دسته‌ها
توریسم گردشگری گردشگری

مهمترین اهداف گردشگری مدرن

از سر اتفاق نیست که مردم یک جامعه را به یک ویژگی مشترک می‎شناسند. معماری، موسیقی، غذا، صنایع دستی، باورها و اسطوره‎ها و … المان‎هایی هستند که به ما کمک می‎کنند به فرهنگ یک جامعه نزدیک‎تر شویم. تصویر اسپانیا همواره در ذهن ما (و شاید تمام مردم دنیا) با موسیقی و شادی عجین بوده‎است. براساس این ایده بود که تور موسیقایی اسپانیا شکل گرفت. شنیدن موسیقی روستاها و جشن‎های پر هیاهوی مردم این کشور بود که ما را با راز این “شادی” آشنا کرد. پراگ همواره شهر ادبیات بوده‎است. ایتالیا سرزمین معماری بوده‎است و یونان مهد فلسفه.

شاید بهتر است بگوییم جست‎وجوی روح یک سرزمین مهمترین هدف گردشگری امروز است.

به گزارش ویرلن ؛ اروپا همیشه در چشم ایرانیان، سرزمین هنر و اندیشه و البته سفر به آن نماد مدرنیته و روشنفکری بوده است. فرانسه با کافه ها و سینماهایش هوش از سر خیلی ها برده است و کانت و هگل سرلوحه‎ی زندگی بسیاری از جوانان ایرانی شده اند. همین پیشینه و فرهنگ غالب، تور اروپا را به عنوان نخستین نمونه از سفرهای توریستی به شکل امروزی تور در ایران معرفی کرده است.

«سفر فرانسه تنها با ۵۰۰ تومان» و یا «اسپانیا و آلمان تنها ۴۵۰ تومان» از تورهای اروپایی پر طرفدار چند دهه پیش ایران بوده است.

گردشگری مدرن و نیازهای گردشگر آگاه

سفر به قصد دیدن برج ایفل یا موزه لوور لذت بخش و قدم زدن در ساحل های اسپانیا رویایی است، اما امروزه با توجه به گستردگی رسانه و دانش بشری این احتمالا تنها چیزی نیست که یک گردشگر از سفر رویایی خود در ذهن دارد.

گردشگری مدرن امروز براساس تجربه‎گرایی و ارتباط عمیق‎تر با جامعه‎ی محلی شکل گرفته است کار را از مشاهده فراتر می‎برد و  گردشگر را فعالانه در فعالیت‎ها مشارکت می‎دهد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle