2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

خداحافظی فردوسی‌پور با ۹۰ ؟

پخش نشدن مصاحبه فوتبالی دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با برنامه نود از صدا و سیما واکنش های زیادی را به همراه داشت.
به گزارش ویرلن به نقل از آنا این اتفاق در حالی افتاد که چند روز قبل از پخش برنامه نود یکی از روزنامه‌های نزدیک به دلواپسان با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس صدا و سیما بر ضرورت عدم پخش این مصاحبه تاکید کرد. منطق نویسنده این نامه به سرافراز این بود که چون وزیر امور خارجه نماینده یک جریان سیاسی است و برنامه نود ببیندگان زیادی دارد پخش این مصاحبه می تواند در روند انتخابات آینده مجلس تاثیر بگذارد!

با وجود این نامه و فشار‌هایی که از سوی دلواپسان به صدا و سیما درباره عدم پخش مصاحبه فوتبالی ظریف وارد می‌شد این امیدواری وجود داشت که در شب یلدا شاهد پخش مصاحبه عادل فردوسی‌پور با وزیر امور خارجه باشیم اما بعد از آغاز پخش برنامه نود، فردوسی پور اعلام کرد مصاحبه‌اش با وزیر امور خارجه به تشخیص مدیران صداوسیما پخش نمی‌شود.

با مشخص شدن این موضوع شایعات زیادی در این باره مطرح شد. از انتشار مصاحبه یک منبع آگاه در کانال‌های تلگرامی مبنی بر اینکه چون فردوسی پور قبل از تایید مصاحبه اش از سوی ناظران پخش، تصویر انجام گفت و گو را رسانه ای کرده، مدیران سیما برای ایجاد نظم سازمانی مانع از پخش مصاحبه ظریف شده‌اند تا شایعه کاندیداتوری تهیه کننده و مجری برنامه نود در مجلس شورای اسلامی آن هم از سوی لیست‌ اصلاح طلبان.

در این میان انتشار شایعه کاندیداتوری فردوسی‌پور باعث شد تا وی، درست در لحظه خداحافظی از آنتن ۹۰ در شب یلدا اعلام کند الان این شایعه در رسانه ها مطرح شده و یک خبرگزاری نوشته من قصد شرکت در انتخابات مجلس را دارم اما قسم می خورم که در هیچ انتخاباتی نه قصد کاندیداتوری داشتم، نه دارم و نه می شوم. این حرف های من هم ثبت و ضبط می شود و می ماند.

اما این پایان ماجرا نبود چرا که روابط عمومی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای در مورد پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی پور با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه از برنامه ۹۰ توضیحاتی را ارائه داد. در این اطلاعیه چهار بندی اشاره شده بود که؛ یک – گفتگو و مصاحبه با رجل سیاسی، مذهبی و شخصیت های مختلف تابع میل و نظر شخصی تهیه کننده یا عوامل برنامه نیست؛ دو – در موضوع مصاحبه مجری برنامه ورزشی نود با رئیس دستگاه دیپلماسی هیچگونه درخواستی از سوی شبکه سه سیما برای انجام مصاحبه با ظریف ارسال نشده است و مجری برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگی با شبکه به انجام این مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزیده است. بند سه این اطلاعیه هم در خصوص ماهیت برنامه نود بود و بند چهار آن به رسیدگی سازمان صدا و سیما به اقدام عادل فردوسی‌پور اختصاص داشت که چرا بدون هماهنگی، با رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت و گو کرده است.

با انتشار اطلاعیه سازمان صدا و سیما مشخص شد که مدیران رسانه ملی، از این اقدام عادل فردوسی‌پور ناراحت هستند و این بار قصد دارند عملکرد وی در این برنامه را به صورت جدی و موشکافانه مورد بررسی قرار دهند.

در این باره حتی گفته می‌شود که این پیشنهاد مطرح شده‌ است که تهیه‌کنندگی برنامه نود از عادل فردوسی‌پور گرفته شود و او تنها به عنوان مجری این برنامه به فعالیتش در برنامه نود ادامه دهد تا دیگر وی دست به چنین اقداماتی نزند؛ اتفاقی که اگر بیفتد شاید شاهد خداحافظی عادل فردوسی‌پور از برنامه نود باشیم.

بهادر امیری گزارشگر برنامه نود که ارتباط نزدیکی با عادل فردوسی‌پور دارد در این باره به خبرنگار آنا گفت: «اطلاعی از موضوعات پشت پرده ندارم. تا به امروز نشنیدم که بخواهند برنامه ۹۰ را از عادل فردوسی‌پور بگیرند.»

هر چند گزارشگر برنامه نود در این باره ابراز بی ‌اطلاعی کرد اما گفته می‌‌شود فشار‌هایی مبنی بر تغییر تهیه کننده برنامه نود وجود دارد و حتی شرایط به گونه‌ای است که حتی کاری از دست علی‌اصغر پورمحمدی معاون سیمای سازمان صدا و سیما که بارها از عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش حمایت کرده‌است بر نمی ‌آید.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »