2023/01/30

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

عصبانیت دلواپسان از کاندیداتوری یادگار امام

وبلاگ > شمس، سیدمحمدکاظم – باگذشت چند ساعت از اعلام اعلام کاندیداتوری یادگار حضرت امام ره برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، جریان رسانه ای مخالف دولت که معروف به جریان دلواپسان هستند، از کیهان تا وطن امروز و خبرگزاری فارس و….به صورتی هماهنگ مواضع تندی نسبت به این رویدار اتخاذ کردند

اختلاف نظر در جریانهای سیاسی نه تنها بد نیست بلکه درصورتی که براساس معیار و رعایت قواعد عقلایی و شرعی باشد، باعث شور و نشاط بیشتر انتخابات و زمینه درک بهتر مردم در گزینش منتخبان خواهد بود.

اما متاسفانه در این چند روز نه تنها شاهد اهانت از طرف این جریان بودیم که حتی اصول و هنجارهای مورد قبول خود را برای تخطئه این اقدام به کار بستند.

از جمله این اقدام یادداشتی بود  در فضای مجازی وابسته به این جریان که خبر حمایت آقای محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام، از کاندیدتوری یادگار امام را به صورت زیر آورده است:

حمایت عامل ترور سید حسین فاطمی از کاندیداتوری سید حسن مصطفوی

عبدخدایی: حسن آقای خمینی از سلاله پاکی هستند و از نوادگان نابغه حضرت امام خمینی ایشان هستند.

به نظر بنده، حضور حاج سیدحسن آقا در انتخابات مجلس خبرگان ضرورت دارد. هویت ما فرمان می دهد که در انتخاباتی شرکت کنیم که بهترین نوه امام در آن حضور دارد.

ایران را همه با نام امام خمینی می شناسند، حسن آقا هم نوه امام هستند، در واقع باید بگویم ما اهل کوفه نیستیم که نواده ی امام کاندیدا بشود و به ایشان رای ندهیم.

وفای ما به امام (ره) طوری است که باید به حاج حسن آقا رای دهیم.

پ. ن :حسین فاطمی در بهمن ۱۳۳۰ ، مورد اصابت گلوله‌ای قرار گرفت که محمدمهدی عبدخدایی ۱۵‌ساله آن را شلیک کرده بود. اسلحه را صرافان مامور سیدضیا طباطبایی(یکی از نزدیک‌ترین افراد به انگلیس) دراختیار ایشان قرارداده بود.

*******************

قابل ذکر است دکتر سیدحسین فاطمی وزیر امورخارجه دکتر مصدق و مدیر روزنامه باختر امروز پس از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ مخفی شد، اما در اسفند ۱۳۳۲ دستگیر و در ۱۹ آبان ۱۳۳۳ توسط دولت کودتا اعدام شد.

پیشتر از کودتا و به دلیل اختلاف نظر فدائیان اسلام به رهبری شهید سیدمجتبی نواب صفوی، این جمعیت در۲۵ بهمن ۱۳۳۰ اقدام به ترور ناموفق دکتر فاطمی کرد که در آن زمان وی نماینده مجلس از طرف جبهه ملی بود. ضارب وی نیز  محمدمهدی عبدخدایی ، دبیرکل فعلی این جمعیت بود.

بدیهی است جریان تبلیغات رسمی کشور هیچ اشاره ای و محکومیتی نسبت به این اقدام فدائیان اسلام ندارد بلکه همیشه از اقدامات آنها تجلیل می شود. در تقویم رسمی شورای فرهنگ عمومی کشور نیز حتی به سال روز اعدام دکترفاطمی اشاره ای نشده است و در برنامه های صداوسیما نیز هیچ اشاره ای به سال روز اعدام وی نمی شود.

اما اکنون این گروه فقط به خاطر طعن بر یادگار امام، با چنین تعبیراتی از عبدخدایی و اقدامش یاد می کند، مهمتر آنکه اسلحه ای که  ترور صورت گرفته،  دریافتی از وابستگان انگلیس معرفی می کند که علی القاعده این اقدام تشکیلاتی فدائیان اسلام بوده است، و به یک معنا فدائیان اسلام و رهبران شهید آن را زیر سوال می برد.

اگر گفته می شد که تاکنون اقدامات فدائیان اسلام مورد تایید بوده است، اما این رفتار دبیرکل فعلی مورد تایید جریان ما نیست، جای اشکالی نبود.

اما به دلیل تنقیص یادگار حضرت امام ره، چنین بیان شده که حامیان وی را این گونه باهزاران چسب به گونه ای ملکوک نشان دهد.

چرا باید هر اقدام و حرکت را فقط به اقتضای منافع زودگذر مقطعی بیان کرد؟

این شیوه ها که اختصاص به این مورد ندارد و متاسفانه از سال ۱۳۸۴ به بعد شاهد آن از طرف این جریان نوظهور در عرصه سیاسی کشور هستیم که به محض نپسندیدن فرد یا جریانی، باتوسل به هر وسیله ای، فقط می خواهند حریف را از میدان به در کنند و بدون توجه به تبعات آن.

شاید در کوتاه مدت بتوان به هدفی رسید، اما همیشه نمی توان مردم را فریب داد….

منبع : خبرآنلاین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »