه‌ی مهاجرت است، زمانی دروازه‌ی مهاجرت به آمریکا بود. بیش از ۱۲ میلیون نفر در مسیر شروع زندگی خود در یک کشور جدید، از این دروازه عبور کردند.
جزیره‌ی الیس

ساختمان فلت آیرن (Flatiron Building)
زمانی که در طی سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۳ ساختمان فلت آیرن ساخته شد، یکی از بلندترین ساختمان‌ها در سراسر دنیا بود. این ساختمان به دلیل ساختار مثلثی شکلش یکی از مشهورترین ساختمان‌های نیویورک شد.
ساختمان فلت آیرن

میدان واشنگتن (Washington Square)
میدان واشنگتن که در دهکده‌ی گرینویچ قرار دارد در سال ۱۸۲۶ ساخته شد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های آن طاق واشنگتن است که به مناسبت صدمین سال مراسم انتخاب رئیس‌جمهور واشنگتن ساخته شد.
میدان واشنگتن

موزه هنر متروپولیتن (Metropolitan Museum of Art)
گالری هنری این موزه، یکی از گسترده ترین گالری های دنیاست که اشیائی از دوره‌های ماقبل تاریخ تا زمان حال را در بر می‌گیرد. این موزه در یک ساختمان هنری به‌یادماندنی در پارک مرکزی قرار دارد.
موزه هنر متروپولیتن

فروشگاه بزرگ میسی (Macy’s Department Store)
یکی از بزرگ‌ترین مرکز خریدهای دنیا به عنوان یک مغازه‌ی کوچک و توسط رولند هوسی میسی در سال ۱۸۵۸ آغاز به کارکرد. این ساختمان بسیار بزرگ ۱۰ طبقه در سبک هنرهای زیبا، در سال ۱۹۳۸ کامل شد.
فروشگاه بزرگ میسی

موما (MoMA)
این موزه‌ی مشهور در سال ۱۹۲۹ توسط ابی راکفلر ساخته شد. امروزه این موزه شامل مجموعه‌ای عظیم است که شامل نقاشی، عکس، فیلم، و رسانه‌های الکترونیکی است.
موما

محله‌ی چینی‌ها (Chinatown)
محله‌ی قومی منحصربه‌فرد نیویورک، در دهه‌ی ۱۸۷۰ توسط مهاجران چینی تأسیس شد. این محله در بخش پایینی مانهاتان قرار گرفته و از محله‌های مشهوری همچون تریبکا و سوهو دور نیست.

برای مشاهده اطلاعات هتل در نیویورک، راهنمای جاذبه های تور نیویورک، و گرفتن قیمت هتل های نیویورک، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در نیویورک، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »