2024/02/27

پربازدید ترین مطالب

آخرین اخبار

تناسب اندام

آشپزی و تغذیه

اختراع

جالب توجه

رشد فروش تبلت‌های مجهز به کیبورد

رشد فروش تبلت‌های جداشدنی به‌رغم کاهش فروش تبلت‌های سنتی / نسل جدید نوت بوک درراه است.
تا چند سال قبل، نوت بوک‌ها فضای کار موبایل(قابل‌حمل) را برای کاربران به خود اختصاص داد بودند.

نوت بوک‌ها اغلب مبتنی بر ویندوز تمام‌کارهایی که کاربر لازم به انجام داشت را بر عهده داشتند و با عمر باطری قابل‌قبول درآن زمان، در دسترس و محبوب بودند.

اما با ورود آی پد اپل در سال ۲۰۰۹ به‌تدریج تبلت‌ها کارهای مختلفی که نوت بوک ها انجام می‌دادند را بر عهده گرفتند و با ورود سامسونگ و گوگل و … دنیای تبلت‌ها اوج گرفت.

سپس روند دیگری توسط اپل با ساخت مک بوک ایر و بعداً توسط گوگل با ساخت کروم بوک شکل گرفت و بازار تبلت دوباره دگرگون شد تا اینکه مایکروسافت باعرضه سرفیس این دنیا را بازتعریف کرد.

سپس تبلت‌های جداشدنی رونق گرفت (تبلت‌های مجهز به کیبورد که از بدنه اصلی تبلت جدا می‌شوند) و هم‌زمان فروش تبلت‌های سنتی رو به کاهش گذارد.

اخیراً موسسه تحقیقاتی IDC نوشته است که روند کاهش فروش تبلت‌های سنتی اوج گرفته و کاربران و سازندگان هم‌زمان به‌سوی تبلت‌های جداشدنی اشتیاق نشان داده‌اند و امسال در سال ۲۰۱۵ فروش تبلت سنتی کاهش‌یافته و هم‌زمان نیز تبلت‌های جداشدنی (مثل سرفیس و آی پد پرو) افزایش‌یافته است.

البته با سرفیس پرو ۴ مجهز به ویندوز ۱۰ ، آی پد پرو اپل وارد چالش جدیدی شده است و کارشناسان معتقدند سرفیس پرو توانسته است به‌خوبی جلوی آی پد پرو بایستد و این عامل باعث عصبانیت مدیران اپل شده است.

آیا با توسعه تبلت‌های جداشدنی ( پیکسل سی گوگل ، سرفیس پرو۴ و آی پد پرو)شاهد عرضه نوع جدیدی از نوت بوک در جهان خواهیم بود؟

 

سرفیس پرو ۴

سرفیس پرو۴

آی‌پد پرو

آی پد پرو

تبلت پیکسل سی گوگل

تبلت پیکسل سی گوگل

Subway Surfers

Shell Shockers

Crazy Roll

Minecraft

Cut the Rope

Solitaire

PUBG

Tunnel Rush

LOL Beans

slope game

Temple Run

Cat Trap Game

Free Racing

Moto X3M

Clash of Clans

Run 3

Snakes

Wordle

قبلی «
بعدی »