2023/10/02

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

قصد داعش برای حمله تروریستی در اربعین با ۵۸ خودرو بمب گذاری شده

یک فرمانده الحشد الشعبی عراق چهارشنبه شب از قصد داعش برای حمله تروریستی به بغداد در اربعین حسینی با ۵۸ دستگاه خودرو بمب گذاری شده خبر داده و گفت: گروهک تروریستی داعش در انجام این عملیات تروریستی ناکام مانده است.

به گزارش ایرنا، «ابوآلا الولائی» دبیرکل کتائب سید الشهدا، از گروه های مقاومت اسلامی درعراق، در یک گفت وگوی تلویزیونی با شبکه سومریه، از برنامه داعش برای حمله سنگین به بغداد خبر داده و بدون ذکر جزییات گفته که این حمله قراربود با استفاده از۵۸ خودرو بمب گذاری شده در جریان مراسم اربعین حسینی انجام شود.

وی تصریح کرد: داعش برای انجام این حمله ساعت صفر عملیات را نیز مشخص کرده بود اما با الحشد الشعبی و گروه های مقاومت اسلامی این عملیات را خنثی کردند.

پیش از این نیز مقامات و منابع امنیتی عراق، از کشف تعدادی از باندهای وابسته به داعش که برای حملات تروریستی علیه زائران حسینی برنامه ریزی کرده بودند، خبر داده اند.

براساس این گزارش درجریان کشف این باندها و انهدام آنها ، درگیری هایی نیز رخ داده است.
کنگره عظیم اربعین حسینی در سالجاری از۱۰ صفر رسما با حرکت اولین گروه های زائر از جنوبی ترین نقطه عراق در استان بصره آغاز شد و روز پنجشنبه رسما خاتمه می یابد.

درمراسم امسال، براساس گفته مقامات عراقی ، بیش از ۱۵میلیون نفر تا شامگاه سه شنبه وارد کربلا شده ، زیارت کرده و این شهر را ترک کرده اند و با اجرای طرح امنیتی با مشارکت بیش از۳۰۰ تن از نیروهای نظامی و امنیتی عراق، هیچ حادثه تروریستی در این مدت رخ نداده است و کارشناسان آن را یک موفقیت امنیتی بزرگ برای دستگاه های امنیتی و نظامی این کشور تلقی می کنند.

حملات به زائران اربعین از سال ها پیش هنگامی که القاعده در عراق میدان داری می کرد، تا سال گذشته همواره در دستور کار گروه های تروریستی بوده است.
پیش بینی مقامات عراقی درخصوص آمار زائران امسال اربعین که تا ظهرپنجشنبه وارد کربلا خواهند شد، بر روی عدد ۲۰ تا ۲۲میلیون زائر اربعینی در سالجاری است.
از جمهوری اسلامی ایران نیز بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن برای شرکت در زیارت اربعین وارد عراق شدند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »