2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

ایتالیا به دو نیم تقسیم شد

عملیات خنثی سازی بمبی متعلق به جنگ جهانی ایتالیا را به دو نیم کرد.
در پی عملیات خنثی سازی بمب متعلق به جنگ دوم جهانی اتوبان A1 که شمال و جنوب این کشور را به هم متصل می کند به مدت دو ساعت بسته و قطارهای سریع السیر مسیر رم – فلورانس نیز متوقف و بدین ترتیب ایتالیا عملا به دو نیم تقسیم شد.

این بمب ۱۰۰۰ پوندی متعلق به یک هواپیمای آمریکایی در زمان جنگ دوم جهانی بود که اخیرا در نزدیکی شهر ‘جووه’ در چند صد متری اتوبان A1 و راه آهن مذکور کشف شد و تاکنون غیرفعال مانده است.
این عملیات با هماهنگی فرمانداری شهر ‘ترنی’ از ساعت ۸:۳۰ به وقت محلی (۱۱ به وقت تهران) با تخلیه منازل در شعاع ۱۹۰۰ متری آن آغاز شد.

اتوبان نیز از ساعت ۱۰:۴۵ به وقت محلی بسته شده و تا ساعت ۱۳:۳۰ (۱۶ به وقت تهران) بسته می ماند. و قطارها نیز از ساعت ۱۱:۳۰ به وقت محلی متوقف خواهند شد و حتی ترافیک هوایی بالای محل خنثی سازی این بمب نیز بسته می ماند. ماموران ارتش برای خنثی سازی این بمب، آنرا به مکان دیگری منتقل می کنند.

در ۱۰ سال اخیر بیش از ۳۰ هزار بمب متعلق به دوران جنگ دوم جهانی در ایتالیا کشف و خنثی شده است. مرحله نخست خنثی سازی این بمب در نزدیکی اتوبان A1 دو ساعت بطول می انجامد و سپس به یک معدن سنگ منتقل و در آنجا بصورت کنترل شده منفجر خواهد شد.

جنگ جهانی دوم از ماه سپتامبر سال ۱۹۳۹ آغاز و تا سال ۱۹۴۵ بطول انجامید. در این جنگ که بسیاری از کشورهای جهان با یکدیگر درگیر شده بودند، دو دسته از کشورهای مختلف به نام متحدین و متفقین بوجود آمد. در این جنگ بیش از یکصد میلیون نفر جنگیدند و در طول آن کشورهای مختلف تمام توان اقتصادی و علمی خود را بر روی ساخت تسلیحات جنگی متمرکز کردند. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۷۰ میلیون نفر کشته شدند که خونین ترین درگیری در طول تاریخ بشریت است.

حمله آلمان نازی به لهستان در سال ۱۹۳۹ آغاز جنگ دوم جهانی را رقم زد. درگیری بین دو کشور آلمان و لهستان باعث مداخلهٔ فرانسه و انگلیس و فراگیر شدن جنگ در اروپا شد. نتیجهٔ نهایی جنگ جهانی دوم پیروزی متفقین بود اما پیامدهای این جنگ تغییرات بسیاری در پی داشت که از جمله آنها تشکیل سازمان ملل متحد بود.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »