2023/10/03

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

اهمیت هورمون درمانی در بیماری‌های قلبی

مطالعات اخیر نشان می دهد تستوسترون درمانی احتمال حمله قلبی، سکته و مرگ را در مردان مبتلا به بیماری عروق کرونر کاهش می دهد.
به گزارش ویرلن از ساینس، سازمان غذا و دارو آمریکا سال گذشته شرکت های تولیدکننده داروهای هورمونی را ملزم به نصب برچسب هشدار برای بیماران قلبی کرد. چراکه تصور می شد این دارو ها برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی مضر است.
تحقیقات جدید نشان می دهد نه تنها این تصور درست نیست؛ بلکه تستوسترون درمانی (T درمانی) احتمال حمله قلبی، سکته و مرگ را در بیماران عروق کرونر به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
تستوسترون هورمون جنسی تنظیم کننده توده استخوانی، توزیع چربی، توده عضلانی و سلول های قرمز خون است. میزان تستوسترون به مرور زمان و با افزایش سن کاهش می یابد.
این علایم در برخی افراد بیشتر دیده می شود و با افسردگی،کاهش تراکم استخوانی، افزایش چربی در بدن و اختلال خواب همراه است. در این شرایط است که پزشک هورمون درمانی را توصیه می کند. این روش کاملا مورد تایید سازمان غذا و دارو است و مطالعات جدید نشان می دهد از بیماران عروق کرونر در برابر بیماری های قلبی، سکته و مرگ محافظت می کند. نتایج این مطالعه درشصت و پنجمین جلسه سالانه قلب و عروق در آمریکا مطرح شده است.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »