2023/01/30

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

بروز تنش میان روسیه و ترکیه

خبرگزای آناتولی ترکیه ادعا کرده است جنگنده های روسی به حدود ۲۰ کامیون ترکیه که حامل مواد غذایی و کمکی برای آوراگان سوری بوده اند حمله کرده است.

منابع محلی با تایید این اقدام گفته اند در این اقدام دست کم ۷ تن کشته و بیش از ۱۰ نفر هم مجروح شده اند.

این حملات بعد از حمله ترکیه به جنگنده روسی در مرز سوریه و ترکیه انجام می گیرد. اقدامی که به شدت از سوی روسیه محکوم شد و آقای پوتین تاکید کرده بود این حمله به آینده روابط روسیه و ترکیه به شدت آسیب می زند.

 

بروز تنش میان روسیه و ترکیه خوشایند نیست

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بروز تنش در منطقه ازجمله میان روسیه و ترکیه خوشایند هیچ کس نیست.
علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استرتزیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  در جمع خبرنگاران  به تنش اخیر میان روسیه و ترکیه  اشاره کرد و افزود: ایجاد تردید در این منطقه حساس به هیچ وجه به مصلحت نیست و ما دو طرف روسیه و ترکیه را به آرامش دعوت می کنیم.
وی درباره حضور روسیه در سوریه تصریح کرد:این حضور  به دعوت دولت قانونی سوریه بوده و برای کمک به دولت و مردم سوریه در مقابله با تروریست ها است.
ولایتی حضور روسیه در سوریه کاملاً مشروع دانست و تاکید کرد: باید تمام کشورهای منطقه ازجمله روسیه و ترکیه و سایر کشورها از بروز تنش هایی که خوشایند هیچ کس نیست اجتناب کنند.
ولایتی اظهار داشت: ما توصیه اکید داریم که این نوع تنش ها حتماً در منطقه کاهش پیدا کند و تکرار نشود ولی این موضوع هیچ ارتباطی به مبارزه با تروریست هایی که علیه دولت و ملت سوریه می جنگند ندارد، تروریست هایی که از حدود پنج سال پیش فعالیت می کنند و دهها هزار نفر از مردم بی گناه سوریه را کشته و بیش از ۱۰ میلیون نفر را آواره کرده اند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله متحدان سوریه را روسیه دانست و ادمه داد: مبارزه علیه تروریسم و تروریست ها باید در داخل خاک سوریه توسط دولت و ملت این کشور و متحدان دولت سوریه صورت گیرد.
ولایتی در باره وضعیت مهاجران گفت: بدون تردید جمهوری اسلامی ایران از طریق مجامع بین المللی و سازمان هلال احمر و صلیب سرخ کمک های خود را همواره به مهاجران و پناهجویان ارائه کرده است همانطور که به یمن کمک ارسال کرده و سال ها آوارگان افغانستانی را پذیرفته است ودر زمان رژیم صدام نیز تعدادی از برادران و خواهران عراقی از آنجا آواره شده و مورد پذیرش ایران قرار گرفتند.
ولایتی در پایان افزود:هیچ کشوری را نمی شناسیم که به اندازه جمهوری اسلامی ایران با پناهجویان رفتار انسانی داشته باشد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »