2023/01/31

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

اردوغان به رئیس جمهور ایران هشدار داد

اردوغان ادعا کرد که به رئیس جمهور ایران هشدار داده است چنانچه صحبت درباره خرید نفت داعش در ترکیه ادامه یابد، ایران هزینه های آن را پرداخت خواهد کرد و ایرانی ها نیز حرف خود را پس گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ادعا کرد به مقامات ایرانی هشدار داده است که اظهار نظر درباره دخالت مقامات ترکیه ای در خرید نفت داعش، برای ایران هزینه خواهد داشت.

رئیس جمهور ترکیه که پس از سرنگونی جنگنده روسی، در تلاش برای رفع و رجوع تنش و بحران ناشی از آن، مدام سخنرانی می کند، امروز پنجشنبه در همایش سندیکاهای کارگری ترکیه ادعا کرد ده روز پس از هشدار به مقامات ایران، ایرانی ها حرف خود را پس گرفته اند.

اردوغان در توجیه علت حضور نظامی در سوریه، با اشاره به ترکمن بودن برخی از مردم سوریه، گفت: ما نباید برادران ترکمن خود را فراموش کنیم، روابط ما با آنها به قرن هفتم میلادی باز می گردد، ما از زمان امپراتوری عثمانی با آنها رابطه داشته ایم و برای آنها هیچ تفاوتی میان سوریه و ترکیه نیست و کسی حق ندارد این روابط برادرانه را برهم بزند.

اردوغان بدون اشاره به نقش ترکیه در ایجاد بحران و جنگ در سوریه، اظهار کرد: کشورهایی که در امور داخلی سوریه دخالت می کنند در این اتفاقاتی که در سوریه رخ می دهد، نقش دارند.

رئیس جمهور ترکیه در ادعایی عجیب، داعش را متحد دولت سوریه دانست و گفت: دولت سوریه تلاش می کند به حکومت خود ادامه دهد و داعش هم به آنها کمک می کند.

اردوغان در واکنش به افشای دخالت پسرش در خرید و فروش نفت داعش اظهار کرد: روسیه به دنیا اعلام کرده که ترکیه از داعش نفت می خرد. من در همایش آب و هوا در پاریس هم با بسیاری از رهبران جهان صحبت کردم و گفتم اگر روسیه بتواند این موضوع را ثابت کند، من از سمت خودم کنار می روم اما اگر روسیه نتواند این موضوع را ثابت کند، آیا پوتین هم از مقامش کنار می رود؟

رئیس جمهور ترکیه برای تکذیب خرید نفت داعش، گفت: ترکیه نفت و گازش را از منابع شناخته شده مانند روسیه، ایران، جمهوری آذربایجان، قطر و نیجریه می خرد. بنابراین چه کسی از داعش نفت می خرد؟

اردوغان بار دیگر ادعای همکاری داعش با دولت سوریه را مطرح کرد و گفت: یکی از سوری ها که گذرنامه روسیه داشت از داعش نفت می خرید و آن را به دولت سوریه و برخی شرکت های بین المللی می فروخت. این موضوع را واشنگتن ثابت کرده و مشخص شده که یکی از قهرمانان شطرنج روسیه هم در این امر شرکت دارد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنرانی اش در جمع نمایندگان سندیکاهای ترکیه، ادعا کرد درباره برخی اظهارنظرهای مقامات ایرانی هشدار داده و ایرانی ها نیز حرف خود را پس گرفته اند.

اردوغان گفت: نکته عجیب اینکه روسیه برخی از اعضای خانواده مرا به مشارکت در این مسئله متهم کرده است. من در این باره با رئیس جمهور ایران صحبت کردم و به او گفتم که شما هم در این گونه خطا ها مشارکت می کنید و اگر این مسئله ادامه یابد، هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: بعد از ده روز ایرانی ها برخی از این صحبت ها را از سایت هایشان حذف کردند. آنها به دروغ برخی اتهامات را به ما تحمیل می کنند.

اردوغان با بیان اینکه ۳۶۰ هزار نفر از مردم سوریه کشته شده اند، اظهار کرد: این دولت شبکه ای دارد که باید برملا شود و تا زمانی که این مسئله روشن نشود، ما نمیتوانیم بحران سوریه را حل کنیم.
برخی کشورها بدون اینکه به دلایل اصلی متمرکز باشند، در امور سوریه دخالت می کنند و ما از آن چشم پوشی نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه گفت: ما تلاش می کنیم سوری ها به زندگی بهتری برسند.

سخنرانی های اردوغان در شرایطی ادامه می یابد که برخی فرماندهان ارتش ترکیه به این امر اعتراض کرده و از مقامات سیاسی خواسته اند بیشتر از این صحب نکنند تا مقامات نظامی ترکیه و روسیه مشکل را حل کنند.

مقامات سیاسی ترکیه، به ویژه اردوغان پس از سرنگونی یک فروند جنگنده سوخو ۲۴ روسی در حریم هوایی سوریه به شدت تحت فشار قرار دارند و از بیم اقدامات تلافی جویانه روسیه که بخش از آن چند روزی است در عرصه اقتصادی آغاز شده، به دنبال راهی برای رفع و رجوع این بحران اند و مدام سخنرانی می کنند اما به نظر می رسد از شدت اضطراب بجای کاهش تنش ها، به اختلافات دامن می زنند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »