2023/12/01

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

اسپتسناز ، هدیه پوتین به اسد برای نابودی داعش در سوریه

در حال حاضر گروه Alpha Spetsnaz یکی از مجهزتر ین گروه های ویژه دنیا است، در عرض ۳۵ سال کار، حتی یک گروگان بر اثر عملیات این گروه آسیب ندیده و حتی یک عملیات ناموفق اجرا نشده است.
دولت روسیه “بی رحم ترین” نیروهای زمینی خود را برای نابودی گروه تروریستی داعش به سوریه اعزام کرده است.

نیروهای ویژه روسیه به نام “اسپتسناز” – نیروهایی که در برنامه های آموزشی مشقت باری شرکت کرده تا مهارت های جنگی لازم را کسب کنند – به همراه گردان چتربازان روس برای مبارزه با داعش وارد سوریه شده اند. این نیروها آماده شکار عناصر داعش  هستند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
 این نیروهای روس بسیار متخاصم و آموزش دیده هستند. آنها برای نابودی عناصر داعش و شرکت در مأموریت های فوق محرمانه به سوریه اعزام شده اند. نیروهای “اسپتسناز” روس از جمله کارآمدترین گروه ها در جهان هستند. این نیروها در جنگ های جمهوری چچن نیز حضوری مستمر داشته و به نیروهای نظامی روس و شهروندان این کشور کمک به‌سزایی کرده اند.
حالا اسپتسناز یار کمکی سوخو شده و برای داعش برنامه ویژه دارد. حالا داعش از زمین و هوا در خطر است. سوخو و اسپتسناز به یاری نظام سوریه و حزب‌الله لبنان آمدند تا نظاره‌گر غروب داعش باشند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
**اسپتسناز متولد می‌شود
گروه نیروهای ویژه معروف روسیه به نام  آلفا اسپتسناز روز ۲۹ ژوئیه سال ۱۹۷۴ میلادی توسط  یوری آندروپوف-رئیس وقت کمیته دولتی امنیت اتحاد شوروی تأسیس شد. در حال حاضر این اداره ” وابسته به مرکز ویژه سازمان فدرال امنیت روسیه است. کارکنان آن معتقدند آلفا بهترین سرویس ویژه در جهان است.
نیروهای ویژه Alpha Spetsnaz؛ هدیه ویژه پوتین به بشار اسد
در حال حاضر گروه Alpha Spetsnaz یکی از مجهزتر ین گروه های ویژه دنیا است. این نکته هم در مورد سلاح های سبک و هم در مورد وسایل دفاعی این گروه صدق می‌کند. اما افراد، مهمترین سلاح مخفی آلفا هستند. افراد واقع در صفوف آلفا واقعأ آدمهای معمولی نیستند. اکثرا افسران آن نه فقط به‌خوبی می‌جنگند بلکه دارای تحصیلات عالی بوده و بسیاری از آنها به دو زبان خارجی مسلط هستند. علاوه بر این، جنگجویان آلفا نه فقط افراد نظامی بلکه تا حدی سیاستمدار هستند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
واقعیت حاکی از آن است که آلفا یکی از قویترین گروه های ویژه در جهان است
فرماندهان سابق آلفا بارها اعلام کردند که هر حزب سیاسی در آرزوی آن است که چنین افسرانی وارد صفوف آن شوند. البته آلفا با تخصص و همراه زمان حرکت کرده و رشد می‌کند. کارکنان فعلی این سرویس ویژه، در مقایسه با کارکنان قبلی در سطح بالاتر فنی و تخصصی قرار دارند. آلکساندر گوسف- سرلشگر بازنشسته و فرمانده آلفا در بین سالهای ۱۹۹۵-۱۹۹۸ میلادی گفت: “اگر بگویم در حال حاضر یگان آلفا در مقایسه با سابق در سطح بالاتری قرار دارد هیچکدام از پیشکسوت ها نخواهند رنجید. زمان می‌گذرد و روش‌ها و شگردهای اجرای عملیات تمرینی نوین می‌شوند. همچنین تسلیحات و تجهیزات آلفا تکمیل می‌شود و به این دلیل هر نسل، یک سر و گردن بالاتر از نسل قبلی است. ما رقابت ترتیب نمی‌دهیم اما واقعیت حاکی از آن است که آلفا یکی از قویترین گروه های ویژه در جهان است.”
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
در عرض۳۵ سال کار آن حتی یک گروگان بر اثر عملیات این گروه آسیب ندیده و حتی یک عملیات نا موفق اجرا نشده است
هم‌چون گذشته جلوگیری از اجرای عملیات تروریستی گروگان گیری و تصرف تأسیسات بسیار خطرناک از جمله وظایف اصلی گروه آلفا است. علاوه بر این کارکنان آلفا در عملیات دستگیری جنایتکاران بسیار خطرناک، قاچاقچیان اسلحه، قاچاقچیان مواد مخدر، رشوه خواران ورهبران گروه بندی های جنایتکار شرکت می‌کنند. این گروه ویژه در روز ۲۸ مارس سال ۱۹۷۹ میلادی اولین عملیات ویژه خود را انجام داد که در جریان آن یک تروریست مسلح که به داخل سفارت آمریکا در مسکو رخنه کرده بوده خنثی شد. روز ۲۷ دسامبر سال ۱۹۷۹ میلادی کارکنان آلفا به همراه گروه “زنیت” به کاخ ریاست جمهوری در کابل- پایتخت افغانستان حمله کرده و آنرا به تصرف خود درآوردند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
یگان های سازمان موساد اسرائیل و سرویس های ویژه آمریکا و آلمان برای مشورت و رایزنی به آلفا مراجعه کرده اند.
اعضای آلفا در سالهای گوناگون در عملیات خنثی کردن تروریست ها و آزاد سازی گروگان ها در تفلیس، سوخوم، مسکو و ماخاچ قلعه شرکت کرده اند. این سرویس ویژه دارای تجارب زیادی است و همگان این نکته را قبول دارند. از جمله یگان های سازمان موساد اسرائیل و سرویس های ویژه آمریکا و آلمان برای مشورت و رایزنی به آلفا مراجعه کرده اند.
عملیات های موفق این گروه چه داخل مرز چه خارج از مرز با موفقیت‌های خیره کننده ای همراه بوده است، مثل عملیات Storm 333 در سال ۱۹۷۹ که در آن تنها ۳۰ نفر از واحدهای آلفا و ۳۰ نفر از واحدهای Vympel نیروی Spetsnaz با پشتیبانی ۸۰ چترباز ویژه VVS و ۵۲۰ نفر از “گردان مسلمان” ارتش سرخ به کاخ ریاست جمهوری افغانستان که توسط ۲۵۰۰ نفر از گارد ریاست جمهوری و ارتش افغانستان محافظت می‌شد یورش بردند و با تلفات تنها ۱۹ نفر توانستند ۲۰۰ نفر را کشته و ۱۷۰۰ نفر را دستگیر کرده و کنترل ساختمان وزارت کشور، کاخ ریاست جمهوری، ساختمان وزارت اطلاعات و سرفرماندهی ارتش را بدست بگیرند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
آخرین عملیات موفقیت آمیز نظامی اسپتسناز در جنگ سال ۲۰۰۸ بود ، در این جنگ واحدهای سبک چترباز Spetsnaz در اولین ساعات تهاجم ارتش گرجستان در اوستیای جنوبی مستقر شدند و علیرغم آتش سنگین توپخانه گرجستان، کنترل تونل Roki (تونل وصل کننده ی اوستیای جنوبی به روسیه و مسیر اصلی اعزام واحدهای زرهی ارتش ۵۸ام ارتش روسیه) را بدست گرفته و چندین عملیات نیروهای ویژه گرجی برای منفجر کردن تونل را ناکام گذاشتند.
**استراتژی Spetsnaz در عملیات ها “کشتن یا دستگیر کردن عاملان ناآرامی به هر قیمتی” است
در ماموریتهای امنیتی مثل گروگان گیری‌ها اگرچه خشونت و شدت عمل طوفانی و استفاده از تاکتیکهای نظامی Spetsnaz در عملیاتهای امنیتی از نظر بسیاری از ناظران نکته منفی به حساب می‌آید ، اما استراتژی Spetsnaz در این عملیات ها “کشتن یا دستگیر کردن عاملان ناآرامی به هر قیمتی” است، این استراتژی که باعث تلفات غیرنظامی زیادی می‌شود شاید در وهله  اول غیرحرفه ای و غیراستاندارد به نظر برسد (استراتژی نیروهای ویژه ی دیگر کشورها “حفظ جان گروگان ها به هر قیمتی است”) ، اما باید در نظر داشت که هدف از این استراتژی ایجاد ترس و وحشتی در بین تروریستها و خلافکارها است تا دیگر فکر گروگان‌گیری در سر نداشته باشند، زیرا می‌دانند که گروگان‌گیری برابر با مرگ حتمی خواهد بود.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
در بحث تجهیزات، Spetsnaz همیشه در زمره ی مجهزترین نیروهاست و شاید بتوان این نیرو را مجهزترین نیروی نظامی دنیا دانست. برخلاف واحدهای امنیتی سایر کشورها، Spetsnaz برای اعمال شدت عمل بالای خود به سلاحها و تجهیزات سنگین نظامی حتی به نفربرهای زرهی و تانک هم دسترسی دارد. علاوه برتجهیزات زرهی، این نیرو به تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی ماهواره‌ای، انواع سلاحهای سبک و سنگین، جلیقه های سبک، هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی و … مجهز هستند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
به لطف KGB و FSB که جز با سابقه ترین و خبره ترین سازمانهای اطلاعاتی جهان هستند، حمایت اطلاعاتی از عملیات واحدهای Spetsnaz هم تضمین شده است، Spetsnaz اگر بهترین نیروی ویژه ی دنیا نباشه در زمره ی چند نیروی برتر دنیاست.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz
مرکز آموزش کوهستانی Hatsavita سالیان سال محل آموزش نیروهای ویژه (Spetsnaz GRU ) بوده که از لحاظ شباهت به محیط قفقاز، باعث بالا رفتن توان رزمی این نیروها شده که نتیجه آن‌ در عملیاتهای قفقاز شمالی و داغستان دیده شد. آموزش در این مرکز به‌مدت ۴-۵ ماه سخت می‌باشد. سربازان در این مدت اصول اولیه سنگ نوردی و کوهنوردی، تاکتیکهای نظامی در شرایط کوهستانی، اصول غافلگیری دشمن، جنگهای چریکی در محیط کوهستان و زندگی در شرایط سخت را آموزش می‌بینند.
نیروهای ویژه روسیه بنام -Alpha Spetsnaz

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »