2024/02/21

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

عکس‌های عجیب و غریب از ماداگاسکار

به گزارش ویرلن ؛ جزیره ی ارگان پایپس که تنها از طریق قایق می توان به آن دسترسی داشت و از چشم بسیاری از گردشگران پنهان است، شباهت عجیبی به جاده ی دیدنی جاینت در ساحل شمالی ایرلند دارد.

جواهری در اقیانوس هند

جزیره ارگان پایپس نگین اقیانوس هند

جزیره ارگان پایپس نگین اقیانوس هند

 

پنهان در میان ۲۰ جزیره از مجمع الجزایر میتسو با فاصله ۷۰ کیلومتری از ساحل شمالی ماداگاسکار، جزیره ارگان پایپس یکی از شگفتی های طبیعی است که ۱۲۵ میلیون سال پیش زمانیکه ماداگاسکار از خاک آفریقا جدا شد، ایجاد شد.

با رسوبات آتشفشانی بازالت لوله ای شکلی که به صورت خیره کننده ای سر به فلک کشیده اند، منظره ای ایجاد شده که شباهت بسیار عجیبی به جاده ی معروف جاینت در ایرلند شمالی دارد. هر دوی این پدیده های طبیعی بر اثر فوران ناگهانی آتشفشان و رسوب سریع گدازه ایجاد شده اند.

شگفتی ناشناخته

جزیره ی ارگان پایپس، شگفتی ناشناخته

جزیره ی ارگان پایپس، شگفتی ناشناخته

اما برخلاف این منظره از میراث جهانی ایرلند، که هر ساله صدهها هزار گردشگر را به آن جا جذب می کند، سالانه تنها صدها گردشگر به ارگان پایپس می روند و فقط از طریق قایق می توان به آن دسترسی داشت.

گنجینه ای باستانی

۴۱۲۸۵۵۸۲

گنجینه ای باستانی در جزیره ارگان پایپس

اکثر مسافرانی که در سفری یک روزه به آنجا می روند، برای دیدن صدها ستون مسی رنگ سوخته که ارتفاع آنها به ۲۰ متر می رسد، به آنجا سفرمی کنند. دیگر مسافران برای تماشای فسیل هایی با قدمت ۴۰ میلیون سال از ماهی ها که به تدریج به صورت سنگ ها رسوبی از دریا بیرون آمده اند، به جستجو در این جزیره می پردازند. پس از گشت و گذار در جزیره، اکثر این گردشگران برای شنا در کنار لاک پشتهای سبز و دلفین ها خود را در آبهای نیلگون این جزیره رها می کنند.

قدرت طبیعت

جزیره ی پایپس زیستگاه گیاهان سرسخت

جزیره ی پایپس زیستگاه گیاهان سرسخت

دیواره های عمودی آجدار به نظر شبیه یک آبادی متروکه هستند، اما همین سنگ های آتشفشانی قهوه ای و مسی رنگ زیستگاهی برای گیاهان سرسخت است. در این تصویر، درختی بر خلاف جاذبه زمین و به موازات این ستون ها در شکافی از دیواره جوانه زده است.

دسته ای از پرندگان نادر و در حال انقراض

لانه ی پرندگان نادر و در حال انقراض در جزایر ماداگاسکار

لانه ی پرندگان نادر و در حال انقراض در جزایر ماداگاسکار

این جزیره ی خالی از سکنه که به وسعت ۱۲ در ۳ کیلومتر است، خانه ای برای دسته ای از مرغان دریایی عجیب و غریب با غازهای شمالی قهوه ای، مرغان ماهی خوار شمالی و مرغان دریایی دم سفید است که از آب باران خالصی که در درون شکاف های صخره ها رخنه کرده اند، می نوشند.

لانه ی صدها جفت پلیکان حاره ای مهاجر  در این مجمع الجزایر قرار دارد و پرنده شناسان مشتاق برای تماشای یکی از نادرترین پرندگان جهان به نام ماهی عقاب ماداگسکار که در حال انقراض است و به «پادشاه آسمان» نیز شهرت دارد، حتما باید به این جا سر بزنند. در این تصویر، دسته ای از پلیکان های حاره ای از خود نشانه هایی به رنگ گچ بر روی سنگ های این دیواره برجای گذاشته اند.

زندگی بر روی خط

صید ماهی در در اطراف جزیره ی grande mitsio

صید ماهی در در اطراف جزیره ی grande mitsio

تنها جزیره ای که در این مجمع الجزایر دارای سکنه است Grande Mitsio می باشد که در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی است، منطقه ای که جمعیت آن حدود ۱۵۰۰ نفر می باشد و ساکنین آن از طریق کشاورزی امرار و معاش می کنند.

در این افق نقره آبی که انگار در آن آسمان و دریا در یکدیگر حل شده اند، قایق های سنتی همانند نقطه هایی سیاه این افق را نقطه چین نموده اند. ماهیگیران برای صید ماهی هایی چون ماهی مرکب، اره ماهی و سرخو آفریقایی،  مایل ها راه را از خشکی برای آمدن به اینجا قایق رانی می کنند.

مقبره ای پنهان از پادشاهان باستانی

مقبره ی پادشاهان باستانی در جزیره ی تولوهو

مقبره ی پادشاهان باستانی در جزیره ی تولوهو

پادشاهان و فرمانروایان باستان که زمانی بر ماداگاسکار حکمرانی می کردند و مقبره ی پادشاهان قدرتمند ساکالاوا که قدمت آنها به قرن ای ۵ تا ۱۵ میلادی بر میگردد، در این مجمع الجزایر دفن شده اند. جزیره ی بکر تولوهو که در ۴۰ کیلومتری شمال ارگان پایپس قرار دارد، خانه یکی از این چنین مقبره هاست. گردشگران تنها در بعضی از زمانهای معین سال می توانند به این جزیره سفر کنند و بر اساس چرخه  قمری این زمان ها تغییر می کند و درمیان بومیان مالاگاسی مقبره ای شناخته شده ای است. به هنگام ورود به این جزیره بازدیدکنندگان باید لباس محلی آن جا را بپوشند و هدایایی چون عسل، پول و عرق نیشکر را پیشکش ارواح این پادشاهان کنند. در فرهنگ مالاگاسی به مردگان احترام گذاشته می شود و مرز مشخصی بین رفتگان و حاضران وجود ندارد.

چهار برادر

جزایر چهار برادر در شمال شرق ارگان پایپس

جزایر چهار برادر در شمال شرق ارگان پایپس

در ۳۷ کیلومتری از شمال شرق ارگان پایپس جزایر چهار برادر وجود دارد: چهار تکه سنگ بازالتی غول پیکر از دل دریا بیرون آمده اند و افسانه های بسیاری پشت آنها است. به گفته ی پیشنیان خدایان پنج برادر را به مجمع الجزایر میتسو فرستادند. بین  برادر پنجم، که به شکل کله قند است با چهار برادر دیگرش اختلاف افتاد و مورد غضب قرار گرفت و از برادران خود دور افتاد؛ نشانه های این تخته سنگ در نزدیکی ساحل شمالی ماداگاسکار یافت شده است. این تخته سنگ که از چهارتای دیگر دور افتاده است همچنان مورد خشم خدایان قرار دارد و هیچ پرنده ای برروی آن لانه گذاری نمی کند.

بهشت جزیره ها

بهشت جزیره ها، جزیره ی constance tsarabanjina

بهشت جزیره ها، جزیره ی constance tsarabanjina

تنها مکانی که در این مجمع الجزایر می توان در آن اقامت داشت  Constance Tsarabanjina است، جزیره خصوصی که در ۳۰ کیلومتری جنوب ارگان پایپس قرار دارد. این شبح کوهستانی از تپه های جنگلی، سنگ های آتشفشانی و درختان استوایی بادام با صخره هایی که محل سکونت دلفین ها و لاک پشت های سبز است احاطه شده است و نهنگ های کوهاندار هر ساله بین ماه های ژولیه و آگوست به اطراف این جزیره می آیند.

جهان زیر آب

جزایر زیبا و در عین حال عجیب ماداگاسکار

جزایر زیبا و در عین حال عجیب ماداگاسکار

در زیر سطح مجمع الجزایر، جهان پر جنب و جوشی از زندگی دریایی قرار دارد. غواصان می توانند در میان بیش از ۳۰۰ گونه ی مرجانی و انواع گوناگونی از ماهی ها از جمله مارماهی، کوترماهی، شاه ماهی و ماهی تن شنا کنند. وجود این ماهی ها باعث جذب گونه های بسیاری از کوسه ها مانند کوسه های خاکستری، نوک سفید، نوک نقره ای، راه راه، سرچکشی و پرستار به آن منطقه می شود.

غروب های خیره کننده

 

غروب جزیره ی ارگان پایپس

غروب جزیره ی ارگان پایپس

بدون وجود هیچ نور مزاحمی،  غروب های این نقطه از جهان بسیار دیدنی هستند. در این هنگام خورشید در کانال موزامبیک فرو می رود و آسمان را به رنگ طلای مذاب در می آورد و صحنه ای زیبا در پس جزیره ی ارگان پایپس خلق می کند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »