2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

ال‌جی با پردازنده‌های اپلیکیشن موبایل‌های خود با سامسونگ رقابت میکند

ال‌جی می‌خواهد با دومین نسل از پردازنده‌های اپلیکیشن موبایل‌های خود با شرکت‌های سامسونگ، مدیا تک و کوالکوم رقابت کند. این پردازنده Nuclun 2 نام دارد و روی گوشی‌های هوشمند بعدی ال‌جی نصب خواهد شد.

Nuclun 2 یک پردازنده‌ی ۸ هسته‌ای برپایه‌ی دو هسته‌یCortex-A72  با سرعت ۲٫۱ گیگاهرتز و Cortex-A53 با سرعت ۱٫۵ گیگاهرتز سرعت است. آن‌طور که پیداست «ال‌جی الکترونیکس» در این پروژه یا پردازنده‌ی ۱۴ نانومتری FinFET از شرکت اینتل یا پردازنده‌ی ۱۶ نانومتری از شرکت TSMC را انتخاب خواهد کرد.

هرکدام از این‌ها در مقایسه با پردازنده‌ی ۲۸ نانومتری که نوع اول پردازنده‌های ال‌جی بود، فوق‌العاده هستند.

    هنوز مشخص نیست که ال‌جی از پردازنده‌های اینتل استفاده خواهد کرد یا TSMC. همه چیز بسته به این است که پردازنده‌ی کدام یک از این شرکت‌ها طراحی خاص‌تر و کارایی بهتری خواهد داشت تا مورد پسند ال‌جی واقع شود.

اولین پردازنده‌ی اپلیکیشن ال‌جی یک Nuclun 1 هشت هسته‌ای بود، در سال ۲۰۱۴ عرضه شد. این پردازنده روی گوشی‌های هوشمند G3 نصب شده و قرار بود تا دسترسی به اینترنت پرسرعت LTE-A در کره را برای کاربران آسان کند. این پردازنده در زمان خودش نتوانست از لحاظ کاربری رقبا را کنار بزند. اما حالا ال‌جی در مورد Nuclun 2 خیلی خوش‌بین است.

این شرکت به شدت مصر است تا وابستگی خود به سری پردازنده‌های Snapdragon از شرکت کوالکوم را قطع کند. اگر این‌طور شود طراحی و کارایی دستگاه‌های ال‌جی گسترده‌تر خواهند شد و سود بیش‌تری از تولید و فروش محصولات عاید این شرکت خواهد شد.

از طرف دیگر، چون کوالکوم می‌خواهد از خط تولید FinFET متعلق به شرکت سامسونگ برای تولید پردازنده‌های Snapdragon 820 استفاده کند، بعید است که ال‌جی تن به همکاری با یکی از اصلی‌ترین رقیب‌های خود بدهد.

سامسونگ هم در حال کم کردن وابستگی خود به کوالکوم و سری پردازنده‌های Exynos آن شرکت است.

هنوز مشخص نیست که ال‌جی از پردازنده‌های اینتل استفاده خواهد کرد یا TSMC. همه چیز بسته به این است که پردازنده‌ی کدام یک از این شرکت‌ها طراحی خاص‌تر و کارایی بهتری خواهد داشت تا مورد پسند ال‌جی واقع شود.

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »