2023/11/30

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

۱۱ خائن ال کلاسیکو

جابجایی ستاره ها بین تیم های رقیب همیشه پر سر و صدا از کار درمی آید و این موضوع، وقتی پای رئال و بارسا در میان باشد، جنجال بیشتری به همراه دارد.

در اینجا نگاهی داریم به آخرین ستاره هایی که در دو دهه اخیر، پیراهن هر دو غول فوتبال اسپانیا را به تن کردند.


آلبرت سلادس بعد از اینکه نتوانست در ترکیب اصلی بارسا جایگاه ثابتی پیدا کند، راهی سلتاویگو شد و بازی های خوبش در این تیم، توجه رئال را جلب کرد. همزمان با فیگو، به بارسا پیوست اما سر و صدای آن انتقال، باعث شد تا توجه چندانی به او نشود. او در سه فصلی که عضو رئال بود، چندان درخشان کار نکرد.
آلفونسو پرز نه در بارسا و نه در رئال، بازیکنی کلیدی نبود. او هیچ وقت نتوانست درخشش اش در بتیس را در این دو تیم تکرار کند.
دنی گارسیا هم پیراهن هر دو باشگاه رئال و بارسا را به تن کرد اما درخشش او برای رئال، بیشتر از دوران حضورش در نوکمپ بود
گئورگی هاجی دو فصل برای رئال (۹۲-۱۹۹۰) و دو فصل برای بارسا (۹۶-۱۹۹۴) بازی کرد. از بدشانسی او، در سال هایی که رئال و بارسا شرایط خوبی نداشتند، عضو این تیم ها بود.
خاویر ساویولا در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک پدیده از ریور پلات به بارسا پیوست اما هرگز نتوانست انتظارات را برآورده کند. او در سال ۲۰۰۷ به عنوان بازیکن آزاد به رئال رفت اما در دو فصلی که برای این باشگاه بازی کرد، تنها ۵ گل به ثمر رساند.
سرمربی فعلی بارسا ۶ فصل برای رئال بازی کرد اما به دلیل اختلاف با خورخه والدانو و مدیران رئال، در سال ۱۹۹۶ از این باشگاه جدا شد و به بارسا رفت. او ۸ فصل هم برای آبی و اناری ها بازی کرد.
انتقال هیچ بازیکنی بین دو باشگاه در چند دهه اخیر به اندازه جابجایی لوئیز فیگو پر سر و صدا نبود. او که بین سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ برای بارسا بازی کرد، یکی از ارکان اصلی این تیم بود اما با انتقالی غیرمنتظره راهی رئال شد. او ۵ فصل هم برای رئال بازی کرد.
یکی از ستاره های تیم رویایی یوهان کرایوف، بعد از حضور روماریو در نوکمپ، جایگاهش در ترکیب اصلی بارسا را از دست داد و سرانجام راهی تیم رقیب شد. او بین سال های ۹۵ تا ۹۷ برای رئال بازی کرد.
روبرت پروسینیچکی که با ستاره سرخ بلگراد نامی برای خود دست و پا کرد، بین سال های ۹۱ تا ۹۴ عضو رئال بود اما نتوانست درخشش چندانی داشته باشد. او راهی اوویه دو شد و پس از آن یک سال و نیم برای بارسا بازی کرد.
رونالدوی برزیلی تنها یک فصل (۹۷-۱۹۹۶) برای بارسا بازی کرد اما وقتی در سال ۲۰۰۲ به رئال پیوست، هواداران آبی و اناری ها را حیرت زده کرد. او چهار سال و نیم عضو رئال بود و در کنار رائول، زوج خطرناکی را تشکیل داد.
ساموئل اتوئو که در ۱۵ سالگی به رئال پیوست، هیچ گاه در این تیم نتوانست جایگاه ثابتی پیدا کند اما وقتی در سال ۲۰۰۴ راهی بارسا شد، خیلی زود زوج خطرناکی را با رونالدینیو تشکیل داد.

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »