2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

داعش عمده نفت خود را به دولت سوریه می‌فروشد

یک مسئول عالی‌رتبه در خزانه داری آمریکا مدعی شد که داعش عمده نفت خود را دولت سوریه و مقداری از آن را به آنکارا می‌فروشد.
آدم شوبین، دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم گفت: داعش یک میلیارد دلار از خزانه بانک‌ها در شهرهای تحت سیطره خود در عراق و سوریه به دست آورده و نیم میلیارد دلار دیگر از عملیات فروش نفت در بازار سیاه به اموال خود اضافه کرده است.

وی گفت: داعش از فروش نفت ماهانه نزدیک به ۴۰ میلیون دلار به دست می‌آورد که بخش اعظم آن به دولت سوریه فروخته می‌شود و مقادیری نیز به ترکیه داده می‌شود.

این مسئول آمریکایی تاکید کرد: دو طرف تلاش می‌کنند تا سر هم را ببرند و همچنان در تجارتی معادل میلیون‌ها دلار دست دارند. مقادیری که از آن صحبت می‌کنیم و میزان پول‌هایی که درباره آن حرف می‌زنیم بسیار زیاد است.

وی گفت: براساس ارزیابی ما داعش سود زیادی به دست آورده است. نفتش را به مناطق مختلف انتقال می‌دهد و این مسئله با تلاش ما برای خشکاندن منابع مالی داعش جور در نمی‌آید. این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که ما کاملا زیرساخت‌های مالی تحت کنترل داعش را از بین ببریم.

برخی مسئولان آمریکایی پیشتر نیز سوریه را به خریدن نفت از داعش متهم کرده‌ بودند اما همواره دمشق این مسئله را تکذیب کرده است.

ایسنا.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »