2024/03/04

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

شما در معرض بیماری های قلبی هستید یا نه ؟

میزان استاندارد فشار خون و کلسترول چقدر باید باشد؟

شاخص های مهم برای تعیین این که شما در معرض بیماری های قلبی هستید یا نه عبارتند از میزان فشار خون و میزان کلسترول خون.

به گزارش ویرلن، در صورتی که میزان فشار خون یا کلسترول خون در حد خطرناک یا نزدیک به آن باشد، لازم است اقداماتی برای حفظ سلامت قلب تان انجام دهید. اما این میزان خطرناک اعداد تقریبا مشخصی دارد.

توصیه های انجمن قلب آمریکا در مورد فشار خون و کلسترول خون عبارتند از:

در حال استراحت فشار خون طیبعی باید ۱۲۰ روی ۸۰ میلی‌ متر جیوه باشد. فشار خون ۱۴۰ روی ۹۰ میلی‌ متر جیوه یا بیشتر پرفشاری خون یا فشار خون بالا محسوب می ‌شود؛ و وضعیت بین این دو حد را پیش- پرفشاری خون می گویند.

افرادی که فشارشان در طیف پیش- پرفشاری خون قرار دارد( یعنی فشار سیستولی یا حداکثرشان بین ۱۲۰ تا ۱۳۹ میلی ‌متر و فشار دیاستولی یا حداقل‌ شان بین۸۰ تا ۹۰ میلی ‌متر جیوه است، باید تغییراتی در سبک زندگی تغییراتی به منظور جلوگیری از بیماری قلبی ایجاد کنند.

میزان کلسترول کل خون باید کمتر از۲۰۰ میلی‌ گرم در دسی‌ لیتر باشد. کلسترول خون در حد ۲۴۰ میلی گرم در دسی ‌لیتر و بیشتر غیرطبیعی و بالا محسوب می‌شود. مقادیر بین این دو حد خطر بیماری قلبی را به طور متوسطی افزایش می دهد.

کلسترول بد یا همان ال دی ال در شرایط ایده‌آل باید زیر ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد. افرادی که میزانال دی ال خونشان ۱۶۰ میلی ‌گرم در دسی ‌لیتر یا بالاتر باشد در معرض خطر بالای بیماری قلبی قرار دارند.

میزان کلسترول خوب یا اچ دی ال در مردان باید ۴۰ تا ۵۰ میلی گرم در دسی‌ لیتر و در زنان ۵۰ تا ۶۰ میلی گرم در دسی ‌لیتر باشد. میزان اچ دی ال پایین ‌تر از ۴۰ میلی ‌گرم در دسی ‌لیتر خطر بالای بروز بیماری قلبی را در بر دارد.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »