2024/02/21

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

بلندترین برج جهان در ساحل دریای خزر + عکس

برج ۱۰۵۰ متری قرار است در مجموعه از جزایر مصنوعی در ساحل جمهوری آذربایجان در دریای خزر ساخته شود. ساخت این مجموعه بزرگ در جزایر مصنوعی ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مجموعه در جنوب غرب شهر باکو پایتخت آذربایجان ساخته می شود

ساخت این برج به طول ۱۰۵۰ متر در ساحل دریای خزر در جمهوری آذربایجان، دو میلیارد دلار، هزینه در پی خواهد داشت.

مرتفع ترین برج جهان ۱۸۹ طبقه خواهد داشت و به عنوان بخشی از مجموعه بزرگتر جزایر مصنوعی در ساحل جمهوری آذربایجان در دریای خزر ساخته می شود.

طرح اولیه ، شامل برجی به طول ۵۶۰ متر بود اما در بررسی های بعدی، طول این برج به ۱۰۵۰ متر افزایش یافت تا ۲۰۰ متر از برج خلیفه دبی (طولانی ترین برج موجود در جهان) و ۵۰ متر از برج طراحی شده به نام برج پادشاهی در شهر جده عربستان سعودی بلندتر باشد.

برج-خزر

برج ۱۰۵۰ متری قرار است در مجموعه از جزایر مصونی در ساحل جمهوری آذربایجان در دریای خزر ساخته شود. ساخت این مجموعه بزرگ در جزایر مصنوعی ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. این مجموعه در جنوب غرب شهر باکو پایتخت آذربایجان ساخته می شود.

مجموعه شرکت های اویستا، پیمانکار این مجموعه هم اعلام کرد ساخت برج را در سال ۲۰۱۶ آغاز می کند و ۲۰۱۹ زمان پایان ساخت برج اعلام شده است.

این مجموعه شامل ۴۱ جزیره به مساحت دو هزار هکتار و آماده میزبانی از یک میلیون نفر خواهد بود.

در این مجموعه از جزایر مصنوعی، برج ها و آسمان خراش های دیگری نیز ساخته خواهد شد که ۲۵ تا ۶۰ طبقه خواهند داشت.

جزایر مصنوعی شامل ۱۵۰ مدرسه، ۶۰ بیمارستان، مراکز خرید، دانشگاه ها و پیست های مسابقات اتومبیل رانی فرمول وان خواهند بود تا شهری با امکانات کامل مستقر شود.

برج-خزر۲

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »