2023/10/04

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

ماموریت زنان داعش چیست؟

به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از “روسیا الیوم”، زنی به نام ” حیات بومدین ” در حمله مسلحانه به ساختمان مجله شارلی ابدو فرانسه و گروگان گیری در فروشگاه یهودیان حومه پاریس دست داشت، “حسناء آیت بولحسن” نیز یکی از عوامل حملات اخیر پاریس با ۱۳۰ کشته بود؛ اینها نمونه ای از استفاده گسترده داعش از زنان برای اجرای حملات تروریستی است .

دست داشتن حیات بومدین و حسناء آیت بولحسن در حملات خونین ژانویه و نوامبر ۲۰۱۵ پاریس نشان می دهد که داعش از زنان همچون مردان در اموری مانند جذب نیرو، جمع آوری اطلاعات و تبلیغ افکارش استفاده می کند.

معمولاً سرنوشت اعضای زن گروه های افراطی فاجعه بار است زیرا یا کشته می شوند یا به اسارت گروه های افراطی رقیب می افتند.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از یک زن انگلیسی ۲۲ ساله به نام “خدیجه دارِه” که فریب داعش را خورده است ، گزارش داد: می خواهم اولین زن انگلیسی باشم که یک تروریست آمریکایی یا انگلیسی را می کُشد .

به نوشته ایندیپندنت ؛ داره در شهر لِویسهام در جنوب شرق لندن و در خانواده ای غیرمسلمان زندگی می کرد، و در زندگی اش به چیزی بجز پوشیدن شلوار لی و کفش پاشنه بلند و گشتن با دوستانش در خیابان های لندن فکر نمی کرد. وی در یکی از دانشگاه های لندن رشته رسانه و روانشناسی می خواند، ولی از سن ۱۸ سالگی در اینترنت فریب افکار داعش را خورد .

داره پس از ازدواج در سال ۲۰۱۲ با شوهرش برای پیوستن به داعش راهی سوریه شد .

دختران و زنان انگلیسی بسیاری از جمله زنی معروف به ” مهاجر سوریه ” به داعش پیوسته اند و برخی از آنها تصاویری از خود در حال حمل اسلحه یا سرهای بریده انداخته اند که انتشار این تصاویر جار و جنجال زیادی درباره علل پیوستن دختران و زنان انگلیسی به این گروه تکفیری و تروریستی به راه انداخته است.

انستیتوی مذاکرات راهبردی انگلیس در تازه ترین گزارش خود تعداد اعضای غربی داعش را حدود ۳ هزار نفر اعلام کرد و افزود : دختران و زنان ۵۵۰ نفر از نیروهای غربی داعش را تشکیل می دهند.

گزارش های منتشر شده در آلمان نیز نشان می دهد که ۷۰۰ تبعه این کشور به داعش پیوسته اند که بیش از ۱۰۰ نفر از آنان زن و دختر هستند.

” نیمی گوریناتان ” کارشناس امور زنان و خشونت جنسی در آمریکا اعلام کرد : شناختن علت پیوستن زنان به داعش برای جنگیدن در صفوف نیروهای این گروه کاملاً ضروری است .

گوریناتان که استاد دانشکده سیتی شهر نیویورک است ، افزود : اصولاً هیچ زن و دختری در صفوف نیروهای داعش وجود نداشت و بسیاری از گروه هایِ شبیه داعش نیز نیروی زن نداشتند ولی این گروه های مسلح پس از مدتی به لزوم وجود زنان در میان نیروهای خود پی بردند، بنابراین گردان های زنانه را تشکیل دادند که این گردان ها وظایف متعددی دارند و برخی از زنان نیز در درگیری ها و جنگ ها مشارکت می کنند.

گوریناتان افزود : آمارهای منتشر شده در فرانسه نشان داد که ۴۵ درصد از کسانی که درپی پیوستن به داعش هستند ، زن و دختر می باشند.

گوریناتان گفت : برخی زنان گردان های زنانه را فرماندهی می کنند و برخی نیز به تبلیغ افکار داعش می پردازند .

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »