دسته‌ها
اخبار داغ پزشکی و سلامت ویژه پزشکی و سلامت

توصیه های مهم برای مادران شیرده

توصیه های مهم برای مادران شیرده

امروز تصمیم داریم تا نکاتی در رابطه با شیردهی به نوزاد یادآوری کنیم و مادران توجه داشته باشند که :

۱- هیچ گاه نوک پستان را با زور از دهان نوزاد نکشند. برای بیرون کشیدن سینه از دهان نوزاد ،گونه های نوزاد را تحریک کنید و با فشار آرام روی فک پایین، او را از ادامه مکیدن منصرف کنید و پستان را به آرامی از دهان او خارج نمایید.

۲- هنگام احساس درد شدید در زمان شیر دادن ، لازم است تا نوزاد را جدا کنید و تغییر حالت دهید.

۳- اگر سینه ای دچار مشکل است در ابتدای شیردهی از سینه ی سالم استفاده کنید و بعد سینه ی مشکل دار را به نوزاد بدهید.

۴- مقداری شیر یا کرم های مخصوص نوک پستان که حاوی لانولین و آب است به سینه بمالید. بد نیست بدانید که شیر شما باعث ترمیم ترک های ایجاد شده و زخم ها می شود همچنین شیر پستان باعث از بین رفتن باکتری های موجود روی سینه می شود .برای این کار می توانید پس از شیر دادن یک قطره از شیر خود را روی نوک پستان بمالید و فرصت دهید تا خشک شود.

۵- سینه ها را با صابون نشویید و تنها با آب ولرم شستشو دهید . اگر زخم نوک پستان خیلی عمیق است لازم است از کرم های محافظت کننده استفاده کرده و به طور موقت از آن پستان شیر ندهید زیرا ممکن است عفونت های سینه وارد بدن نوزاد شود .البته نگران نباشید زیرا در عرض چند روز، زخم و ناراحتی نوک پستان ها از بین خواهد رفت در صورتیکه طول درمان زیاد شد حتما به پزشک مراجعه نمایید.

توصیه های مهم برای مادران شیرده
۶- اگر شیری که از سینه ترشح می شود زیاد است می توانید از شیردوش استفاده کنید.

۷- از کمپرس سرد در فواصل شیردهی استفاده کنید و اگر نوک مجرای شیری مسدود است با استراحت، کمپرس گرم، حمام گرم، ماساژ مجرای مسدود و شیردهی از همان پستان کمک کنید که مجرا دوباره باز شود. کمپرس سرد پس از شیردهی کمک کننده است.

۸- سعی کنید حالت شیردهی به نوزاد را تغییر دهید ، این تغییرات را با خوابیدن به پهلو، در آغوش گرفتن یا قرار دادن بالش زیر پستان انجام دهید دفعات شیردهی را زیاد و مدت آن را کوتاه کنید تا فشار کمتری به نوک سینه ها و دهان کودک بیاید.

۹- در ابتدای شیردهی اگر درد زیادی حس می کنید ۳۰ دقیقه پیش از شیر دادن از یک مسکن استفاده کنید.این روند را تا زمانی نوک سینه ها مقاوم میشوند ادامه دهید .

توصیه مهم برای مادران شیرده ۱۰- اگر نوک سینه ها دچار خونریزی شده اند به متخصص زنان و زایمان قزوین مراجعه کنید تا هرچه زودتر درمان شود، استفاده از لوسیون های پیشنهادی دکتر رطوبت کافی به نوک پستان تامین می شود و از خشکی آن جلوگیری خواهد شد .

منبع: سایت دکتر ثقفی

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle