2024/02/23

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

رویارویی دو آقازاده در مجلس !

وجه اشتراک زیادی با هم دارند. نخستین وجه اشتراکشان نامشان است. نام هردوشان علی است. هردو بخشی از شهرتشان را از پدران خود دارند. هردو در کار فرهنگند. یکی وزیر فرهنگ است و دیگری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس.

مطهری نماینده مردم تهران از جنتی سوال دارد. جنس سوالات علی مطهری را با فهمیدن مواضعش می‌توان خوب شناخت. نه اصولگراست و نه اصلاح‌طلب اما در عین حال هردو آنهاست. راهی که او در پیش گرفته با کلیشه‌های سیاسی ایران همخوانی ندارد. مواضع سیاسی‌اش تا حد زیادی نزدیک به اصلاح‌طلبان است، اما در مواضع فرهنگی سمت و سوی اصولگرایانه دارد. نطق‌های آتشین او در برخی موارد اما باعث می‌شود در برابر اصولگرایان قرار بگیرد. اظهاراتش درباره مسائل فرهنگی نیز باعث می‌شود همگام اصولگرایان دیده شود. نمونه‌اش را می‌توان در مواجهه‌اش با وزیر کشور دید؛ مطهری یک روز به روحانی نامه می‌نویسد و به او هشدار می‌دهد اگر لغو سخنرانی‌ها ادامه پیدا کند استیضاح رحمانی فضلی را کلید می‌زند. یک روز هم وزیر کشور را به خاطر نداشتن برخورد جدی با ساپورت‌پوشان به مجلس می‌کشاند. به‌طور کلی راه سختی را پیش گرفته است. در این راه اصولگرا و اصلاح‌طلب اصلا برایش فرقی ندارد. از همین روست که اگر با نگاه سیاسی کنش‌های او را بررسی کنیم، می‌بینیم به مصلحت‌سنجی آنقدر نزدیک نیست. بیشتر مایل است روی کرسی سیاست‌ورزی صادقانه حرکت کند و آنچه حقیقت می‌داند را بیان کند.

اواخر هفته گذشته بود که مطلع شدیم قصد دارد جنتی را به مجلس فراخواند. دلیل این احضار حالا مشخص شده است. جنتی قرار است باز هم به مجلس برود تا به مطهری پاسخ بدهد که چرا هنوز از کلمات بیگانه استفاده می‌شود؟ وزارت ارشاد متولی اجرای قانون منع استفاده از کلمات بیگانه است و طبق این قانون نباید در سردر فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و بسته‌بندی‌ها از کلمات بیگانه استفاده شود.

مطهری معتقد است در این راه وزارت ارشاد اختیارات لازم را دارد و با همکاری سایر دستگاه‌ها می‌تواند قانون را اجرا کند، با این وجود این کلمات روز به روز رواج بیشتری پیدا می‌کنند. تجربه نشان داده است که علی مطهری نماینده‌ای است که سرسختانه بر مواضعش پافشاری می‌کند. به همین خاطر است که کار برای جنتی سخت‌تر می‌شود.

جنتی که در روزهای نخست وزارتش گفته بود امیدوار است راه احمد مسجدجامعی را در دوران مسئولیتش ادامه دهد، تاکنون از مجلس دو کارت زرد دریافت کرده است. هردو این کارت‌زردها هم به سوالات منتقدان دولت مربوط می‌شد. کارت زرد اول او برمی‌گردد به دی ماه سال۹۲ که حمید رسایی، جنتی را به مجلس کشانده بود و از او علت تسامح و تساهل وزارت ارشاد را پرسید. کارت زرد دوم هم به خردادماه امسال برمی‌گردد که جنتی برای پاسخ به سوال مهرداد بذرپاش، آقاتهرانی، نوباوه و میرکاظمی به مجلس رفته بود. نمایندگان منتقد دولت این‌بار برعکس سوال قبلی علت محدودیت‌های رسانه‌ای را جویا شدند. حالا باید دید در رویارویی سوم کدام علی دست پر خواهد داشت. آیا این مطهری است که از صحبت‌های جنتی قانع می‌شود یا جنتی است که سوال مطهری را به‌حق می‌داند و کارت زرد سوم را دریافت خواهد کرد.

 

منبع : روزنامه آرمان

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »