دسته‌ها
توریسم گردشگری گردشگری

ساخت هتل بین‌المللی “ملیا” در ایران !

 ال موندو: «ملیا» نخستین هتل زنجیره ای خارجی در آستانه ورود به ایران
روزنامه اسپانیایی ال موندو نوشت: هتل زنجیره ای اسپانیایی ‘ملیا هتل’ (Melia Hotel)، بالهای خود را برای فرود در ایران باز کرده و نخستین هتل زنجیره ای خارجی خواهد بود که وارد ایران می شود.
به گزارش ویرلن به نقل از روزنامه ال موندو، قرار است که ساخت هتل «ملیا قو بزرگ» که نخستین هتل پنج ستاره یک شرکت خارجی در ایران است، در سال ۲۰۱۷ به پایان برسد.
بنا به این گزارش، هتل مذکور در منطقه «سلمان شهر» در سواحل دریای خزر که یک مقصد تعطیلات بسیار مشهور بین ایرانیان به شمار می رود، ساخته خواهد شد.
این روزنامه خاطرنشان کرد: این هتل، بخشی از بزرگترین مجتمع مختلط مسکونی، تجاری و هتلی است که در ایران پسا تحریم ساخته خواهد شد.
در این مورد، «گابریل اسکارر» معاون «ملیا هتل اینترناشنال» در تهران توافقنامه ای را با شریک ایرانی خود که مسوولیت ساخت هتل را برعهده خواهد داشت، انعقاد کرد.
اسکارر در گفت وگو با ال موندو افزود: ورود به ایران به هیچ عنوان راحت نبود زیرا شرکت ملیا اکنون یک سال است که برای عقد این قرارداد با طرف ایرانی در صحبت بود اما تا زمانی که تحریم ها لغو نشدند، امضای قرارداد امکان پذیر نشد.

این نشریه اضافه کرد که هتل «ملیا قو بزرگ» در محل «الماس خاورمیانه» که یک مجتمع گردشگری مدیریت شده کامل از سوی عظیم زاده است، مستقر خواهد شد و وی ۲۵۰ میلیون دلار در ساخت این هتل اسپانیایی خرج خواهد کرد.
در زمان امضای این توافقنامه، تاجر ایرانی تأکید کرد که متخصصان گردشگری اسپانیایی بدون شک به توسعه گردشگری ایران کمک خواهند کرد.
اسکارر افزود: هتل ملیا قو بزرگ ۳۱۹ اتاق خواهد داشت و به طور عمده برای جذب گردشگران ایرانی و عرب طراحی شده است؛ هرچند که همچنین می خواهیم مسافران اروپایی هم داشته باشیم.
اسکارر تأکید دارد که ایران یک بازار با یک پتانسیل عظیم و میراث فرهنگی و امنیت است که این کشور را به یک محل مناسب برای استقرار سرمایه تبدیل می کند و در میان مدت به یک مقصد گردشگری بسیار قدرتمند تبدیل خواهد شد.
معاون ملیا هتل همچنین خاطرنشان کرد که ورود به ایران، یک چالش است اما ابراز اطمینان کرد که استراتژی سود آور و پایداری که این شرکت در ایران دنبال می کند، به بازار گردشگری ایران یک ارزش افزوده خواهد بخشید.
به گفته برخی منابع، ملیا قصد دارد که در سالهای آینده در ایران گسترش یابد و به یک هتل زنجیره ای خارجی با بیشترین حضور در جمهوری اسلامی تبدیل شود.
این شرکت قصد دارد که ۱۰ هتل در تهران، مشهد، شیراز و اصفهان که اصلی ترین شهرهای گردشگری ایران به شمار می روند، بسازد.
این روزنامه تصریح کرد: ایران می خواهد برای سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۲۰ میلیون گردشگر بپذیرد و برای این کار، دولت در حال بهبودی جاده ها، ساخت فرودگاه های جدید و تجدید ناوگان هواپیماهای خود است.

منبع:ایرنا 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle