2024/02/21

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

سفر به قبرس ؛ بهشتی در دریای مدیترانه + عکس

به گزارش ویرلن ؛ قبرس شمالی کشوری جزیره ای که به دو بخش شمالی و یونانی نشین تقسیم می شود و با وجود کوچک بودن، هرساله گردشگران تمایل زیادی به دیدن کردن از آن نشان می دهند.

سواحل قبرس
قبرس شمالی توسط طبیعت به عنوان محل دریایی بی نظیر برای شنا کردن، حمام آفتاب گرفتن، اسکی روی آب، موج سواری و ملوانی طراحی شده و امکانات فراوان برای تفریح شما فراهم می کند. شما هر چیز را که دوست داشته باشید در سفر خاطره انگیز به قبرس شمالی می توانید مهیا در اختیار داشته باشید. قبرس شمالی دارای سواحل همراه با سنگ سخت و صخره هم می باشد که در این مکان ها امکانات زیادی یافت نمی شود. باید وسایل لازم شنا و حوله همراه خود داشته باشید. فراموش نکنید کرم محافظ در برابر آفتاب همراه خود داشته باشید.

قبرس-۱

 طبیعت دست نخورده
این جزیره به صورت بالقوه، بصورت کاملا بکر باقی مانده و فعالیت های  توریستی صورت گرفته درآن، به مقدار کمی است آنچنان که هنوز سواحل بیابان مانند بزرگی با مایل ها ماسه تمیز و دست نخورده و آبی گرم دیده می شوند. قبرس شمالی نه تنها دارای طبیعتی زیباست بلکه دارای فعالیت های توریستی زیادی مانند تورهای برنامه ریزی شده نیز هست که پر انرژی ترین مسافرها را هم خسته می کند!

 

قبرس-۳
آب و هوا قبرس شمالی
آب و هوای قبرس با میانگین ۳۰۰ روز آفتابی در سال  قبرس دارای آب و هوای بسیار معتدل می باشد که به همین دلیل در طول سال پذیرای مسافرین می باشد. در مرداد و شهریور، دمای هوا بین ۲۱ تا ۳۶ درجه سانتیگراد و دریا ۱۵ درجه و در بقیه ماهها بین ۲۰ تا ۲۷ درجه می باشد.
گیاهان متنوعی در قبرس شمالی دیده می شوند
آب و هوای گرم و معتدل به معنای وجود طبیعت سبز و انواع گل ها و گیاه هان زیبا در دور تا دور جزیره است. در پاییز و زمستان، گل های زرد و طلایی زیبایی تمام سطح دشت ها و تپه ها را می پوشاند. ۳۲ نوع گل ارکیده در این جزیره یافت می شود. این جزیره همچنین بهشتی برای علاقمندان به حیوانات می باشد. حدود ۵۰۰-۶۰۰ نوع خر در قسمت های محافظت شده کارپاز می باشند. انواع پرندگان، لاک‌پشت‌ها در این جزیره رویایی دیده می شود.

قبرس-۴
جاذبه های تاریخی قبرس شمالی
قبرس دارای تاریخی بلند و توسعه های فرهنگی مختلف توسط دولت ها و کشورهای متفاوتی می باشد که هر کدام اثری از خود به جای گذاشته اند. بازدید کننده های قبرس می توانند از موزه هایی که از فرهنگ و هنر قبرس به نمایش گذاشته شده اند و استفاده کنند و با توجه به آثار تاریخی هنری باقیمانده به قدمت تاریخی قبرس پی ببرند.

تنوع غذایی در قبرس
غذاهای قبرس با انواع و تنوع متفاوت که بر گرفته از کشورها و فرهنگ های متفاوت که این جزیره را فتح کرده بودند می باشد. قبرسی ها بسیار علاقمند به غذاهایشان می باشند و غذا نقش بسیار مهمی در زندگی آنها دارد. غذاهای لذیذ همراه با نوشیدنی ها و مزه های متعدد بر طعم و تست غذا اضافه می کند. مزه های خوشمزه که قبل غذا سرو می شود از جمله نان محلی گرم (pide)، گوشت گرد سرخ شده، انواع پنیر، زیتون سبز و…

مهمان نوازی و خانواده دوستی قبرسی ها
ساکنین قبرس مردمی دوستانه و مهمان نواز می باشند و بسیار دست و دلباز و بخشنده هستند. اگر به عنوان توریست به این جزیره زیبا سفر می کنید، این مردم مهمان نواز نه تنها شما را به صرف چای و قهوه به خانه های خود دعوت می کنند بلکه هر چه در خانه موجود می باشد به عنوان غذا با مهمانان خود تقسیم می کنند. به طور کلی ترک های قبرس مردمی خوش قلب، اهل تفریح و گردش می باشند.

سکوت و آرامش دست نیافتنی در قبرس
قبرس شمالی هنوز همان مدیترانه خاموش و آرامی می باشد که در ۴۰ سال پیش نیز بود. شما می توانید مایل ها ساحل شنی، کلیسا ها، قلعه ها و صومعه هایی را بیابید که کسی در آن اطراف زندگی نمی کند!

قبرس-۵
امتداد سواحل جزیره قبرس
قبرس هنوز راز کشف نشده مدیترانه است. انبوه و توده حجیم توریسم قبرس شمالی هنوز به اندازه زیادی روی جزیره تاثیر نگذاشته است. همراه با زیبایی طبیعی و منظره های رو به کوه و مناظری تکرار نشدنی.

قبرس-۲

 غواصی در قبرس
یکی از کارهایی که حتما در قبرس باید انجام دهید غواصی در جزیره است. از بین تمام مناطق مدیترانه ای ، قبرس شمالی مدت زمان بیشتری از تابش آفتاب برخوردار است که این مسئله شرایط بسیار مطلوبی برای برگزاری دوره های غواصی فراهم آورده است. درجه حرارت ۱۶ تا ۲۸ درجه سانتیگراد در فصول مختلف غواصی را در تمام طول سال میسر کرده است. یکی از امتیازات مهم این منطقه ، بودن مراکز غواصی معتبر از جمله موسسه غواصی دانشگاه مدیترانه شرقی و مرکز تخصصی غواصی SSI و مراکز غواصی PADI است که غواصان مبتدی و پیشرفته می توانند به   کمک این مراکز در بهترین سایتهای غواصی منطقه به غواصی بپردازند.

قبرس-۶۵

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »