2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

گزارش جدید پاندا سکیوریتی در مورد حملات سایبری

چین با ۴۵.۳۵ درصد در بالاترین موارد لیست آلودگی‌ها قرارگرفته است. کشور پرو با ۴۲.۸۹ درصد و ترکیه با ۴۰.۹۹ درصد بعد از چین قرار گرفته‌اند.

مطابق هشدار لابراتوارهای شرکت پاندا سکیوریتی اسپانیا در آخرین گزارش فصلی خود، حملات سایبری در سراسر دنیا نسبت به دوره قبلی با افزایش و پیچیدگی‌های بسیاری مواجه شده که این موضوع بسیار نگران کننده است.

طی چند سال اخیر، جنگ‌های سایبری در سراسر دنیا مابین کشورها انجام گرفته و از سوی دیگر، PandaLabs از رشد علاقه کشورها به مصالحه کردن در مورد مسائل امنیتی و تبادل اطلاعات متقابل خبر داده است.
با درنظر گرفتن این موارد، یکی از مهم‌ترین حملاتی که در این دوره صورت گرفته را می‌توان حمله‌ای را که یک تیم هکر انجام داده را در نظر گرفت. این تیم هکر، گروهی است که شماری جاسوس سایبری و ابزارهایی جهت انجام حملات سایبری برای تهدید کشورها را در سراسر دنیا دربر دارد.

به گفته لوئیز کورنز، مدیر فنی شرکت امنیتی پاندا، این قضیه که این تیم هکر، ابزارهایی در جهت رمزگشایی گذرواژه سازمان های امنیتی قدرتمند را دربر دارند، بسیار نگران کننده است.
وی افزود این مجرمان نه تنها کاربران، سازمان ها و مراکز دولتی را به کمک سرویس‌های جاسوسی خود تعقیب می‌کنند، بلکه محصولات مورد استفاده آنها را نیز مدنظر قرار می‌دهند.

تهدید سیستم ایمیل پنتاگون، نیز جزو اینگونه حملات که در سه ماهه سوم میلادی امسال تحقق یافته می‌باشد. این تهدید توسط یک برنامه پیچیده و پیشرفته انجام شد که گواهی بر حمایت دولت بود.
همچنین FBI نیز از افزایش علاقه تروریست‌ها به این سازمان (FBI) با هدف کسب استراتژی‌هایی برای محقق ساختن حملات سایبری علیه ایالات متحده خبر داده است.

انتشار بیش از ۲۱ میلیون بدافزار جدید در سه ماهه سوم
گزارش اخیر سه ماهه PandaLabs از انتشار بیش از ۲۱ میلیون بدافزارجدید خبر داده که در واقع به طور متوسط حدود۲۳۰ هزار آلودگی را در یک روز را نشان می‌دهد.
با در نظر گرفتن تمام تهدیدات و حملات، حدود ۶۹.۱۵ درصد از بدافزارها را تروجان‌ها تشکیل می‌دهند. تروجان‌ها در این دوره ۷۷.۶۴ درصد قربانی داشته و حدود ۱۱.۳۴ درصد را برخی ویروس‌های مؤثر دربرگرفته‌اند. همچنین برنامه‌های ناخواسته یا PUPs را نیز نباید دست کم گرفت که حدود ۷.۹۶ درصد از سایر دسته‌بندی‌ها را شامل شده‌اند.

بنا بر اعلام لوئیز کرونز، آلوده کردن دستگاهی که به اینترنت متصل می‌باشد به کمک تروجان‌ها، به اندازه مخفی کردن تروجان در فایل‌های نصبی آسان است. بعد از انتقال تروجان به دستگاه، تمام اطلاعات آن در معرض خطر جدی قرار می‌گیرد.

رایج‌ترین روش نفوذ: کنترل دستگاه‌ها
مفهوم Internet Of Things یا همان اینترنت اشیاء، بخش بزرگی از زندگی دیجیتالی را فراگرفته است. علاوه بر مزیت‌های فراوان این مفهوم در زندگی، اینترنت اشیاء، ریسک از دست دادن امنیت را نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد.
حملات و تهدیدها با به کارگیری اینترنت اشیاء، به کار خود ادامه می‌دهند و این مفهوم حتی راه را برای اینگونه حملات سایبری سهل کرده است.
جالب است بدانید که شرکت‌هایی مثل Jeep Cherokee و Land Rover در بیش از ۶۵ هزار اتومبیلی که از سال ۲۰۱۳ فروخته شده قربانی این تهدیدات شده است. این باگ موجود در نرم‌افزارها به مجرمان این امکان را می‌داد که درب اتومبیل را باز و بسته کنند!

کشور چین دارای بالاترین آمار قربانی سایبری
به گزارش PandaLabs بر اساس آمار ۳۲.۱۲ درصدی قربانیان سایبری در سرتاسر جهان، باز هم چین با ۴۵.۳۵ درصد در بالاترین موارد لیست آلودگی‌ها قرارگرفته است. کشور پرو با ۴۲.۸۹ درصد و ترکیه با ۴۰.۹۹ درصد بعد از چین قرار گرفته‌اند.

در انتهای این لیست، کشور های نروژ با ۲۰.۱۲ درصد، سوئد با ۲۱.۳۳ درصد و ژاپن با ۲۲.۷۵ درصد، کمترین درصد قربانی را در بر داشتند.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »