2023/10/04

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

باغ وحش نایت سافاری در سنگاپور

نایت سافاری اولین باغ وحش حیوانات شب زی در دنیا و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری سنگاپور می باشد. ایده احداث پارک حیوانات شب زی اولین بار در دهه ۸۰ توسط دکتر اونگ سوی لا مدیر باغ وحش سنگاپور مطرح شد. نایت سافاری با هزینه ۶۳ میلیون دلار در مجاورت باغ وحش سنگاپور در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار ساخته و در ۲۶ می ۱۹۹۴ به طور رسمی افتتاح شد.

نایت سافاری در حال حاضر ۲۵۰۰۰ حیوان از ۱۳۰ گونه که ۳۸% آنها در حال انقراض هستند، را در خود جای داده است. این مجموعه توسط ذخیره گاه حیات وحش سنگاپور اداره می شود و سالانه ۱/۱ میلیون نفر از آن بازدید می کنند و در ۲۹ می ۲۰۰۷ از تعداد بازدید کنندگان آن به ۱۱ میلیون نفر رسید.

علاوه بر پناهگاه های سنتی حیوانات شب زی که در طول شب و روز تغییر می کند و در طول روز باز هستند فضای باز باغ وحش که شامل یک جنگل مرطوب استوایی می شود فقط در طول شب باز است. نایت سافاری به ۷ منطقه جغرافیایی تقسیم شده است که از طریق ۴ مسیر پیاده روی یا تراموا می توان از آنها بازدید کرد.
با استفاده از نورپردازی خاصی که شبیه نور ماه است، گستره وسیعی از حیوانات شب زی قابل مشاهده هستند. به جای قفس های سنتی از حصارهایی استفاده شده است که زیستگاه های مختلف حیوانات را از هم جدا می کند. همچنین نمایش های فرهنگی و بومی نظیر رقص های قبیله ای، خوردن آتش و… در محوطه نایت سافاری اجرا می شود.

 

tram-ride

singapore-night-safari-thumbuakar

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »