2023/02/03

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

تاکاکی کاجیتا از ژاپن، برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۵

سالن کنسرت شهر استکهلم روز پنج‌شنبه(۱۹ آذر) شاهد گردهمایی جمعی از درخشانترین ذهن‌های جهان در کنار خانواده سلطنتی سوئد برای اهدای جوایز نوبل ۲۰۱۵ بود.

برندگان جوایز نوبل در بخش‌های پزشکی، شیمی، فیزیک، ادبیات و اقتصاد در این مراسم مدال‌های طلای خود را از دست کارل گوستاف شانزدهم، پادشاه سوئد دریافت کردند. جایزه نوبل صلح در شهر اوسلو اهدا شد.

جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۵ برای مشارکت در تجربیاتی که نشان می‌دهد نوترینوها هویتشان را تغییر می‌دهند به تاکاکی کاجیتا از ژاپن و آرتور مک‌دونالد از کانادا اهدا شد.

توماس لیندهال از سوئد، پل مودریچ از آمریکا و عزیز سانچار از ترکیه برای تحقیقات خود در زمینه شیوه‌ای که سلول‌ها دی‌ان‌ای آسیب‌دیده خود را ترمیم می‌کنند در بخش شیمی، جایزه نوبل خود را دریافت کردند.

نوبل پزشکی ۲۰۱۵ برای کمک به کشف داروهایی علیه مالاریا و سایر بیماری‌های گرمسیری به طور مشترک به تو یویو، نخستین برنده جایزه نوبل از چین و سانوشی امورای ژاپنی و ویلیام کمپبل آمریکایی اهدا شد.

مدال نوبل اقتصاد نیز به آنگوس دیتون ایرلندی برای تحلیلش در زمینه مصرف‌، فقر و رفاه اهدا شد.

سوتلانا الکسیویچ از بلاروس برای کارش در زمینه اتحاد جماهیر شوروی و ایالات جانشین آن توانست جایزه نوبل ادبیات را دریافت کند. همچنین در اسلو، کمیته چهارجانبه گفت‌و‌گوهای ملی تونس در بخش نوبل صلح، جایزه خود را دریافت کرد.

 

اهدای جوایز نوبل 2015

اهدای جوایز نوبل ۲۰۱۵

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »