2023/06/02

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

اصلاح‌طلبان متحد اما نگران !

در تقویم سیاسی سال ۹۴، آذرماه آغاز روند اجرایی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس آغاز خواهد شد و با نام‌نویسی فعالان سیاسی، جریانات سیاسی علنی‌تر در این کارزا به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

اصلاح‌طلبان؛ متحد اما نگران

ثبت‌نام از نامزدهای دهمین دوره انتخابات مجلس شوراس اسلامی در شنبه آینده (۲۸ آذر) در حالی آغاز خواهد شد که جریان اصلاحات از تمامی افرادی که توان و شایستگی لازم برای حضور در بهارستان را در خود می‌بینند دعوت کرده تا در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

این دعوت فراگیر از سوی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به این امید صورت گرفته که در صورت رد صلاحیت چهره های شناخته شده، همچنان امکان ارائه لیست با حضور دیگر چهره های نزدیک به این جریان وجود داشته باشد. این جریان سیاسی که خود را در پیروزی حجت الاسلام روحانی در انتخابات سال ۹۲ سهیم می داند، درصدد است با همان شیوه و تاکتیک در انتخابات مجلس حاضر شود.

از همین رو، بزرگان جریان مذکور شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان را تشکیل دادند که متشکل از دبیران کل احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به همراه دبیران کل چهار حزب اتحاد ملت، مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی، اعتدال و توسعه و ندای ایرانیان به ریاست محمدرضا عارف است. از جمله تصمیمات این شورا می توان به این موضوع اشاره کرد که از تهران هیچ دخالتی در سایر حوزه‌های انتخابیه نخواهد شد و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب آن مناطق، شورایی همچون شورای سیاست‌گذاری تهران در استان خود تشکیل خواهند داد تا سیاست‌های اتخاذی را منطقه‌ای به اجرا گذاشته و آنان نیز با لیست واحد وارد عرصه انتخابات شوند.

این شورا، کمیته‌ای به نام رایزنی و تعامل به ریاست محسن رهامی ایجاد کرد تا از این طریق بتواند با اعضای شورای نگهبان و افراد موثر نظام در مورد رد صلاحیت احتمالی کاندیداهای این جریان رایزنی کنند. رهامی در این ارتباط به خبرآنلاین گفت که «با برخی از اعضای شورای نگهبان از جمله آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مومن و برخی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان دیدارهایی برگزار شده و دیدار با سایر اعضای حقوقدان این شورا نیز در دستور کار قرار دارد. در صورت فراهم بودن شرایط با آیت‌الله جنتی نیز دیدار می‌کنیم چرا که دیدار با مسئولان ارشد در برنامه کاری ما قرار دارد.»

او که از شرح جزئیات آنچه در این دیدارها عنوان شده، معذور بود، با تاکید بر اینکه کمیته رایزنی موظف است در قالب لابی‌گری، مسائل مرتبط با نامزدهای اصلاح‌طلب را پیگیری کند، اظهار کرد: کار کمیته رایزنی به گونه‌ای نیست که بتوان اقدامات آن را رسانه‌ای کرد.

اگرچه اصلاح طلبان امیدوارند که با این مدل، بتوانند لیستی واحد ارائه دهند اما بعید نیست که همچون برخی ادوار گذشته، لیست ​های چندگانه​ای از سوی آنها ارائه شود. چه آنکه حتی در آستانه انتخابات مجلس هفتم که لیست اصلی آنها با نام «ائتلاف برای ایران» ارائه شده بود نیز، شاهد لیست های موازی دیگری در این جریان بودیم.

 

منبع: خبرآنلاین

تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »