2024/02/21

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

دیدنی های ونیز

به گزارش ویرلن:
ونیز جزو معدود شهرهایی است که واقعاً منحصر به فرد می باشد. این شهر که زمانی مرکز یک امپراتوری دریایی بود، کلیساها و کاخ های باشکوهی را در خود جای داده است. ونیز با تعداد کمی ماشین و ساختمان های مدرن خود، گویی در زمان متوقف شده است.

میدان سنت مارک (St. Mark’s Square)
میدان پیاتزا دی سان مارکو (Piazza di San Marco) که احتمالاً معروف ترین میدان در جهان است، توسط ساختمان های تاریخی با شکوهی که گواهی از دوره قدرت و ثروت امپراتوری ونیزی بود احاطه شده است.

پل افسوس ها (Bridge of Sighs)
این پل مسقف افسانه ای که بر روی ریو دی پالاتزو (رودخانه قصر) کشیده شده است، قصر دوج ها (Doges) را به سلول های زندان متصل می کند. این پل یکی از معروف ترین مناظر در ونیز است .

گراند کانال (Grand Canal)
گراند کانال، راهرو آبی اصلی حمل و نقل در ونیز است که در داخل شهر جریان دارد. این کانال که ساختمان های با شکوه در اطراف آن به چشم می خورند، زمانی ” زیبا ترین خیابان در جهان ” نامیده می شد.

کلیسای سنت مارک (St. Mark’s Basilica)
کلیسای دی سان مارکو معروف ترین کلیسا در ونیز است . معماری مجلل آن شاهدی بر ثروت و قدرت جمهوری ونیزی است.

کاخ دوج ها (Doge’s Palace)
این کاخ که در سبک گوتیک ونیزی ساخته شده، زمانی مرکز قدرت در ونیز بود. از اینجا دوج ها و دولت ونیز بر جمهوری ونیزی حکومت می کردند.

پل ریالتو (Rialto Bridge)
پل معروف ریالتو ونیز، برای مدتی طولانی تنها پلی بود که بر فراز گراند کانال کشیده شده و مناطق سان مارکو و سان پولو را به هم متصل می کرد. این پل در قرن ۱۶ ساخته شده بود و با مغازه ها پوشیده شده است.

گوندولا (Gondola)
این قایق ها که زمانی یک وسیله ضروری برای حمل و نقل بودند، امروزه تبدیل به یکی از بزرگترین جاذبه های شهر ونیز شده و بسیاری از گردشگران بوسیله آنها در گرند کانال و یا کانال های دیگر جابجا می شوند.

برج کلیسا سنت مارک (St. Mark’s Campanile)
مناره کلیسای سنت مارک _ بلندترین برج ناقوس ونیز _ یکی از قابل تشخیص ترین ساختمان های ونیز است. این برج قرن شانزدهمی، در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد اما ده سال بعد مجدداً بازسازی شد.

سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)
این ساختمان که یکی از نمادین ترین ساختمان های ونیز است، در قرن هفدهم، بعد از اینکه موجی از طاعون یک سوم ساکنان شهر را طعمه خود ساخت، به افتخار مریم مقدس ساخته شد.

آرسنال (Arsenale)
در دوران اوج خود ، آرسنال ونیز بزرگترین کارخانه کشتی سازی در جهان بود. این انبار کشتی سازی، نقشی حیاتی در ترفیع موقعیت این شهر به عنوان یک قدرت دریایی بازی کرد. ورودی این مجتمع، یک دروازه قرن پانزدهمی تزئین شده است.

ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone)
ریوا دلی اسکیاوونه ، پر جنب و جوش ترین تفرجگاه اسکله ای ونیز است که معمولاً مملو از گردشگران می باشد. در کنار این تفرجگاه ، که از کاخ دوج ها شروع و به آرسنال ختم می شود ، ساختمان های تاریخی زیادی به چشم می خورد.

زاتره (Zattere)
زاتره یک تفرجگاه اسکله ای طولانی در دُرسودورو (DORSODURO)، که یکی از محله های های ونیز است، می باشد. این تفرجگاه بزرگ که معمولاً خلوت تر از سان پولو و سان مارکو است، محلی مناسب برای قدم زدن آرام و یا صرف یک وعده غذا در کنار آب است.

خانه طلایی (Ca’ d’Oro)
ساختمان های با شکوه زیادی در اطراف گراند کانال قرار گرفته اند. پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو (Ca’ d’Oro = خانه طلا ) نیز می گویند، یکی از زیبا ترین ساختمان ها در میان آنها است.

مکتب بزرگ سنت مارکو (scuola Grande di San Marco)
این اسکوئلا، در قرن سیزدهم به عنوان یکی از شش انجمن برادری در ونیز ساخته شد. در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان به یک بیمارستان تبدیل شد. نمای با شکوه داخلی آن از قرن ۱۵ به جای مانده است.

کلیسای سن زاکاریا (Chiesa di San Zaccaria)
کلیسای سن زاکاریا ، یکی از زیباترین کلیساهای رنسانس جهان است و در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد. در این کلیسا، چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی وجود دارد.

تئاتر ققنوس (Teatro La Fenice)
La Fenice (ققنوس) ، یکی از بهترین و شناخته شده ترین خانه های اپرا در اروپا است. ساختمان تئاتر، توسط آتش سوزی تخریب شده بود اما در سال ۲۰۰۳ بوسیله بازسازی، به شکوه اصلی قرن هجدهمی خود بازگشت.
تئاتر ققنوس

موزه تاریخ نیروی دریایی (موزه تاریخ نیروی دریایی)
برترین موزه نیروی دریایی در ایتالیا، که با نمایش تعداد زیادی از اشیاء مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و … تاریخ غنی دریایی ونیز را به نمایش گذاشته است.

مدونا دل اُرتو (Madonna dell’Orto)
کلیساهای زیبای زیادی در ونیز وجود دارند. یکی از این کلیساها، یک کلیسای آجری است که در کانارجیو/کاناریجو (Cannaregio) واقع شده است. این کلیسا که در اواسط قرن چهاردهم توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شده بود مدونا دل اُرتو نام دارد.

واپورتو (VAPORETTO)
گوندولاها تنها راه جابجایی در اطراف ونیز نیستند. محبوب ترین سیستم حمل و نقل در شهر که واپورتو (اتوبوس آبی) نام دارد، گزینه ای مقرون به صرفه و راحت برای سفر به نقاط مختلف شهر می باشد.

لیدو (Lido = ساحل)
لیدو، که یک جزیره باریک و طولانی در تالاب ونیزی است، زمانی یکی از اولین استراحتگاه های منحصر به فرد جهان بود. امروزه ساحل طولانی لیدو، در طول ماه های گرم تابستان، هم مردم محلی و هم گردشگران را به این جزیره می کشاند.

برای مشاهده اطلاعات هتل در ونیز، راهنمای جاذبه های تور ونیز، و گرفتن قیمت هتل های ونیز، به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل در ونیز، را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »