دسته‌ها
پزشکی و سلامت پزشکی و سلامت ویژه پزشکی و سلامت

کپک‌ ؛ مانع از ابتلا به آلزایمر، پارکینسون و حتی سرطان !

حتی‌ کپک‌ها هم می‌توانند با ایجاد تغییراتی در بافت‌های بدن مانع از ابتلا به بسیاری از بیماری‌های لاعلاج شوند.

به گزارش ویرلن ؛کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافته‌اند مصرف دو ماده غذایی نخود فرنگی و پنیر آبی استاندارد دارای کپک به نام Blue checse می‌تواند سبب جوان نگه داشتن ساعت بیولوژیک بدن و محافظت از افراد در برابر ابتلا به بیماری‌هایی چون آلزایمر، پارکینسون و حتی سرطان شود . 

 

گفتنی است، کارشناسان در خوراکی‌هایی چون نخود سبز،سویا، ذرت و پنیر آبی ترکیباتی سرشار از ماده اسپرمیدین شناسایی کرده‌اند که می‌تواند سبب معکوس سازی ریتم شبانه روزی ساعت بدن و دفع بسیاری از بیماری‌ها شود. 

 

کارشناسان اثر مصرف مکمل‌های حاوی اسپرمیدن در رژیم غذایی موش‌ها و کند شدن سرعت مساحت بیولوژیک آنها را شناسایی کرده‌اند. 

 

کارشناسان اعتقاد دارند اختلال ریتم شبانه روزی منجر به طیف وسیعی از بیماری‌های مرتبط با افزایش سن از جمله سرطان، آلزایمر، پارکینسون و التهابات اعضای داخلی می‌شود. 

 

نتایج این تحقیق در مجله متابولیسم سلولی به چاپ رسیده است، پژوهشگران بر این اساس به افراد سالمند که در معرض ابتلا به بیماری‌هایی چون سرطان به علت بالا رفتن ساعت بیولوژیک بدن خود و تقسیم سلولی فراوان در طول عمر خود هستند توصیه اکید می‌کنند خوراکی‌های فوق را در رژیم غذایی خود قرار دهند اما به ترتیب و با فاصله زمانی مناسب آنها را مصرف کنند تا دچار آلرژی و یا مشکلات گوارشی نشوند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle