2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

کیا اسپورتیج ۲۰۱۶ در ایران

حالا شاهد ورود رسمی این محصول به کشور و عرضه آن در نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌های مختلف خودرویی هستیم که انتظار فروش بالای آن در داخل کشور بسیار می‌رود.
به گزارش ویرلن ؛ در قدم اول برای آغاز پروژه و ساخت چهارمین نسل از کیا اسپورتیج، طراحان کیا از ابعاد و چهارچوبی ۴۴۸۰ میلی متری در طول، ۱۸۵۵ میلی متری در عرض و ارتفاع ۱۶۳۵ میلی متری استفاده کرده‌اند و سپس به طراحی الگوهای بیرونی و داخلی این کراس اوور پرداخته‌اند. اگر خیلی مفید و خلاصه بخواهیم بگوییم، می‌توان گفت که طراحی قسمت جلویی این خودرو نسبت به نسل قبل خود هم پیشرفت داشته و هم پس رفت! پیشرفت به خاطر استفاده از تکنولوژی‌های جدید بخصوص در سیستم‌های روشنایی و پس رفت به خاطر یک طراحی نه چندان عامه پسند مخصوصاً برای جوان‌ها البته باید بیشتر به این خودرو فرصت دهیم و شاید به مرور جایگاه خود را بدست آورد، هرچند ایرانی‌ها ثابت کرده‌اند که بازار ایران جای اتفاقات عجیب است و شاید همین خودرو بتواند فروش فوق العاده نسل گذشته را تکرار کند. برخلاف طراحی جلو، در قسمت عقبی خودرو شاهد یک طراحی بهتر و عضلانی‌تر نسبت به نسل قبل هستیم که دیگر از برآمدگی انتهای کابین نسل سوم خبری نیست و اگرچه نسل قبل هم چهره ای بسیار خوب داشت ولی کیا اسپورتیج جدید نیز در این قسمت بسیار خوب و خوش فرم طراحی شده است.

در داخل کابین یک سری امکانات جدید بعلاوه قطعات باکیفیت‌تر اضافه شده است، ولی شاهد یک طراحی بسیار بهتر و مدرن تر هستیم که به نسبت نسل قبل اگرچه ساده تر به نظر می رسد ولی بسیار مدرن تر و ارگونومیک تر می باشد. فضای بار خودرو به خاطر افزایش ۴۰ میلی متری طول، از ۴۶۵ لیتر با حالت استاندارد صندلی‌های عقب به ۵۰۰ لیتر افزایش پیدا کرده است.

kia-sportage-new-2015-0002

در مورد پیشرانه نصب شده بر روی مدل‌های وارد شده به کشور اگر راستش را بخواهید جزییاتی در دسترس ما نیست، ولی به احتمال زیاد شاهد پیشرانه‌ای ۲٫۴ لیتری تنفس طبیعی ۱۸۱ اسب بخاری بر روی این کراس اوور خواهیم بود، هرچند امکان استفاده از پیشرانه‌ای ۲ لیتری ۱۶۴ اسب بخاری با گشتاور ۲۰۴ نیوتن متری وجود دارد که از جعبه دنده‌ای شش سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده دستی سود می‌برد.
به عنوان گزینه‌ای استاندارد هم کیا اسپورتیج از ۶ کیسه هوای ایمنی، سیستم مدیریت پایداری خودرو VSM ، کنترل پایداری الکترونیکی خودرو ESP ، سیستم فرمان هیدرولیک، سیستم هشدار و توقف خودکار در صورت احتمال تصادف، سیستم هشدار خروج از خطوط جاده، سیستم نور بالای اتوماتیک، سیستم هشدار نقاط کور، سیستم نظارت راداری ۷۰ متری، سیستم هشدار تراکم ترافیک و مهم‌تر از همه، ۵ ستاره ایمنی دریافتی از اتحادیه اروپا سود می‌برد.
در هر صورت امیدواریم این خودرو هر چه زودتر به بازار ایران راه یابد و بتوان از جدید ترین محصولات این شرکت کره ای در بازار بهره برد.

 

ویدئو کیا اسپورتیج ۲۰۱۶ :

 

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »