2024/02/22

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

موزه لوور

به گزارش ویرلن:

موزه لوور پاریس

نزدیک به حدود ۳۵۰۰۰ مجسمه از دوران ماقبل تاریخ تا قرن ۲۱ در این موزه در محوطه‌ای به ابعاد ۶۰۶۰۰ مترمربع نگهداری می‌شوند. لوور پر بازدیدترین موزه‌ی جهان است.

قرن ۱۲ تا ۲۰
کاخ لوور که موزه‌ی لوور در آن جای گرفته است در ابتدا توسط فیلیپ دوم به‌عنوان قلعه‌ی او در قرن ۱۲ ساخته شد. امروزه باقی بخش‌های قلعه نیز قابل بازدیدند.
کاخ لوور مرتباً در قرون‌وسطی تغییر می‌یافت. در قرن ۱۴ شارل پنجم فرانسه ساختمان را به محل زندگی خود تغییر داد و در سال ۱۵۴۶ فرانسوای اول ساختمان را به سبک جنبش رنسانس فرانسه بازسازی کرد. در اواسط قرن ۱۸ طرح‌های زیادی برای تأسیس یک گالری عمومی مطرح می‌شد. در ۱۴ اکتبر ۱۷۵۰ لوئی پانزدهم با این طرح موافقت کرد و نمایش ۹۶ تکه از مجموعه‌ی سلطنتی در موزه را تائید نمود.

بازگشایی پس از انقلاب فرانسه
پس از انقلاب فرانسه موزه در ۱۰ اوت ۱۷۹۳، در اولین سالگرد سقوط پادشاهی، باز شد. موزه سه روز در هفته بازدید رایگان داشت. در آن زمان موزه مجموعه‌ای از ۵۳۷ نقاشی و ۱۸۴ شی‌ء هنری بود. سه‌چهارم آن‌ها از کلکسیون سلطنتی بوده و بقیه متعلق به کلیسا و مهاجران بودند.

بازسازی و امپراتوری دوم
در بین بازسازی در بین دو دوران لوئی هجدهم و شارل دهم ۱۳۵ شی‌ء به ارزش ۷۲۰ هزار فرانک به موزه اضافه شدند و مجموعه‌ی آثار باستانی مصری به سرپرستی زان- فرانسوا شامپولیون تأسیس شد. در سال ۱۸۶۱ ناپلئون بناپارت ۱۱۸۳۵ کار هنری خریداری کرد، ازجمله ۶۴۱ نقاشی، طلاهای باستانی و آثار باستانی کلکسیون کامپانا. در دوران امپراتوری دوم فرانسه در بین سال‌های ۱۸۵۲ تا ۱۸۷۰ اقتصاد فرانسه رشد کرد. در سال ۱۸۷۰ موزه ۲۰۰۰۰ کار جدید به کلکسیون خود اضافه نمود.

اهرام بزرگ لوور
در سال ۱۹۸۵ رییس‌جمهور فرانسه، فرانسوا میتران، به‌عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ خود پروژه‌ی اهرام بزرگ موزه‌ی لوور و بازسازی ساختمان را پیشنهاد داد. معمار برجسته‌ی آمریکایی، آی.ام.پی، برنده‌ی این پروژه شد و طرح یک اهرام شیشه‌ای در جلوی ورودی جدید ساختمان اصلی را مطرح کرد. اهرام و لابی زیرین آن در ۱۵ اکتبر ۱۹۸۸ افتتاح‌شده و کار آن‌ها در سال ۱۹۸۹ کاملاً به پایان رسید.

موزه لوور
قرن ۲۱
موزه‌ی لوور دارای بیش از ۳۸۰ هزار مجسمه و ۳۵ هزار کار هنری است که در هشت گروه در محوطه‌ای به مساحت تقریبی ۶۰۶۰۰ مترمربع نگهداری می‌شوند. لوور دارای مجسمه‌ها، نقاشی‌ها، کارهای هنری، طراحی و آثار باستانی است. این موزه پر بازدیدترین موزه‌ی جهان می‌باشد.

آثار باستانی مصر
این مجموعه شامل بیش از ۵۰۰۰۰ شی‌ء تاریخی است، ازجمله ساخته‌های تاریخی یافته شده از تمدن نیل که به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد تا قرن ۴ پس از میلاد برمی‌گردند. مجموعه‌ی آثار مصر در یست اتاق نگهداری می‌شوند و شامل کتیبه‌های پاپیروس، مومیایی، ابزارها، لباس، جواهرات، بازی‌ها، ابزار موسیقی و سلاح‌ها می‌باشند.

آثار باستانی خاورمیانه
دومین بخش جدید مربوط به آثار باستانی خاورمیانه است و به سال ۱۸۸۱ بازمی‌گردد. این مجموعه آثاری از تمدن خاورمیانه قبل از اسلام را به نمایش گذاشته است. این بخش به سه منطقه تقسیم‌شده است: سرزمین شام، میان‌رودان و ایران. برخی آثار مربوط به سفر دانشمند مشهور پاول امیل بوتا به دور شاروکین ( پایتخت آشوریه در زمان سارگون دوم ) و کشف کاخ سارگون دوم ( امپراتور آشور ) هستند. این‌ها آثار اصلی بخش آشوری موزه هستند.

موزه لوور
بخش ایرانی موزه‌ی لوور شامل کارهایی از دوران کهن است، مانند سرهای مردگان و آثار مربوط به داریوش اول. این مجموعه شامل آثار کمیابی از پرسپولیس است که در سال ۲۰۰۵ برای نمایش به موزه‌ی بریتانیا قرض داده شدند.

یونان، تمدن اتروسک و روم
بخش یونان، تمدن اتروسک و روم نمایش‌دهنده‌ی آثاری از حوضه‌ی مدیترانه است که متعلق به دوران نوسنگی تا قرن ۶ هستند. این بخش از قدیمی‌ترین قسمت‌های موزه می‌باشد. این بخش در ابتدا با آثار مربوط به خاندان سلطنتی افتتاح شد که برخی را فرانسوای اول به دست آورده بود. در ابتدا تمرکز مجموعه روی مجسمه‌های مرمر بود مانند تندیس ونوس میلو.

هنرهای اسلامی
بخش هنرهای اسلامی جدیدترین بخش موزه است که مربوط به سیزده قرن و سه قاره است. این آثار شامل وسایل سرامیکی، شیشه‌ای، فلزی، چوبی، عاج فیل، فرش، پارچه و مینیاتورها است. در بین این آثار قطب نمای آل مغیره و یک جعبه‌ی ساخته‌شده از عاج فیل از اندوزی و مربوط به قرن ده قرار دارند. مجموعه شامل سه صفحه از شاهنامه است، کتاب شعرهای حماسی که فردوسی آن را نوشته است.

 برای مشاهده اطلاعات هتل در پاریس، راهنمای جاذبه های تور پاریس و گرفتن قیمت هتل های پاریس به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در پاریس را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »