2023/11/30

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

سیسی در پنجمین سالگرد انقلاب مصر: به دموکراسی و آزادی احترام می گذاریم

به گزارش ویرلن:

در سالگرد انقلاب مصر، «میدان تحریر» قاهره خالی از جمعیت است و نیروهای انتظامی برای جلوگیری از آشوب یا اقدامات تروریستی در حال آماده باش به سر می برند. پنج سال پیش، حضور میلیونی مردم در این میدان و اعتراض آنان به حکومت حسنی مبارک در نهایت به دوره سی ساله حکمرانی او پایان داد.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در سخنانی به همین مناسبت گفت: «مصر امروز مصر دیروز نیست. ما در حال ساختن یک کشور مدرن، توسعه یافته و متمدنیم که به ارزشهای دموکراسی و آزادی احترام می گذارد.»

در عین حال، تحولات سالهای پس از انقلاب طبق انتظار بسیاری از مردم نیست. وضعیت معیشتی بسیاری از آنان تغییر محسوسی نکرده و بیکاری همچنان مهمترین مشکل جوانان مصری است.

مزید محمد، یک قایقدار، می گوید: «تا قبل از انقلاب، من در اسوان کار می کردم و گردشگری واقعاً رونق داشت، اما بعد از انقلاب همه چیز عوض شد و دیگر کار نبود. برای همین، به قاهره آمدم تا کاری پیدا کنم.»

شدی جمال، یک شهروند دیگر، می گوید: «بیست و پنجم ژانویه رویای زیبایی بود که بدبختانه از دست رفت. ما رویای مصر بهتری را در سر داشتیم.»

علاوه بر مشکلات اقتصادی، مسائل امنیتی نیز از مهمترین چالشهای تازه برای دولت و ملت مصر در دوران پس از انقلاب است. محدودسازی اسلامگرایی از سوی دولت، افزایش اقدامات خشونتبار و تروریستی از سوی حامیان اخوان المسلمین و دیگر گروههای اسلامگرا را در پی داشته است.

به عقیده برخی از کنشگران مدنی و فعالان حقوق بشر، تشدید نظارتهای پلیسی و امنیتی در مصر آزادیهای مدنی از جمله آزادی بیان و آزادی رسانه ها را تضعیف کرده است.

برای مشاهده اطلاعات هتل های مصر ، راهنمای جاذبه های تور کشورها و گرفتن قیمت هتل های مصر به سایت رزرو هتل با ما مراجعه کنید. در این سایت شما می توانید با کارت های شتاب و بطور کاملا آنلاین رزرو هتل را با تخفیف های بسیار خوب انجام دهید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »